Циклене на паркет - Варна

  • 22 159
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна.
  • Мнения: 1 193
Да повдигна темата,
кажете как се получиха миналогодишните цикления? Кой лак се държи добре след една година?
Също, ако има доволни от майстор - да сподели.

# 31
  • Мнения: 11 743
Нашия паркет е чуден! Като чисто нов е вече 9 месеца, такава красота! А беше черен и мръсен 42 годишен паркет. Много съм доволна и мога да препоръчам Стефан - 0889 905340. На мен ми беше препоръчан тук, във форума. После го пратихме и на наша позната и тя доволна. След целия ремонт и обзавеждане толкова много неща вече се разтракаха и амортизираха, паркета е едно от малкото свестни неща.

# 32
  • Варна.
  • Мнения: 1 193
Pina - благодаря за контакта. Ако си спомняш и цените как бяха Rolling Eyes?
Имам стая -> дневна, паркет покрит отдавна с балатум, очаквам след като вдигна балатума да намеря запазен паркет макар 40-50 годишен (в къщата всичко е пазено много). Гледах в другите стаи няма никакви поражения, има нужда от поддръжка, но паркета е здрав.
До скоро мислех да подменя мокета, но се сетих, че паркета може да бъде "възроден".
Пода е около 10 квадрата, плюс от бокса още 2-3 м3, какво да очаквам като цена, ако не се налага да се вади, пренарежда, снажда и други, само циклене и лак.

# 33
  • Мнения: 11 743
Ако не бъркам вече, защото мина време, а и ние правихме голям ремонт с много детайли, ама мисля беше 10лв на квадратен метър, което включва циклене, фугиране и лакиране 2 или 3 ръце  Thinking  включително материалите, т.е. лака. За фугиращата смес плащахме отдлено, сякаш  Thinking  но отиде една опаковка за около 40кв. - при вас е доста по- малко. То беше десетина лева, значи при вас ще е по- малко от половината. Той ще дойде да види състоянието на паркета, ще ви каже кое какво, ще ви даде оферта и вие като се съгласите с цената тогава идва да цикли. Нашия паркет изглеждаше много- много зле, ама той като го видя и каза, че е в много добро състояние. Значи, не се лъжи от това, което ти виждаш, може да се бъркаш. Това като вдигнеш балатума, най- вероятно ще го видиш направо черен. У нас беше под мокет и беше черен. Ние се отчаяхме, мислехме че е изгнил  Confused Той ще те пита какъв лак искаш - цвят, блясък, вид. Ние избрахме двукомпонентен, нитроцелулозен (ако правилно го пиша). Той е доста отровен и не трябва да се живее там по време на лакирането и 2-3 дена след това, но с него става много хубаво. Наш приятел маза с един безвреден и паркета му стои като сухо дърво, сякаш не е лакирано  Thinking

# 34
  • Варна.
  • Мнения: 1 193
Много благодаря!
Успокои ме с това, че каквото видя аз няма да е това, което ще види специалиста.
Хубава неделя!

# 35
  • Мнения: 1 640
Pina, макар и година и половина по-късно, благодаря за изчерпателната информация. Звъннах на човека и се надявам да направим правилния избор. Нашият паркет е 30годишен,стоял под мокет и не е черен, слава Богу, но специалист трябва да го види. Имаше дълги години квартиранти.

# 36
  • Мнения: 11 743
ФЕЯТА, радвам се, че съм била полезна!

# 37
  • Мнения: 32
Има ли някой скоро да е циклил и лакирал паркет и да препоръча майстор?

# 38
  • Мнения: 0
Има ли някой скоро да е циклил и лакирал паркет и да препоръча майстор?
Бих препоръчала една фирма , която имат добри майстори по моя преценка Simple Smile  и със сигурност ще свършат качествено работа. 0885 74 36 46.

# 39
  • Мнения: 481
Има ли някой скоро да е циклил и лакирал паркет и да препоръча майстор?

Изциклихте ли паркета, коя фирма и доволни ли сте? 
Предстои ми циклене, фугиране и лакиране на стар паркет и се чудя към кого да се обърна.

# 40
  • Мнения: 5
Pina - благодаря за контакта. Ако си спомняш и цените как бяха Rolling Eyes?
Имам стая -> дневна, паркет покрит отдавна с балатум, очаквам след като вдигна балатума да намеря запазен паркет макар 40-50 годишен (в къщата всичко е пазено много). Гледах в другите стаи няма никакви поражения, има нужда от поддръжка, но паркета е здрав.
До скоро мислех да подменя мокета, но се сетих, че паркета може да бъде "възроден".
Пода е около 10 квадрата, плюс от бокса още 2-3 м3, какво да очаквам като цена, ако не се налага да се вади, пренарежда, снажда и други, само циклене и лак.


Здравейте, и вие ли сте доволни от майстора, че и на нас ни предстои циклене и лакиране?

Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт