"Системата минус 60" - тема №25

  • 40 124
  • 750
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 1 879
Desito, няма да се даваш на такива мисли! Виж и при мен нещата бавно се случват, но... какво да се прави, всеки организъм е различен. Как има хора,  които ядат като луди, а са все слаби... аз имам поне няколко приятелки, които поглъщат 2 пъти повече храна от мен, а са на половината ми...
Системата е прекрасен начин на живот и ако я възприемеш по този начин ще си доволна. Не я приемай като онези диети, на които пише "ще отслабнете 5 или 10 кг". Не я приемай също като нещо временно. Просто настрой себе си, че това ще е начина ти на живот от тук нататък и мисля, че по-лесно ще се случат нещата. А и докато сме се вторачили в себе си и килограмите няма да се получи. Има една индийска мъдрост, която гласи "Добрият пътник не оставя следи". Лично аз се водя от това за всичко. Когато много искаме нещо да се случи, понякога пренапрягаме обстоятелствата и "забиваме пети в пясъка" от напрежение, тогава няма как да тръгнем напред. Когато оставим нещата да се случват, като разбира се ние работим в тази посока, но без напрежение, то тогава наистина ще имаме успех. В един любим мой филм имаше една реплика, която също е подходяща за този случай. Цитирам по памет: "когато се изморя от това да търся калинки и заспя на поляната, като се събудя калинките са ме полазили цялата"...
Извинете ме за дългия пост...
Хубав ден желая на всички!!!

# 421
  • Мнения: 99
Ева страхотен пост, добре  и красиво написано. Много си права. Много ми харесаха и двете мисли.
Страхотно си го написала  bouquet  bouquet  bouquet

# 422
  • Мнения: X
Системата е прекрасен начин на живот и ако я възприемеш по този начин ще си доволна. Не я приемай като онези диети, на които пише "ще отслабнете 5 или 10 кг". Не я приемай също като нещо временно. Просто настрой себе си, че това ще е начина ти на живот от тук нататък и мисля, че по-лесно ще се случат нещата. А и докато сме се вторачили в себе си и килограмите няма да се получи. Има една индийска мъдрост, която гласи "Добрият пътник не оставя следи". Лично аз се водя от това за всичко. Когато много искаме нещо да се случи, понякога пренапрягаме обстоятелствата и "забиваме пети в пясъка" от напрежение, тогава няма как да тръгнем напред. Когато оставим нещата да се случват, като разбира се ние работим в тази посока, но без напрежение, то тогава наистина ще имаме успех. В един любим мой филм имаше една реплика, която също е подходяща за този случай. Цитирам по памет: "когато се изморя от това да търся калинки и заспя на поляната, като се събудя калинките са ме полазили цялата"...
Извинете ме за дългия пост...


Защо се извиняваш? Май не съм чела нещо толкова хубаво и смислено по отношение на Системата!!   202uu

Жани, мерси за закуската!  Hug

Нещо тази сутрин ми е много трудно събуждането, а и нещо съм в емоционална дупка, много ми захлупено, не знам защо.  Confused Тази седмица имах страшно много задачки и не съм ходила на спорт, може би затова...

# 423
  • Варна
  • Мнения: 1 879
Жаси, ти беше пример точно за това, което писах. Аз исках да го напиша още тогава, но пропуснах. Докато се терзаеше, че имаш застой, наистина нещата бяха без развитие. В момента, в който реши, че ти ще правиш каквото трябва, пък ако има минус - Добре дошъл, ако няма - и така си си добре, то тогава кантара мръдна...

# 424
  • София
  • Мнения: 1 731
Ева, отново съжалих, че няма начин да гласуваме за даден пост. Много правилни мисли си казала!

И така, аз допринасям към купа сланина със скромни 2 килограма от 26 май до днес. Макар че са малко, съм много щастлива, отдавна се бях виждала кантарът да се движи надолу, а не нагоре.
За вчера:
Закуска - принцеса с кашкавал, череши
Обяд - печена риба, тиквички, домат и краставици
Вечеря - поради липса на сухари си препекох две тънички филийки черен хляб и отгоре сложих по една тънка плочка кашкавал.
Към 22.00 часа ми престърга и си хапнах една голяма ябълка. Четох, че не е системно, но много добре ми дойде  Mr. Green

Всеки път като вляза на първа страница да се консултирам за някои храни, ми изниква мисълта, че системата е правена за друга нация, с други хранителни обичаи и различни храни. Може би трябва да си я попроменим малко за нашите си условия. Ето например толкова момичета казват, че не могат да се откажат от сезонните плодове.
Сещам се за един пример, който четох някъде из бебешките списания. Както знаем, на децата до 1 година не бива да се дават цитруси или сок от тях, заради риск от алергии. Оказва се обаче, че в страните, където се отгреждат цитруси, а не се внасят, няма такава препоръка и обяснението е, че тези нации имали нещо като генетична "настройка" към тези плодове и на тях не им влияят алергизиращо.
Това го казвам по повод яденето на ябълки по никое време.  Blush

Последна редакция: пт, 17 юни 2011, 09:38 от Узи

# 425
  • Мнения: 4
Добро утро  kaffeetrmker_2 Днес мисля да съм напълно системна,за разлика от вчера  Mr. Green

З:Кекс с шепа сурови фъстъци
О: Замислям един омлет със салата
В:Или салата,или мляко с плод

Приятен ден на всички Hug

# 426
  • Мнения: 0
Момичета страхотни сте, благодаря ви за хубавите думи  Hug Hug Hug
Ева.Б. страхотен пост!!
Какво да ви кажа, тази сутрин се премерих (хем си знаех, че не трябва Sad( и хоп  +0,500кг отгоре!!!)... Това като продължение на чудесната ми вечер... НООО няма да се отказвам.. може би организма ми се опитва да се настрой на новия режим (аз определено преди ядях доста по малко - само веднъж дневно)... Поне така ми се иска да мисля все пак въпрос на настройка е  Rolling Eyes
Иначе наистина поне в началото мисля да огранича определени неща, както написах и в предния пост, поне искам да пробвам как ще е..
Жасмин и аз се чувствам така.. не знам от какво е, едвам ставам сутрин, спи ми се и съм в емоционална дупка, не ми се ходи на работа, всяка сутрин е някаква мъка с търсенето на дрехи, които да облеча и да ми стават........
Не искам да мрънкам така, но за момента така се чувствам.... тежко ми е на душата  newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45

Иначе днес закусих : 2 филийки ръжен хляб с пуешко и гауда
За обяд съм си взела сварени био макарони от твърда пшеница, мисля да ги смеся с извара и домат.. - нещо ми се отядоха макароните и хапнах чаша корнфлейкс Нестле Фитнес
Вечеря : салата от домат, цвекло и безсолно сирене...

Желая ви един много хубав и минусов ден.. аз ще гледам да избутам деня някакси...

Последна редакция: пт, 17 юни 2011, 17:04 от Desitoo23

# 427
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 336
Desitoo23, не се ядосвай. С повече упоритост и търпение ще успееш  Hug.
Ева Б. Peace, много хубав пост.

Мен ме е срам да кажа какво видях на кантара тази сутрин. Винаги след прегрешаване после ме е яд. Както ви писах снощи, бяхме на рожден ден. Вечерях шопска салата, малко зелева, 1 св. пържола на скара и 1 пил. шишче. Тортата си я запазих за днес, не съм я изяла още. Имам + 1,5 кг от вчера, срамотаааа Embarassed Embarassed Embarassed. Имам и проблем с 00, дано да е и от това плюса.

Отчета за днес ще го пиша довечера.
Хубав и минусов ден   bouquet

# 428
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Добро утро и от мен  Hug
janeta* благодаря за хубавата закуска и кафенцето   bouquet
Ева Б. страхотен пост подкрепям те с две ръце  newsm10 newsm10 newsm10
Desitoo23    Hug недей така да се отчайваш всичко ще си дойде на мястото просто трябва както казва Ева Б. да не го приемаш като диета а като нов по здравословен начин на хранене който ще регулира теглото ти и ще ти помогне и за напред да изглеждаш добре и да се чувстваш добре.Аз също от скоро съм на този режим и ми е трудно да се ограничавам , да спазвам часове , вечер огладнявам докато стане време да си легна, но пък се чувствам по - добре отколкото когато се тъпчех и преяждах a и си мисля че това е временно докато се приспособя.Аз бих те посъветвала да не се теглиш постоянно.Аз се претеглих едва на 2-рата седмица и мисля и за напред да е така, за да не се натоварвам психически ако имам малък + .

# 429
  • Благоевград
  • Мнения: 143
Здравейте мили момичета!
 janeta* Благодаря за закуската!
Desitoo23 Ще се подкрепяме взаимно, ще си даваме съвети,
ще се оплакваме и поплакваме, НО дружно ще направим свалената сланина един тон!
Бавничко, но славничко  ще сваляме килограми!
de3demonka Със сигурност не е +1,5кг реално.
Утре ще е изчезнала по- голямата част от него !  Peace
И такааа моето меню за днес :
з - домашна сиренка, 1праскова, няколко кайсии и една суха паста + кафе.
о- свинско филе с ориз, салата домати и парче сирене.
в - ???? не знам - иска ми се да е таратор , но дали ще имам време да го приготвя???
  bouquet

# 430
  • Мнения: 0
Здравейте сладурани и от мен! От скоро не се бях включвала в темата, понеже ме нямаше както в последният пост писах, а и като се върнах бях зверски настинала...та се лекувах 2 3 дни! Системна сам, с изключение на понеделник вечер, дето хапнах парче домашна баница и половин пакет солетки,но ще си нося последствията!Миналата седмица споделих, че съм минус 2 кг., но онзи ден се качих, и отново съм килограмите, с които стартирах.От тогава не съм се и качвала на кантара...НО днес е факт, че си купих панталон с 2 РАЗМЕРА ВЕЧЕ ПО-МАЛАК ОТ ПРЕДИ! Не съм се мерила и на сантиметри....чувствам се перфектно, не ме съблазняват вечерите на семейството ми, защото знам,че на другия ден ще си хапна каквото мога на сутринта:)
Продължавам и се окуражавам ПОКРАЙ ВАС!
Ето го и моето меню за днес:
З. домашна баница със сирене,кафе,шоколад;
О. Тиквички с кисело мляко и чесън+ зелена салата;
В. 2 краставици+ 300грама извара и 3 скилидки пресен чесън.
Хубав и минусов ден на всички!

Последна редакция: пт, 17 юни 2011, 18:10 от Монограм

# 431
  • Мнения: 173
Хайде и аз да се отчета до тук  Grinning
Закуска: две филии с конфитюр /малко по д-р Папе  Laughing/
Обяд: шопска салата и сърца с лук.

Мдааа, не ми е системен обядът - сърцата бяха пържени, ама изобщо не се усетих като ги поръчвах  Embarassed Confused

# 432
  • Мнения: 880
днес:
з: голяма купа овесени и слънчогледови ядки с ябълка и ягоди (ягодите в момента са превъзходни!)
о: кафяв ориз с гъби (готвен с пиле, но без самото пиле) + салата от домат, 2 краставици, сирене и подлютен зехтин с копър Mr. Green
в: вече много ми се яде диня със сирене, но ще почакам още един месец за нея, та... най-вероятно ябълка с кисело мляко и канела.

Късно вечер - най-вероятно чаша вино

# 433
  • Мнения: 258
Desitoo23, няма да се отчайваш. Има и такива моменти, но трябва да се продължава напред  Hug
Ева Б., много вдъхновяващ пост  Peace
Аз за днес ядох:
- З - диня със сиренце (толкова беше вкусна....мммм..)
- О - постна пълнена чушка с кисело мляко;
- В - още не съм много сигурна. Най-вероятно шопска салата или пълнена чушка със сиренце.

# 434
  • Мнения: 354
Най- накрая следобяд свободен от служебни ангажименти и време за любимия форум!
Системна съм с малки изключения.Чувствам се перфектно и съм доволна от себе си, макар че не съм се мерила. Факт е че панталонът ми  вече едва се крепи на мен. Аз приемам Системата като моя здравословен начин на живот,а свалените килограми като бонус към него. За това не се вторачвам в кантара,  не ми се ще да се разочаровам или обратното  - да повярвам че съм велика.
И не съм ви казала най- хубавото: От понеделник съм отпуска.

Общи условия

Активация на акаунт