Мама МАРТенче люлее и сладки песнички му пее! - тема 4

  • 26 107
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 214
Цитат
Могат и да не се слагат изобщо. Само че е доста сложно, защото лекарите не се навиват да си слагат главата в торбата. А и без ваксини не приемат в ДГ   Не че тези, дето не ги слагат им пука от тоя факт...
стефанова, ти ли писа, че не можеш да се справиш с аспиратор? Аз работя само с Бейби Вак и няма грешка   Заслужава си инвестицията от 20тина лв 
Ние нали сега бориме заден ринит... а утре ще ходя до личната евентуално да му бие ваксините и да питам дали ще ми даде направление за изследване на носен секрет или пак ще трябва сама да си действам и сама да си лекувам детето
Моля да ми обясниш кои са ТЕЗИ и защо мислиш че не им пука.

# 31
  • Мнения: 1
kukumindrela и при мен е така!През 2 часа се изцеждам и то само по няма и 20гр.,а когато пропусна няколко часа се събират цели 40гр,което си е постижение.Малкия го слагам да суче,но само се тормози детето това,което изяжда не му стига и само нервничи затова и го храня с АМ-колкото и да не искам.Аз специално ще пробвам докато има,дори и малко,пък каквото стане.Според мен и ти не се предавай още Wink

# 32
  • Мнения: 2 214
Имам питане : кърмата ми почти свърши. Казвам почти защото още като стисна излизат капчици. Но определено нищо няма - по 10 - 20 милилитра мога да изцедя с помпата за 24 часа Sad
Обаче понякога усещам движение вътре в гърдите, гъделичкане около зърната, леко напрежение, но кърма нямам.

Притеснявам се все пак да не си докарам някакъв проблем. Знаете ли какво трябва да направя? Как да я спра съвсем или да я увелича? Знам ли, трябва ли да ида на лекар?
Все си мислих че съм свикнала с писаниците във форума, ама винаги ще се намери някой който да ме изненада.
Абе човек как така "свършва" ти кво си имала запаси, ох ще ме убиеш Joy Joy
Как така има момичета дето до 3 години си кърмят децата а твоята "свършва"

# 33
  • Мнения: 40
Момичета влизам на бързо,че таткото ме чака да се гушкаме...
Днес дойдоха до София с Анастасия да ме вземат и да я заведем на консултация - пораснали сме с 1кг точно (6100сме) и 63см,но имаме огромен проблем - не знам дали сте обърнали внимание но ви бях казвала че главата ни е крива от едната страна защотото спим само на нея,но от няколко дни забелязваме че и вратлето й се е изкривило и днес лекарката ме направи на "трътка".Как съм можела да го причинявам на детето си,щяла да си остане крива,ако не съм вземела мерки  Shocked Shocked И понеже заради преместването ще сменяме лекаря каза да си поискаме задължително талон за физиотерапия и ако мога да посещавам бебешка гимнастика  Shocked Shocked Какво да правя  newsm78

Сега ще видим като я запишем тия дни при ловешкия педиатър какво ще ми каже...

П.С. Новата тема е страхотна

# 34
  • Мнения: 30


Имам питане : кърмата ми почти свърши. Казвам почти защото още като стисна излизат капчици. Но определено нищо няма - по 10 - 20 милилитра мога да изцедя с помпата за 24 часа Sad
Обаче понякога усещам движение вътре в гърдите, гъделичкане около зърната, леко напрежение, но кърма нямам.
Притеснявам се все пак да не си докарам някакъв проблем. Знаете ли какво трябва да направя? Как да я спра съвсем или да я увелича? Знам ли, трябва ли да ида на лекар?
Ти какво искаш да направиш,  и двата варианта са напълно възможни. Видях, че си питала и в кърмаческия подфорум и там момичетата са ти обяснили, че има как да се увеличи кърмата при желание. Момичетата от ЛЛЛ ще те насочат как да действаш, ако искаш да увеличиш кърмата. Само се обърни към тях, знаеш, че не дават непоискани съвети  Hug



Оххх та тя е толкова малко тая кърма, че ми се струва безнадеждно Sad
Ако искаш да си спреш кърмата си вземи хапчета за спиране на лактацията,те са 2бр. и се изпиват за 48ч.
Ако искаш да имаш кърма дръж бебето постоянно на гърда за да стимулираш лактация.
matza83 чудесни резултати,голям мъж,дано се оправи с настинката  Hug
mama_vessy,в края на първи клас трябва да четат гладко
Току що станахме на 3 месеца Grinning Честито и на Катрин на Shortyd
Катерина на Magica_de_Spell 
Аделина на Адриана

Последна редакция: чт, 09 юни 2011, 00:14 от migeio78

# 35
  • София
  • Мнения: 2 348
Нямах нет, трудно го преживях  Mr. Green

Никола още няма зъби, още не се обръща, още не е захранен.
 Почна много неспокоен да става. Имам чувството, че го мъчат зъби, но по венеца няма изгледи да никнат скоро.
 И много напъва да се изправя. И иска все да е изправен в ръцете ми. Голям любопитко е.

Ходих в едно хотелче в Рила, съще се разходихме из Национален Парк Рила(ако не забравя, ще прибавя снимка после)

Кога ще се видим, софиянки?(мен тези събота и неделя ме няма)

marys, не сме "приятели" във фейса и не мога да разгледам снимките, но ми се струват супер еднакви  Laughing от тази снимка, която си показала.
г-жа Стихийно бедствие - за изработката на  една пелена за еднократна употреба(от обикновените, а не тези, които за био ) се използват към... не помня колко, на май бяха десетки химикала. Някои от тези химикали са в пряк досег с бебешката кожа. Бебето не седи мокро сума време, защото материята, която е до кожата му за предпочитане е да е основно пропусклива в една посока. Също пелената се сменя често(поне препоръките са такива, а какво е изпълнението, аз нямам опит). Така, че смятам, че е по- био за бебешкото дупе. Има разни такива еднократни, на които попиващата им част не е с гранулки и прочие, а органични продукти.
 Определено смятам, че пелените за многократна употреба са по- био и за природата, защото с моя органичен препарат за пране(минимално количество), с моята пералня клас А+, която е известна и с минимално количество използвана вода със сигурност ще навредя в пъти по-малко на природата, от колкото хилядите памперси, които изхвърлям. Всъщност и с неенергоспестяваща пералня и с не био препарат, пак бих била на това мнение. Все пак това са си хиляди памперси, със своите ...стотин години разграждане и със своите десетки химикали.
 Но ако честно, аз бих го направила за бебето си, не за природата.
П.п.. А, Катилиас е направила уместна забележка, че не всеки ги нарича Биоалтернатива, а просто пелени за многократна употреба.
luba_rizova, аз даже кош за разделно хвърляне на боклука имах. Ей така само за да видя мога ли да се справя. Ми... доста място заемаше, но не беше кой знае колко трудно. То ти става рутина. Само че мъжа ми не смяташе, че им нужда "да се поти" само за да тренира и приключихме с разделното събиране на боклука.
kukumindrela , чета подред и не знам дали ще са ти казали вече напред в темата, но сухите петна, за които обясняваш ми приличат на атопичен дерматит. Вземи да заведеш детето на дерматолог. По принцип не е нормално бебешката кожа да е суха, дори да не се маже с каквото и да било(аз не мажа, но и не къпя с козметики). Понякога е нужно просто да се спрат всякакви козметики за къпане и мазане, за да отмине проблема, друг път се налага специална козметика,. На първото ми дете добре му подейства Нахткерцен. Но при всички случаи е добре лекар да погледне, да каже какво е точно.
Betta , подсети ме да разкажа за една комшийка(във връзка с памперсите). Та дошъл й цикъла, но нямала превръзка под ръка и снахата предложила да даде от памперсите на бебето. Та комшийката после казваше, че никога не се е чувствала толкова спарена. Парело, сърбяло и била като в сауна. А кожата й не е нежна, като на бебетата.
mama bobo, нямам в плановете си идея да давам скоро сокове, па камо ли като първа храна/течност извън кърмата.

Опаааа, Митко се събуди  Tired. Май ще довършвам утре четенето.

Последна редакция: чт, 09 юни 2011, 02:03 от skrech

# 36
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Момичета влизам на бързо,че таткото ме чака да се гушкаме...
Днес дойдоха до София с Анастасия да ме вземат и да я заведем на консултация - пораснали сме с 1кг точно (6100сме) и 63см,но имаме огромен проблем - не знам дали сте обърнали внимание но ви бях казвала че главата ни е крива от едната страна защотото спим само на нея,но от няколко дни забелязваме че и вратлето й се е изкривило и днес лекарката ме направи на "трътка".Как съм можела да го причинявам на детето си,щяла да си остане крива,ако не съм вземела мерки  Shocked Shocked И понеже заради преместването ще сменяме лекаря каза да си поискаме задължително талон за физиотерапия и ако мога да посещавам бебешка гимнастика  Shocked Shocked Какво да правя  newsm78

Сега ще видим като я запишем тия дни при ловешкия педиатър какво ще ми каже...

П.С. Новата тема е страхотна
Не знам дали си обърнала внимание, но ти бях отговорила за главата. Слагай я на другата страна и ще се оправи. Поне при нас така стана.

# 37
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Цитат
Могат и да не се слагат изобщо. Само че е доста сложно, защото лекарите не се навиват да си слагат главата в торбата. А и без ваксини не приемат в ДГ   Не че тези, дето не ги слагат им пука от тоя факт...
стефанова, ти ли писа, че не можеш да се справиш с аспиратор? Аз работя само с Бейби Вак и няма грешка   Заслужава си инвестицията от 20тина лв  
Ние нали сега бориме заден ринит... а утре ще ходя до личната евентуално да му бие ваксините и да питам дали ще ми даде направление за изследване на носен секрет или пак ще трябва сама да си действам и сама да си лекувам детето
Моля да ми обясниш кои са ТЕЗИ и защо мислиш че не им пука.
Не съм имала предвид никого конкретно  Grinning Доколкото съм чела, хората които са решили да не ваксинират са доста, поне във форума. На тях не им пука особено, че детето им няма да посещава ДГ, тъй като за тях ваксините са по-голямото зло и предпочитат да ги спестят на децата си, както ще спестят и ДГ. Освен ако не дават подкупи, за да се запишат все пак децата им там. Примери от форума - бол.
Нищо против нямам хората, решили да не ваксинират. Не ме разбирай погрешно Simple Smile Знам за вашия случай и те подкрепям напълно  Peace

Между другото, явно си зависи от хората и толерантността им, но в отчетната на Габи никога не е имало спорове по някакви теми, изумления, упреци и т.н. Все пак всяка майка решава кое е най-добро за своето дете и действа в тази насока. Ако някой е решил да кърми - добре, ако този същият е решил да не кърми - пак добре. Нали е негово право да го реши все пак  Wink
Та моята молба е - момичета, бъдете по-толерантни  Grinning

# 38
  • Мнения: 3 622
Tasha от къде мога и аз да се сдобия с такъв комплект? - мн. ми хареса!  Grinning

Ето ти сайта на фирмата евентуално да си поръчаш http://www.pigeon-bg.net/
Ако не успееш пиши ми ще измислим нещо

# 39
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Добро утро!
Кафенце и лека закуска от нас за 3-месечинката ни!

# 40
  • Мнения: 1 756
Добро утро на всички Hug
Вчеря цял ден ни нямаше и вечерта нямах сили да пиша, понеже и един лек ремонт заформи таткото в кухнята, та време не стига знаете.


redreny2000, ние вчера бяхме при педито, започнали са леки хрипчета и тя се притеснява да не стане бронхиолит, често хремата преминавала в бронхиолит. Даде ни Стодал. Нямаме Т, през деня вчера нямаше, но се опасявах за вечерта. Сега е добре, покля нощес, дали се дави или кашля аз не мога да кажа и днес предиобед пак отиваме да ни чуе.

amanita, по аптеките има много неща, но най-добре помага ледена вода, или пускай силно и с душа обливай поне 5 минутки, или ги потопи в дълбок съд за да постоят там. Има много хубави специални медицински чорапи еластични, но не взимай евтини, не стават. С тях е разкош!

Леле и ние догодина сме първи клас, но още не чете и не пише, е да букви отделни ясно но за гладко и дума да не става, но ще се заемем. Аз лично не мога да проумея защо трябва така да са подготвени в първи клас, а там какво ще правят, защо изобщо почват от 1 -ви клас, да почват от 3-ти , не знам.

Аз за среща след 20.06!

Ние сме на консултация чак на 22.06, то тя ще си е към края на 4-ти месец, но нямаше как да я мерим понеже е болничка и не може да влиза в бокса при здравите бебета за да я мерим.
Аз също искам да говоря с личната двете ваксини да не са наведнъж, направо ми се вижда ад Cry
Отивам да закусим с баткото, че беба заспа и после сме пак при вас!
Целувки на най-прекрасните ни мартенски слънца Hug Hug

# 41
  • Видин
  • Мнения: 4 921
А ще си имаме ли и други първолаци в темата освен моето?  Grinning
Тя ходеше в подготвителен клас в училището и може да чете. Разбира се, не гладко, но все пак се справя доста прилично  Peace

# 42
  • Мнения: 15
Маринелс, и Ева предпочита да спи само на едната страна. Аз я слагам по гръб, но тя главичката си я обръща винаги на ляво. Но мисля, че аз имам вина за това, защото като я нося на ръце я слагам на дясното си рамо и съответно тя се обръща на ляво винаги. Сега  я държа на другата страна и като я слагам в кошарката я обръщам с главичката към нас да гледа, т.е. където са и били краченцата преди, сега там и е главичката. Дано да не съм направила проблем на вратлето. Praynig
Бързо да оздравяват всички бебенца, мъчно ми е като си помисля тези малки душички с температурки и кашлици... Cry Cry Cry

# 43
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Добро утро!
Снощи бебо спи, а аз реших да му сменя памперса. Той така и не се събуди по време на цялата операция. Та махам му памперса и какво гледам - имаме ерекция  Joy Отивам да кажа на таткото, а неговата първа реакция - Колко му е голям?  hahaha

# 44
  • Мнения: 0
Браво за новата тема!   bouquet
Не съм редовна в писането и все още наваксвам с четенето  Blush

Благодаря на skrech за съветите за справяне с хиперлактацията!  Hug Изцеждането почти отпадна като точка в дневния ред. Казвам почти, защото все още нощем се налага, за спокоен сън  ooooh!

Бях видяла преди време, че коментирахте репелентите! Предстои ни почивка на планина и понеже съм доста алергична към ухапвания от какви ли не насекоми, доста се безпокоя за бебчо! Някой ползвал ли е репелент за бебока и какъв? Друг проблем е, че малкият е с чувствителна кожа и е леко атопичен според педиатърката... Затрупали сме се с козметика и се чудя на какво да заложа в тази ситуация!

На всички настинали бебоци- Бързо оздравяване, за да са спокойни мамите!

Общи условия

Активация на акаунт