първи или последен етаж?

  • 27 379
  • 154
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 158
Последен етаж!Живяла съм 18 години на последен, първо на 3-ти, после на 8-ми. Недостатъците, както повечето са писали, са горещината през лятото, ако няма климатик; изкачването на стълби, ако не работи асансьора и ест. теча от покрива. Но пък това не може да се сравни с липсата на откачени съседи, които да тропат, невероятната гледка (тук е малко относително), не чуваш кой кога влиза и излиза,(въпреки че на мен това никога не ми е правило впечатление, а сега живея на 4-ти етаж). Но пък също се чуват заведенията, особено в малките часове на нощта, направо ги чувах как тропат с вилиците.

Проблемът с покрива го решихме много лесно - тъй като течът беше стигнал до 5-ти етаж!, а никой не пожела да даде стотинка, направихме си го ние, поискахме фактура и спряхме да плащаме режийните за входа. Никой не смее гък да каже! Naughty

На първи етаж не съм живяла, а и не бих. Мъжа ми живееше преди на 1-ви, е лятото беше по-голям задух, отколкото на последния. Да не говорим, че слънце на огряваше. Но пък никога не сме усетили разни миризми и не ни е правела впечатление вратата на асансьора. newsm78

# 121
  • на майната си
  • Мнения: 425
Живея на последен /10-ти се пада Simple Smile/, гадния покрив или по-скоро дебилните съседи, които са решили, че покрива е лично наш е единственият минус.
Сами сме на етажа - ателие, никой не ми тропа, гледката от терасата е право към Родопите - красота.

Ако трябва да избирам - пак този избор бих направила.

# 122
  • София
  • Мнения: 478
Категорично последен! Гледката от дома ми е едно от най-важните неща за мен. Не мога да си представя да се завра на ниското, с решетки по прозорците и целия уличен шум и мърсотия да ми е в къщи.
Израстнала съм на 9, живяла съм на 10, 15, 5, 6 и  7 - колкото по-високо, толкова по-добре според мен (само в едни приятетели на 19 ет. малко ме притеснява миенето на прозорците Laughing). Ремонт на покрива не се прави всяка седмица, а с минусите на ниските етажи се сблъскваш еждневно.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 23 950
Няма такива минуси, нашите живеят в наследствен апартамент от 50 години на първия етаж. Няма миризма, никога не ни е наводнявал никой, по принцип всички тръскат от едната страна, знае се от къде, миризма от мазите няма, уличния шум е все еднакъв, влизала съм у съседите все пак, с децата им играехме. Само за вратата от асансьора нищо не мога да кажа, блока няма асансьор, 5етажен е. Единствено се съгласявам за гледката и .... донякъде за кражбите, ама у брат ми влязоха на 14 етаж през покрива Laughing Laughing Laughing Laughing Нашия безгрижно си оставил прозорците отворени и излязъл, щото нали е на 14 етаж hahaha hahaha hahaha Обаче тоя 14 етаж..... ако се повреди асансьора докато изпухтя нагоре пеш, не си го представям с деца и покупки.

# 124
  • София
  • Мнения: 478
Абе, хора, като ви чета как говорите за асансьорите, оставам с впечатление, че един работещ асансьор няма в Бг  newsm78. И количка натоварена с покупки и дете (към 35-40 кг) съм качвала няколко пъти до 9 или 10 ет - преживява се. Това са инцидентни случаи, не може да подчиниш ежедневието си на такива неща. Все едно да взема да мисля, ако стане авария и ни спрат тока или водата - ми оправят се бързо тези неща.
А от усойния първи етаж измъкване няма. Мен не ми ли блести слънцето в прозорците, просто се побърквам - хваща ме депресията все едно съм в скандинавска страна  Simple Smile

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 23 950
Ей сега в Пловдив при 42грд външна температура усойния първи много си го харесвам, прохладен.

# 126
  • Мнения: 169
Ох, момичета имам апартамент на 6 ет., но изпитвам страх от високо и от асансьори. Не мога да ходя там. Едва си поливам цветята. Кажете ми какво да ги правя? Между другото съм се свряла с нашите и семейството на брат ми. Помогнете ми.

# 127
  • Мнения: 106
То и след земетресението, не знам последните как се котират... Laughing май трудно се продават, особено тези дето са над 6 етажа...

# 128
  • Мнения: 158
Мен по-ме е страх от наводнение да ти кажа, тогава 8-ми етаж е спасението. Wink А земетресения и природни бедствия винаги ще има и никой не може да ги предвиди. Пък и за мен е все тая дали ще съм на 2-ри, 4-ти или на 8-ми,като ме свари по бели гащи посред нощите си е все тая. Mr. Green

# 129
  • Мнения: 169
Ох, при мен си е от малка този страх!
Имам чувството, че пропадам и ходя държейки стените. нямате си и на представа какаво е да усещаш, че нямаш опора. А като сляза долу и имам чувството че съм безтегловна и ще полетя. Взимам валидоли и успокоителни, докато дойда на себе си. Ужасно е да усещаш това!

# 130
  • Мнения: 11 747
Муслонка, продай си апартамента, купи друг на първи етаж и върви на психиатър.

# 131
  • Мнения: 169
Така смятам и аз да направя.
Инак ще съм мазохистка със себе си.

# 132
  • София
  • Мнения: 1 581
Бих предпочела първи етаж.

# 133
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 210
Аз бих предпочела по средата някъде... не е добре нито на първи, нито на последен етаж да се живее!

# 134
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 385
Ние сме на първия. Не се съобазявам с асансьор, децата тичат и скачат на воля (няма на кого да пречат), хладно е сега - задната стая гледа към зелена площ, а зад нея е детска градина, т.е. не е улица и прахоляк. Покрай земетръса излезе още един плюс  Mr. Green Аз лично имам ужас от високо, та и това ми е спестено. Минуса е, че нямаме задна тераса за простиране на дрехи. Имаме само изваден такъв - сушенето на дрехите е под надзор, защото вече се е случвало да ни крадат. От миналата есен сме със сушилня, та и за това имаме решение, ако няма да сме у дома.

Общи условия

Активация на акаунт