Колко може да вдига една бременна

  • 21 239
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
На мен ми бяха казали "не повече от един леген с пране" Laughing ... Но да си призная не вдигах повече от едно шише с минерална вода. Joy

# 16
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
.. Направо побеснявам като нашите започват да ми дърпат торбите от ръцете  Confused Не съм инвалид в крайна сметка ... ..

Радвай се че има кой да ти измъква торбите от ръцете.  Моя мъж много не се сеща, а като се сети ние вече сме пренесли чантите от колата в нас  Mr. Green През останаалото време съм сама и си нося торби, чанти сама.

# 17
  • Мнения: 781
Нищо повече от дамската си чанта  Grinning така ми бяха казали на мен  Laughing

# 18
  • Мнения: 2 985
А кой ви го е казал точно - наблюдаващият гинеколог или някой друг?

# 19
  • Мнения: 24
Вдигала съм по принуда с втората бременност всеки ден 14 кг/дъщеря ми/,въпреки че имах забрана/плацента превия/.Нищо не ми стана не съм прокарвала,всичко си беше ок.
Не ти препоръчвам да вдигаш тежко,защото;
- не се знае колко е допустимо при теб.Ако има бременни които вдигат 100 кг и им няма нищо,то има такива които с 2-3 кг са направили беля.
-вдигането на тежко дори и да не се отрази на бебето и с него всичко да е ок,по време на бременност може да  навреди на теб  тежкото/разни свличания и др./
Ти си прецени,но не се прави на герой.

# 20
  • Мнения: 8 999
Колкото й се наложи, толкова носи. С първото дете още работех. Точно по Коледа /била съм вече в края на третия месец/ отново настъпи олелията с новогодишните сувенири /които нашата фирма предлагаше/. Мъкнех кашони със стока, та пушек излизаше от ушите ми!
С второто дете забременях, когато първото беше на шест месеца /около 8 кг./ - все още неходещо и неможещо да се самообслужва. Носех дете, носех количка, носех пазарски чанти - нагоре-надолу по стълбите до третия етаж /нямахме асансьор/.

# 21
  • София
  • Мнения: 23 099
В началото на бременността моята гинеколожка ми каза да не вдигам нищо по-тежко от дамската си чанта  Peace

# 22
  • Мнения: 249
Здравейте имам един въпрос  Simple Smile Във втория месец съм, започвам работа в кафе,притеснявам се да не ми стане нещо защото трябва и да зарейдам хладилни ражтове с безалкохолно.
Здравей, не знам колко можеш или не можеш да вдигаш, но вдигането на тежко е вредно за всяка жена без значение дали е бременна или не! Моята баба е загубила бебе точно поради причина, че е решила да вдига тежко по време на бременност. Сега щях да си имам леля, но за жалост нямам...   bouquet

# 23
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
имаш право да вдигаш само показалеца - за да посочиш какво искаш  Peace

иначе се товарят мускулите в коремната област и може да провокираш контракции ...и не е само това; аз съм чувала до 2 кг, но като цяло - избягвай  Peace

# 24
  • Мнения: 284
имаш право да вдигаш само показалеца - за да посочиш какво искаш  Peace

иначе се товарят мускулите в коремната област и може да провокираш контракции ...и не е само това; аз съм чувала до 2 кг, но като цяло - избягвай  Peace
Абсолютно съм съгласна с написаното Naughty
За мен това беше, чудесен период в който почти бях забравила  newsm79 newsm28 hang

# 25
  • Мнения: 2 985
Тъй. А бременните, които гледат малко дете и нямат домашна помощница какво точно правят? Вдигат показалеца? Или оставят едногодишното само да се качи в столчето за колата? Питам, да знам аз какво да правя.

# 26
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
То и моите въпроси са подобни. 
Бремените, които са в чужбина и нямат майка, баба наоколо да им носи торбите и трябва да пътуват с мили до работното място, да вървят, да носят покупки от пазара, защото нещо е свършило.  А и най важното няма на кой да соча с пръст, защото мъжете им са на работа по цял ден както и аз  Mr. Green Mr. Green Mr. Green  Аз съм го оставила този проблем зад гърба си.  Пазя се до колкото мога, ама в повечето случаи нямам избор.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 611
Е, то е ясно, че няма бремнна жена да се напъва като Херкулес, ама тия с дамската чанта и т.н. са чисти глезотии (лошо няма, стига да можеш да си го позволиш, разбира се). Говоря за здрави жени, не за такива с рискова бременност.

# 28
  • Мнения: 2 401
И аз много съм се товарила, особенно през втората бременост, която беше и с кървене, но и аз нямах друг избор. Аз лично съм забелязала, че съм получавала контракции от преумора, но тежкото никога не ми е създавало проблем.

# 29
  • Мнения: 2 658
Е, то е ясно, че няма бремнна жена да се напъва като Херкулес, ама тия с дамската чанта и т.н. са чисти глезотии (лошо няма, стига да можеш да си го позволиш, разбира се). Говоря за здрави жени, не за такива с рискова бременност.

Абсолютно и аz така мисля  Peace

Това zа дамската чанта, двете кила и минералната вода... са абсолютни гупости. За БЕЗпроблемни бременности, естествено ако говорим...
Е, предьолагам, който обича да се глеzи и държи по тоzи неестествен начин... ами сигурно би могло, ама не мене ми е непонятно и неприятно, та не мога да си го представя дори (zа себе си)..

Аz си вдигах.. (ми не zнам колко точно, повече от 10кг сигурно няма да е било), иzобщо не съм се държала все едно, че ще се счупя, то човек си усеща. Естествено, не е нужно да са правят чудеса от храброст, ама и да се шашкаш хич не е zор  Wink
Обаче с касите внимавай, това не е малко.. някой наzад беше дал добър съвет zа дърпането им по пода с кука, zа да не си наведена и да си прецакаш кръста, че то и zа небременна е кофти.

Последна редакция: вт, 19 юли 2011, 21:10 от Сова

Общи условия

Активация на акаунт