ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 5

  • 81 632
  • 1 058
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 298
Обръщам на всички внимание върху тази статия, и възможния ефект на ЕМ върху яйчниковия резерв: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4004
За тази последица от ЕМ май не сме дискутирали много.

# 16
  • Мнения: 583
Докато се чудя дали да лекувам ЕМ, как да кандидатствам и т.н. излезна, че никъде в протокола за лапароскопията нямам посочено наличие на ендометриоза....
И сега незнам накъде..
Записах си час за консултация и коментар...

# 17
  • Мнения: 1 291
Ами да кърмих 1 година и 2 месеца, това дали е било проблем..
Нужда от второ мнение нямам-то кистата си е очевидна като бял ден, пия противозачатъчни и не се пука, очевидно няма и да се пукне.Вече минах по този път и си я познавам. Не става с пункция, зашото доколкото разбрах се махала и някаква капсула, която с пункцията не става. А с лапарото уж се изчиствало по -добре.
А защо се прави тази хистология? Нали ендото не било рак?

Хм "
Всички пациенти с ендометриоза трябва да се преценят за наличието на съществени нарушения в имунния отговор, което може да е основание за лечение. "
Дали не трябва да се направят някакви изследвания.

Действително ако ендото е някакъв вид следствие от друга болест.
Аз правих някакви изследвания май бяха имунулогични за 300 лв. след първото неуспешно инвитро и се оказа че имам тромбофилия, заради която 9 месецами биха фраксипарин.Тези изследвания сама си ги назначих и като гледам не съм сбъркала.

# 18
  • around the world
  • Мнения: 651
Ами да кърмих 1 година и 2 месеца, това дали е било проблем..
Нужда от второ мнение нямам-то кистата си е очевидна като бял ден, пия противозачатъчни и не се пука, очевидно няма и да се пукне.Вече минах по този път и си я познавам. Не става с пункция, зашото доколкото разбрах се махала и някаква капсула, която с пункцията не става. А с лапарото уж се изчиствало по -добре.
А защо се прави тази хистология? Нали ендото не било рак?
Ендометриозата се доказва само и единствено с хистологично изследване. Всичко друго са само предположения. При мен по време на лапароскопията бяха премахнати поне 4-5 кисти, но след хистологията се установи, че само 2 от тях са ендометриозни. Останалите кисти бяха лутеинови.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 5
Цитат на: veseto87 в Ср., 01 Юни 2011, 18:52

Цитат
[/Аз бях на Лукрин. Получих доста странични ефекти освен вълните - вдигнах кръвно (а винги ми е било ниско), получих цистит, боляха ме мускулите и ми прескачаше сърцето. Не всеки обаче получава тези странични ефекти. Успех на теб!  
Весе това звучи ужасно  Sick, кръвното и до момента ли ти е високо?А цикъла колко време след последната инжекция ти дойде?

Последна редакция: чт, 16 юни 2011, 19:51 от Anfibia

# 20
  • София
  • Мнения: 8 131
Кръвното се нормализира, явно е било моментно, макар че и сега ми е малко по-високо в сравнение с преди. А цикъл още чакам, минали са само 40 дни от последната инжекция.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 381
Може ли някой да прокоментира ...
Ако е правено лапаро, имало е ендометриоза. Не е отстранена /изрязана/ ЕМ тъкан.
Има ли смисъл да се проведе лечение?!
Аз ще си съобразя с док, но искам да чуя и други коментари..моля..

Ако има само малки огнища - може и да има смисъл от хорм. лечение.
Ако е оставена цяла киста - няма смисъл. Тя няма да изчезне.

# 22
  • Мнения: 844
Може ли някой да прокоментира ...
Ако е правено лапаро, имало е ендометриоза. Не е отстранена /изрязана/ ЕМ тъкан.
Има ли смисъл да се проведе лечение?!
Аз ще си съобразя с док, но искам да чуя и други коментари..моля..

Ако има само малки огнища - може и да има смисъл от хорм. лечение.
Ако е оставена цяла киста - няма смисъл. Тя няма да изчезне.
Peace

# 23
  • Мнения: 844
Ами да кърмих 1 година и 2 месеца, това дали е било проблем..
Нужда от второ мнение нямам-то кистата си е очевидна като бял ден, пия противозачатъчни и не се пука, очевидно няма и да се пукне.Вече минах по този път и си я познавам. Не става с пункция, зашото доколкото разбрах се махала и някаква капсула, която с пункцията не става. А с лапарото уж се изчиствало по -добре.
А защо се прави тази хистология? Нали ендото не било рак?

Хм "
Всички пациенти с ендометриоза трябва да се преценят за наличието на съществени нарушения в имунния отговор, което може да е основание за лечение. "
Дали не трябва да се направят някакви изследвания.

Действително ако ендото е някакъв вид следствие от друга болест.
Аз правих някакви изследвания май бяха имунулогични за 300 лв. след първото неуспешно инвитро и се оказа че имам тромбофилия, заради която 9 месецами биха фраксипарин.Тези изследвания сама си ги назначих и като гледам не съм сбъркала.
не е проблем кърменето , даже напротив ! Аз кърмя вече 6-7месец и още нямам цикъл , което БИ трябвало да е добре ...
Аз също си правих тези имунологични изследвания - имам проблеми с щит.жлеза , имах и антифосфолипидни антитела , (които после се оказа , че са ок) хубаво е да се каже какво точно трябва да се изследва...

# 24
  • Мнения: 583
Правилно съм предполагала, но излезе, че нямам ендометриоза. А какво е това дето всеки път ми го мерят и го виждат като ендометриозно огнище..!?!?  Не се знае...
В понеделник бях на преглед и Стаменов нищо не каза за ендометриоза и лечение...

# 25
  • Мнения: 1 291
А дали има разлика между Диферелин и Золадекс. Първия път бях на диферелин.

# 26
  • Мнения: 844
А дали има разлика между Диферелин и Золадекс. Първия път бях на диферелин.


няма кой знае каква разлика, но все пак са различни лекарства. И аз бях първия път на Диферелин , после 2 пъти на Лукрин. Доколкото знам Золадекс-а е най-хубав , после Диферелини т.н. И пак резултатите зависят до голяма степен от свършената/не свършената работа по време на операцията...според мен

# 27
  • Мнения: 19
Много е важно опериращия да те изчисти добре и да ти назачи правилно лечение. След това задължително редовни прегледи за да се следи да няма нови кисти.

# 28
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте. Днес бях на преглед - 62 дни след последната инжекция Лукрин. Лекарят каза, че лигавицата на матката се е уголемила, но не достатъчно и най-вероятно ще ми дойте след около 2 седмици до 20 дни. Аз споделих с него, че мисля да ходя на море и ще е доста гадно да не съм имала цикъл 7 месеца и накрая да ми дойде точно за морето. Тогава той предложи да ми изпише Дуфастон за 5 дни и така да предизвикаме цикъла по-рано. Каза, че няма рискове, тъй като в момента всичко се развива нормално, даже имам фоликул в единия яйчник. Написа ми рецепта и каза аз да си реша как да постъпя. Вие какво ще ме посъветвате? Моля някой, който е пил Дуфастон да сподели опит. Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз бих те посъветвала да го изчакаш да си дойде естествено. Може и след морето да ти дойде. Моят лекар ме посъветва да изчакам, за да не няма излишна медикаментозна намеса.

Общи условия

Активация на акаунт