ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 5

  • 81 832
  • 1 058
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 262
здр,не са ми изписвали такова нещо,но на 8.08. съм на преглед сигурно тогава ще ми го изпише,незнам,ще го питам пак,благодаря ти за отговора

# 61
  • Мнения: 205
моми4ета да ви питам пия противоза4ать4ни но дали ако ги спра и ми доиде цикьла тази ендометриоза няма пак да се появи,защотот док. каза да ги пия без прекьсване хапчетата,за да не се появи пак,какво ще ме поьветвате да направя

Ей така си пия противозачатъчните вече цеееели 4 години (Регулон,Марвелон,Ясмин)...Чувствах се много добре - редовен и безболезнен цикъл,липса на болки при секс,увеличена работоспособност,едва ли не,като се сетя какво беше без тях...Скоро реших да ги спра,беше ми втръснало от хормони,а и имах и други медикаменти за вземане и прецених,че на 33 г. още е рано да вземам по една шепа хапчета.Два пъти се опитвам да ги спра - и двата пъти имам болки в корема(НЕ Е задължително и на вас да се случи).Новото двайсет при мен е,че не успях да отида при д-р Радински (Плевен) веднага, а отидох при друга местна лекарка,която се учуди, че пия Ясмин,вместо Дуфастон.
Та,въпросът ми е някоя от вас пие ли Дуфастон - на първо четене в нета прочетох,че това са коренно различни медикаменти??? Аз искам да ги спра,те ми назначават други...  Tired

Предистория:имам две коремни операции,била съм на Золадекс и Диферилин ,имам дете на 4 г. и в момента пия противозчатъчни...




# 62
  • Мнения: 29
Здравейте,предстои ми операция на ендометриозна киста.До миналия месец беше една и док ми каза,че ще е с лапаро. Но миналия ден като отидох видя,че имам и още няколко и ми каза ,че трябвало да е коремна операция,защото много бързо се развива и можело да е рак,понеже вече имало много кисти. Много съм притеснена.Маркера ми е 149.Вчера когато отидох при него каза,че никой не знае със сигурност какви кисти са докато не се направи операция.
При вас кистите по една ли бяха или може да има повече.Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо.

# 63
  • Мнения: 272
Момичета, който е бил на лечение с Лукрин може ли да ми каже колко време след първата инжекция започна до усеща страничини ефекти от лекарството. Аз започнах в понеделник, но нищо не чувствам, като четох всеки е имал някакви страничини ефекти, чудя се да не би да не са ми сложили добре инжекцията. Thinking

# 64
  • Мнения: 184
Здравейте,предстои ми операция на ендометриозна киста.До миналия месец беше една и док ми каза,че ще е с лапаро. Но миналия ден като отидох видя,че имам и още няколко и ми каза ,че трябвало да е коремна операция,защото много бързо се развива и можело да е рак,понеже вече имало много кисти. Много съм притеснена.Маркера ми е 149.Вчера когато отидох при него каза,че никой не знае със сигурност какви кисти са докато не се направи операция.
При вас кистите по една ли бяха или може да има повече.Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо.

При мен също се съмняваха за рак и ме оперираха коремно, но после като говорих с други лекари, казаха, че е излишно презастраховане от страна на лекарите и винаги една лапароскопия може да премине в коремна при нужда. Бих ти препоръчала да потърсиш и друго мнение по въпроса

# 65
  • Мнения: 1 545
Според мен също трябва да поискаш второ мнение.Не помня стойностите на туморния маркер.
При мен се виждаха на УЗИ 2 кисти,а се оказаха 6.Въпреки това съм с лапароскопия,при положение,че двете по-големи кисти не бяха никак малки-около 6/4 см.

# 66
  • Мнения: 262
момичета здравейте,да ви питам оперираха ме от ендометриоза с лапароскопия беше малка 5мм/5мм,но ми изписаха противозачатъчни д-ра каза че ще ги пия много време и няма да ми идва,но откакто ги запачнах да ги пия вече 20 дена постоянно кърво,това нормално ли е.в понеделник -8.08. съм на преглед,

# 67
  • София
  • Мнения: 2 381
Здравейте,предстои ми операция на ендометриозна киста.До миналия месец беше една и док ми каза,че ще е с лапаро. Но миналия ден като отидох видя,че имам и още няколко и ми каза ,че трябвало да е коремна операция,защото много бързо се развива и можело да е рак,понеже вече имало много кисти. Много съм притеснена.Маркера ми е 149.Вчера когато отидох при него каза,че никой не знае със сигурност какви кисти са докато не се направи операция.
При вас кистите по една ли бяха или може да има повече.Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо.

При мен също се съмняваха за рак и ме оперираха коремно, но после като говорих с други лекари, казаха, че е излишно презастраховане от страна на лекарите и винаги една лапароскопия може да премине в коремна при нужда. Бих ти препоръчала да потърсиш и друго мнение по въпроса

Високият туморен маркер не е сигурно, че значи рак. Успокой се! Потърси второ мнение. Много често след отворена операция се оказва, че жената е можело и с лапароскопия само да мина. А зависи и дали лекарката, при която ходих в коя операция се чувства по-сигурна. Понякога просто си спестяват, че ги е страх да правят лапароскопии.
Бих ти препоръчала - д-р Попов от ВИТА и д-р Ненов от ШЕЙНОВО. Успех!

# 68
  • Мнения: 19
pohche на мен чак след втората инжекция ми се появиха странияните ефекти като нервност и долу горе лека депресия.

# 69
  • Мнения: 19
И аз препоръчвам д-р Попов.Аз също бях с висок маркер даже асистента на Попов като го видя преди операцията точно реагира доста отчайващо.Но лапарото мина супер и вече 3 год.слава богу съм добре.

# 70
  • Мнения: 205
момичета здравейте,да ви питам оперираха ме от ендометриоза с лапароскопия беше малка 5мм/5мм,но ми изписаха противозачатъчни д-ра каза че ще ги пия много време и няма да ми идва,но откакто ги запачнах да ги пия вече 20 дена постоянно кърво,това нормално ли е.в понеделник -8.08. съм на преглед,

Когато на мен ми изписваха противозачатъчни,обяснението на доктора беше,че ще ми регулира цикъла и ще намали болката преди него...Така и стана! Не съм сигурна,че можем да ти дадем отговор без да ни кажеш какво пиеш...
И,да,не сме доктори,но поне можем да споделим опит една с друга...   Peace

# 71
  • Мнения: 5
Здравейте момичета, аз също съм с операция - миналата година- шоколадови кисти и ендометриозни огнища. Отказах хормонално лечение категорично, а няколко месеца по-късно забременях. И при мен имаше съмнение за рак, прословутите тумор маркери - при стойност до 37 при мен беше 268. Това се оказва че не е  съвсем точен показател, потвърди го и доц. Томов от Плевен, който ме оперира в клиниката на проф. Горчев. Аз лично съм доволна от отношението там. Иначе съм притеснена че това зло би могло да се върне. Бих се радвала да обменяме мнения.

# 72
  • Мнения: 29
Здравейте момичета,моля които са от Пловдив да споделят при кой гинеколог са се оперирали.Аз ходя при Даскалов,но искам да потърся и друго мнение.

# 73
  • Мнения: 1 298
Здравейте,предстои ми операция на ендометриозна киста.До миналия месец беше една и док ми каза,че ще е с лапаро. Но миналия ден като отидох видя,че имам и още няколко и ми каза ,че трябвало да е коремна операция,защото много бързо се развива и можело да е рак,понеже вече имало много кисти. Много съм притеснена.Маркера ми е 149.Вчера когато отидох при него каза,че никой не знае със сигурност какви кисти са докато не се направи операция.
При вас кистите по една ли бяха или може да има повече.Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо.

Здравей, и аз бях от "клуба" на тези с висок туморен маркер (към 250 май) и съмнения за рак. Накарая: две средно големи кисти - едната ендометриозна, другата лутеинова май. Често се презастраховат с отворена операция, тъй като не всички са виртуозни лапароскописти и не навсякъде имат добра лапароскопска техника. Аз гласувам спешно да потърсиш още мнения, и да не се шашкаш от тия приказки за рака... Не, че е изключено по принцип, но е много по-рядко. Аз заложих на лапароскопия след много мислене, но така се бях стресирала, че като се събудих и видях, че сестрата в реанимацията не се усмихва, бях сигурна, че е защото са видели, че имам рак Simple Smile Пък тя жената просто си бачкаше, и не си е мислила, че й е работа да се хили на обезумели пациентки... Wink
От друга страна, многобройни бързопоявяващи се кисти е нещо, с което не съм запозната.. Но на твое място бих се консултирала и с един-двама други лекари, преди да дам да ме срежат... Приморно, с д-р Попов, който и аз  препоръчвам като виртуозен лапароскопист. Чувала съм, че е и добър диагностик, макар че аз си имах вече диагноза. Успех, и дано е най-малкото дяволче, и скоро да е зад теб!  Hug
PS. Сега видях, че си в Пловдив... За Пловдив препоръки не мога да дам аз лично. Според мен, едно здраве имаш - ела до София...

# 74
  • Мнения: 29
Благодаря ne li ta,а знаеш ли при д-р Попов много ли се чака дали мога да си запиша час за след 3-4дена например или вървят с 1месец назад,и в коя болница?
Никой ли няма опериран от ендометриоза в Пловдив,лапаро или коремна  и доволен от някой лекар или болница? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт