С МАЙ-ски рожби се сдобихме, щастието ний открихме! - Тема 1

  • 27 580
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Ние пък го изчистихме и 1 ден след това питахме педиатърката дали трябва да го правим нещо. (премълчахме, че сме чистили) Тя каза, да не го пипаме, защото това си било секретче, което държало големите срамни устни да не залепнат  newsm78 И сега от страх при всяка смяна на памперса й ги дърпам  Rolling Eyes
ПП: Ама таткото е виновен, защото той ме накара  Rolling Eyes

# 721
  • Мнения: 74
Вие ме стреснахте сега с това почистване с тампон за уши  Rolling Eyes
Нашате педиатърка ме предупреди още на първия преглед да не пипам нищо там, само при баня да измивам добре . Честно казано и аз се притеснявам като видя там замърсяване и се чудя как да го отстраня , все пак не му е там мястото и не очаквам само да се изчисти ,но ме е страх да пипам след твърдото изказване на лекарката.
Смятам обаче да пробвам по вашия начин  Wink
Елфичка , ноктите са чудесни , много летни и свежи - браво Simple Smile Цвета от лак ли е или шилак ?
В този ред на мисли , я мамите да споделят , носят ли лак ? Аз не слагам нищо заради бебка и честия досег с вода , но в скоро време ще се вкарам в ред  Blush

# 722
  • Мнения: 123
аз пък я мия с тетра с памуче  и ако не се мие се събират боклуци как да се пипа там мръсно ли да стои бебето с боклуците вътре малко преварена тетра и го успокоява

# 723
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
ДД и от мен. Grinning

Елфи, цвета е много хубав Heart Eyes, като каза по смел цвят и си помислих, нещо тъмно , а то е толкова нежно и красиво.

За почистването на момиченцата , с каката почиствах с памуче с преварена вода след къпане.Сега при къпането лекичко с душа колкото мога, може да пробвам варианта с олио, ама то моето много ароматизирано, хем био, без химии. newsm78.Чистя жълтичко, бялоо не пипам/ама съм подробна, нали Embarassed/

Козметика и аз не ползвам, къпя с вода.Лосион на Мустела рядко мажа, олио имаме подарък, него само на челцето от време на време, че е грапаво от пъпчиците.

За обличането-боди с късо ръкавче или рокличка.Чорапки и слагам, само ако се задържим дълго в някой магазин или институция, че не си поплюват с климатиците.Моника спи само по боди с ръкавче и не я завивам, но тя спи до мен.

Бубе, лек път и хубава почивка в България, малко за виждам, ама само като чуя самолет и не си и помислям за полети.


Отчет след вчерашната консултация: Моника е качила 1,400 и е пораснала с 2см.Сложиха и първи прием на ДТК и Превнар, добре се понасят за сега, като за първи ваксини.аааааа и доктора каза, че че превръща в костенурка, попитахме го защо и грапаво челото и кога ще се махнат пъпчиците, да ги мажа ли с нещо специално, а той каза :не се притеснявай, тя се превръща в костенурка.

Това от мен за сега, отивам да пържа бухти, кой спомена за диета, това тлъстинки и кръг трудно се подържат.

# 724
  • Мнения: 2 172

Елфичка , ноктите са чудесни , много летни и свежи - браво Simple Smile Цвета от лак ли е или шилак ?


Не,не е шилак.Само гел с някакъв съвсем елементарен лак на перфект 2 пласта от тези новите с черната капачка  Laughing Топ лак отгоре и изсушител пак на перфект  Peace

# 725
  • Мнения: 1
Относно лака - не ме притеснява да ползвам, но по-скоро нямам време да си го направя или да ми го направят. Гледам обаче да не са дълги, защото ми пречат като мажа крема за дупе, а и се притеснявам да не го одраскам.

Аз пък искам да питам относно парфюмите - вие използвате ли? По принцип ми се ще, но не използвам, защото все ми се струва, че не е удачно за бебчо - нали все се гушкаме, лигави ме, ближе ме..

А да питам и за бирената мая - някой пие ли и знае ли дали е съвместимо с кърменето? Някъде прочетох, че даже стимулирало кърмата, ама все пак си е хранителна добавка, та знам ли.
Аз по други причини искам да я пия, не заради лактогонния ефект.

# 726
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Два дена малкото чудовищенце ми изпива силите, криза на растеж ли е, на мастеж ли, все ми е тая, стига през деня поне 1 път да поспи 3 часа. Все иска да яде, на 2 часа най-много и надава рев, все едно я колят  #Crazy Искам да си почина, ама няма да е скоро, дано поне по-бързо отшуми. Ей, на, сега искам да легна на спалнята, да подремна с нея, но тя я е превзела. Ще ме усети, че лягам и пак ще ококори ееееееееееей такива очи  Shocked

# 727
  • Мнения: 74
Парфюм слагам когато излизам , вкъщи се задоволявам само със стик за подмишниците. За бирената мая незнам , но четох ,че бирата е мн. полезна за кърмата и след като може да се пие бира , вероятно няма да е проблем да се взема и бирена мая.
nelka_bg   Защо не полегнеш с нея на спалнята , дори и тя да не спи .. просто си почивай , притваряй очи и се отпускай когато е спокойна. Може пък присъствието ти близо до нея да я унесе и да поспите двете.

# 728
  • Сливен
  • Мнения: 4
Парфюм слагам когато излизам , вкъщи се задоволявам само със стик за подмишниците. За бирената мая незнам , но четох ,че бирата е мн. полезна за кърмата и след като може да се пие бира , вероятно няма да е проблем да се взема и бирена мая.
nelka_bg   Защо не полегнеш с нея на спалнята , дори и тя да не спи .. просто си почивай , притваряй очи и се отпускай когато е спокойна. Може пък присъствието ти близо до нея да я унесе и да поспите двете.

Наистина Нели опитай... И ние бяхме одеве така, но когато легнах при нея тя се успокои. след това и двете сме се отпуснали и заспали Simple Smile аз после станах, но тя още спинка само че в нейното легълце я сложих Simple Smile

И аз ползвам само стик в къщи, но ако излизаме слагам малко парфюм... И мен ме притеснява факта, че тя се гущи все в мен и да не и пречи Simple Smile

# 729
  • Мнения: 2 172
Аз съм чела,че бебетата усещат миризмите много по-осезателно отколкото големите хора,така че се въздържам от парфюм вкъщи.Само стик или рол-он след баня.
Но навън разбира се си слагам,още повече ,че все още не съм излизала с нея,а съм била все сама  Laughing

Аз искам да попитам има ли мами,на чиито бебета са започнали коликите след 20-тия ден?
Питам,защото Рая няма все още и се чудя дали ще ни сполети това "щастие".Възможно ли е да се появят по-нататък или ако досега не са се появили ще ни пропуснат  Thinking
Клавдия и Виктор не са имали никога/може би Вик имаше за около 2 седмици,но даже не съм сигурна.Просто си свиваше краченцата към коремчето,но никога не е плакал заради това или да е правил някакви  ревови сцени ако не е гладен или наакан newsm78 /.И сега някак си се надявам и при Рая да е така,но дали  Thinking

# 730
  • Мнения: 1
Аз като попитах за парфюма имах предвид именно дали навън слагате, тоест дали изобщо ползвате. Защото той не се отмирисва/отмива в момента, в който прекрачиш прага вкъщи (а обикновено малкото те посреща точно от там). Или се къпете веднага като се приберете, за да се отмие парфюмът? ..това малко сложно за изпълнение ми се струва.

# 731
  • Мнения: 451
Стига пак сте се втелясвали за това и онова Mr. Green
Дай сега като имаме бебета да смърдим на пор или да ходим с изкъртените нокти,да не се боядисваме да не би да вдиша от боята,да не слагаме грим,че знам ли и аз вече какво ще стане и незнам си кви тъпотии Twisted Evil
Винаги съм харесвала добре поддържаните майки с готините малки бебоци.
Това че имаме деца не означава,че трябва да прежалваме и изоставяме себе си Peace

Елфи,не че нещо миличка,но докторите казват,че коликите започват точно след 15-20 ден Mr. Green Но се надявам вас да не ви сполети тази отврат и да се наслаждаваш на малката бебона без излишни екстри Hug

# 732
  • Мнения: 2 172
Луси smile3521 Абсолютно съгласна съм с теб! Тъкмо ме подсети,че и кошерището ми е за боядисване и подстригване,но все още я гуша на някакви кокчета,да не се забелязва трагедията след нашите семейни опити за подстригване на косата ми  Laughing

То,че няма време за кой знае какво разкрасяване няма/особено тридетните като мен  Mr. Green /,но няма начин да изляза от вкъщи без грим   Flutter Ако ще бомба да става у нас,30 минути за грим винаги ще намеря,такъв-какъвто аз обичам,че не се задоволявам с малко Crazy

Виж с изкъртени нокти ходих бая време/за твой ужас предполагам,че ти винаги си с перфектен маникюр  Crazy/   И то яко изкъртени,но нали не съм излизала почти 20 дена и не ми дремеше,но вече се поправих   Blush Flutter

# 733
  • Мнения: 137
Елфи, дано да ви подминат коликите:)Шапка ти свалям, звучиш много спокойна.

ММ , три дни ми пя, че бебето е с колики (според него), започнах Инфакол, ами то стана по-лошо постоянно се присвива и пръцка, не може да се оригва и естествено не може да се наспива, после заспива като се кърмим и въобще се въртя в един омагьосан кръг...Sad  
Нервите ми са опънати до дупка, днес ревах 2 часа без причина..... луда работа

Отивам да хапна на спокойствие, докато Бобо е в поредната дрямка. Надявам се след неспокойния сън цял ден да спинка през нощта....

Лека вечер

# 734
  • Мнения: 1 130
Елфи, става ли да сваря пакетче чай от Лайка и така да го мажа или трябва да е от аптеката?

Общи условия

Активация на акаунт