Гимнастика и йога за бременни в София

  • 14 475
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте, разгледах някои други подобни теми, но не успрях да намеря отговор на моето питане, затова пускам нова тема. Останалите теми по този въпрос са доста стари.

Има ли мами, които ходят на гимнастика или йога за бременни? Интересувам се конкретно в района на центъра.



# 1
  • Мнения: 35
Аз се интересувам за каквато и да е йога в центъра Simple Smile Май сме си само двете, обаче Simple Smile

# 2
  • Мнения: 28
Май да Simple Smile Аз посетих тази http://www.yogadiwali.com/ и останах доволна специално от курса за бременни, но смятам, че и за другите курсове ще е същото. Ходила съм веднъж за сега.

# 3
  • Мнения: 138
здравей, ще споделиш ли  малко повече как протече занятието и как се чувстваше след това, тъй като и аз мисля да започна да ходя, но просто няма много отзиви по тази тема.

# 4
  • Мнения: 28
Здравей. Аз съм много доволна. Минах два курса вече и хубавото е, че включват практика (специални упражнения за бременни, които са съобразени със състоянието ни и подготвят мускулите ни за раждане, както и упражнения с дишане) и  теория (лекции за раждането, необходими покупки, кърмене и други).

Аз сега смятам да ходя само на практики, тъй като теорията вече приключи и да посещавам лекции на други места. Например е Лабиринт се организират, в хотел Анел и т.н. Ако се интересуваш повече от лекциите, мога да ти обясня на лични.

За йогата сега ще започва наново курса (практика и теория) и може да се запишеш.  Simple Smile

Успех!

# 5
  • Мнения: 228

Аз сега смятам да ходя само на практики, тъй като теорията вече приключи и да посещавам лекции на други места. Например е Лабиринт се организират, в хотел Анел и т.н. Ако се интересуваш повече от лекциите, мога да ти обясня на лични.

Може и тук Wink
Аз ходих в Естествени идеи на йога, но си беше чиста йога. Отделно имаше вариант с теория - първо не се събра група, сега май има още едно момиче, но пък аз не мога да се организирам.
За йогата - мислех, че има в самата йога повече насока за бременността, но съм била само веднъж и не мога да дам много сигурна информация. Надявам се в четвъртък да мога да отида.
Иначе и аз гледам лекциите, които се организират из София - трябва да почна да ходя.

# 6
  • Мнения: 28
В йогадивали (сайта, който съм посочила по-горе), курсът е изцяло насочен към бременността, от което съм много доволна. За съжаление теорията свърши и аз мога да ходя само на практика там, но тези, които не са карали курса, могат да се запишат.

Относно лекциите на други места. Аз знам за тези:

http://www.hipp.bg/?id=783

http://www.ma-mabg.com/

http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=1&id=5

Аз в момента мога да посещавам само лекциите на ХИП, защото съм на работа, живот и здраве след един месец трябва да изляза в болничен преди раждане и ще се възползвам и от другите места.  Simple Smile Ако някоя мама от София реши да ходи на лекцията сега тази събота (08.10.2011), ще се радвам да си имам компания. Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 176
Включвам се и аз. От средата на петия месец започнах да посещавам студио Янтра,. Аз посещавах основно часовете, в които имаше йога практики, но освен тях има и курс за носещи живот, в който се засягат всички полезни теми - от пренаталната връзка майка-дете, през разл. етапи на бременността, целия процес на раждането. Доста е полезен, аз присъствах само някои лекции свързани с раждането, които ми бяха много полезни. Таткото също може да присъства на лекциите.
Сега за физическите занимания. Аз по принцип никога не съм спортувала, единственото движение ми е разходката. Но в йога се влюбих. Преподавателите, които водят курса са страхотни. Едно посещение продължава 90 мин. Винаги започва с кратка медитация, след това загряване на всички стави и изпълнение на различни асани, а последните 15 мин. винаги са релаксация на цялото тяло. Всичко това е съобразено със състоянието на присъстващите - повечето момичета ходехме до последно - аз напр. 36 часа преди да родя бях на йога. Ако те затруднява някое от упражненията, не го правиш или ти посочват негова вариация, която да не натоварва толкова. Винаги си тръгвах от там леко уморена, но заредена с толкова хубави емоции и положителна енергия, която ме държеше до следващото посещение.
С две думи, липсват ми много сутрините прекарани там... Чакам малчо да порасте малко и тръгваме заедно на бебе йога. Само да е живот и здраве!

# 8
  • Мнения: 28
Супер, Милена! И аз на това се надявам  - да ходя до последно. Сега обаче спрях, защото след работа ми идва много уморително и то не самите практики, а факта, че се прибирам към 21.30 и тепърва трябва да хапвам,  да се къпя и т.н. и да се подготвям за следващия работен ден, а няма как да стане - реално ми се доспива в 21.30  ooooh!

Сега чакам да дойде началото на ноември, когато излизам в болничен преди раждане, и почвам пак с практиките. Смятам, че са много полезни!

Милена, къде се намира това студио Янтра?

Да, и аз чух за бебе йогата и с удоволствие бих опитала като дойде момента. Казаха ми, че може да се започне бебчо като навърши 2 месеца. Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 176
Студио Янтра се намира в жк. Изгрев. Ако пътуваш с градски транспорт е на 7-8 мин. от метростанция Жолио Кюри, ако си с автомобил - има доста удобни места за паркиране. Това е сайтът им http://yantra.natalyoga.net/about_us.html, има и карта с местоположението. Освен това графикът им е удобен -  има занимания от 11.30 и 18.30 ч., като може да посещаваш един път сутрешните, друг път вечерните часове. Ако има нещо друго, питай  Simple Smile

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 53
Момичета, аз  съм от Февруарките и вече от месец ходя в Национална спортна академия, в многофункциналната зала (където се помещава и стената за катерене и залити за скуош), на специално разработена физическа програма за бременни.

Заниманията са безплатни и се провеждат 2 пъти седмично във вторник и четвъртък от 18:00 http://www.nsa-ira.com/ .

Преподавателката Ирина Нешева има амбицията да идеята за ползите от двигателната активност за бременни да достигне до широката общественост и най-вече до женските консултации, където тя е позабравена с десетилетия от времето на нашите майки.

Самите "тренировки" са много забавни Joy и в отлична обстановка в просторната зала на 3тия етаж - има фитбол, упражнения с леки гирички, дихателна подготовка, малко елементи от йога, релаксация. Физиологичните параметри се следят от специалисти, а също има и наблюдаващ психолог, който провежда любопитни тестове веднъж по време на курса.

Също така дългогодишен кинезитерапевт от Майчин дом ни даде ценни уроци за гимнастиката и масажите за новородени и кърмачета   bouquet .



# 11
  • Мнения: X

С две думи, липсват ми много сутрините прекарани там... Чакам малчо да порасте малко и тръгваме заедно на бебе йога. Само да е живот и здраве!


И аз!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт