Париж 3

  • 75 615
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 660
Привет , момичета !

Нещо е много кротко в темичката  Rolling Eyes .

Влизам с един въпрос , който ми чопли ума и търси отговор. Музейният пас ще го купуваме в петък , а в неделя музеите ще бъдат безплатни , та това значи ли , че Паса ще важи за петък , събота и понеделник , вторник , ако правилно съм обяснила ? Малко ми е сложно да попитам за това с моя брилянтен  Rolling Eyes френски .

И сега един малко странен въпрос , но повече от необходим , като се има предвид необятността  на желанията ми и тяхната несъвместимост с краткия престой .

Кой или кои от всички широко обсъждани туристически обекти спокойно могат да бъдат пропуснати ? Защото за някои и аз имам съмнения . newsm78

За Ноктилиените  / нощните автобуси / - имат ли някакво разписание и всъщност на какъв интервал от време вървят ? Ако някой е по-наясно , може ли да ми каже от улица Риволи в Маре до Порт Мейо кой номер да ползвам ?

Слънчев ден от мен и .... да изгрява вече  и над Париж , че много мрачно ми изглежда , пък и студено  Crazy.

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 09:22 от nice

# 31
  • Мнения: 6 031
nice  Мисля, че №11 ще ти свърши работа от нощните автобуси

http://www.transilien.com/web/site/accueil/guide-du-voyageur/noctilien/lang/en
Като въведеш № на автобуса излиза разписанието и спирките. Със сигурност минава по Риволи автобус №11 и отива до Порте Малиот. Трябва да погледенеш дали минава точно в тази част на Риволи, която ти трябва.
За паса не мога да бъда от полза. 

# 32
  • Мнения: 660
nice  Мисля, че №11 ще ти свърши работа от нощните автобуси

http://www.transilien.com/web/site/accueil/guide-du-voyageur/noctilien/lang/en
Като въведеш № на автобуса излиза разписанието и спирките. Със сигурност минава по Риволи автобус №11 и отива до Порте Малиот. Трябва да погледенеш дали минава точно в тази част на Риволи, която ти трябва.
За паса не мога да бъда от полза. 


Мими.ива  , Hug, най-после да схвана . Билетче в самия автобус ли си купувам ?

Колкото повече наближава това пътуване , толкова по -неподготвена се чувствам , чела , чела и ...нищо не запомнила . Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 6 031
Билетчета продават и в автобуса, но са по-скъпи. Ако си купиш карнет билети/10 бр. за 12 евро/ билета ти е 1.20евро., докато в автобуса билета е 1.80 евро.

# 34
  • София
  • Мнения: 126
На самата спирка, от която искаш да го вземеш има разписание кога е на тази спирка. Спазва се много точно. Уловката е, че когато никой не слиза или се качва не спира на тази спирка. За Порт Майо винаги се намира още някой. Ние си бяхме разпечатали колко спирки има до там, но с това неспиране на всички е малко объркващо по нощите. Но е удобен вариант. Ние от гара Лион стигнахме Порт Майо за 20 мин.

# 35
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Здравейте момичета  Simple Smile

т.к. вчера си купихме самолетните билети за Париж за средата на м. Септември се записвам да следя Вашата темичка. Доста подробна информация сте дали и вече ми е по-спокойно, имам отговори на всичките си въпроси. Благодаря Ви   bouquet

# 36
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Ето ме и мен в темата.  Simple Smile Изчетох всичко до тук  Laughing. И имам питания: Летим със семейството ми на на 21 юли до Париж - Бове и се връщаме на 26-ти. Някой  преспивал ли е в Бове последната вечер? С какво се е предвижил? Видях, че има влак от Gare du Nord или с някой от автобусите до летището, от което до Бове с или такси и на сутринта с такси или има автобус? Удобно ли е по този начин? Чакам вашите мнения и препоръки. Хотела на който се спряхме в Париж е http://www.hotelparislafayette.com/uk/index.php#index2.php , а този в Бове http://www.booking.com/hotel/fr/du-cygne.bg.html?aid=323176;labe … 2wS6859033404;ws=  В началото ми се стори добра идея последната вечер да сме в Бове, но след като изчетох 3-те теми... съм леко съм разколебана.  Thinking

# 37
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Колко забавно - Krisi k ние резервирахме същия хотел. Ще сме там от 7-и, така че ако всичко е наред мога да споделя впечатления като се върнем.

Тъкмо исках да помоля Роца или някое от другите момичета да ме ориентира за квартала, в който се намира този хотел и за разстоянията... Ето карта

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187147-d633099-Reviews- … le_de_France.html

Да добавя още един въпрос - мъжът ми иска да види катакомбите - може ли повече информация
   bouquet

Последна редакция: сб, 25 юни 2011, 20:32 от Wonder woman

# 38
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Колко забавно - Krisi k ние резервирахме същия хотел. Ще сме там от 7-и, така че ако всичко е наред мога да споделя впечатления като се върнем.

Wonder woman ще се радвам да споделиш впечатления за хотела, както и с какво сте се придвижили сутринта до Porte Maillot за автобуса до летището. Simple Smile

Някой може ли да ми каже, ако си взема paris museum pass с него мога ли няколко пъти да влезна в Лувъра? т.е. ако е за 4 дни всеки ден с него мога ли да влизам Лувъра или е само за по 1 път да посетиш обектите в него?

# 39
  • Мнения: 558
Кой или кои от всички широко обсъждани туристически обекти спокойно могат да бъдат пропуснати ? Защото за някои и аз имам съмнения . newsm78
доста от музеите, всякакви църкви, освен Нотр Дам и Сакр Кьор, и разни площади като Бастилията, Дофин, Вож...
 

# 40
  • Мнения: 660
Кой или кои от всички широко обсъждани туристически обекти спокойно могат да бъдат пропуснати ? Защото за някои и аз имам съмнения . newsm78
доста от музеите, всякакви църкви, освен Нотр Дам и Сакр Кьор, и разни площади като Бастилията, Дофин, Вож...
 

Ахм , и аз съм ги отхвърлила тези , плюс Галери Лафайет , катеренето по кулата и още някои неща , които дискретно ще пропусна да спомена ,да не засегна някого  . Май всеки трябва да си подбере от този град това , което му е интересно .

# 41
  • Мнения: 558
аз имам страх от високото и може би заради това, не разбирам какво толкова има в това да гледаш море от къщи/ сгради от високо, да висиш часове на опашка, че и да си плащаш. Подобна гледка към Париж има и от Сакр Кьор.

Галери Лафайет е лъскав магазин. Аз обичам да влизам там, защото на едно място мога да пипна чантите на много любими дизайнери... и в пристъп на умопомрачение да си купя някоя  Embarassed... Може да им ползваш безплатните тоалетни, че в Макдоналдс са въвели код за тоалетните, който е на касовия бон.

Препускайки от една забележителнст на друга, просто не се усеща града. Затова наистина е добре да се спрете на няколко и да ги видите и да се разходите пеша из града, а не через метрото.

# 42
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978

Бях с гуменки и сандали. Торба през рамо и фотоапарат на врата  Mr. Green На никой не го давах пусти апарат, а ми тежеше. Но доверие само на мен си имам за снимките  Laughing


Аз бях с балеринки обута, но са добре разтъпкани, ако е топло препоръчвам със сандали да се ходи.

Мъжът ми беше с раница на гърба и тази на камерата през рамо и камерата в ръка, аз бях с дамска чанта с дълга дръжка преметната диагонално през мен - в нея стояха всички документи и т.н., и с фотоапарата в ръце, на врата много ми тежеше, но и аз не го давах на никой, хехехе
като извод със съпруга ми решихме - задължително още една раница, в едната храна, вода, сок носихме, но нямахме втора за горни дрехи, чадър и тъпкахме нашата, но с втора за дрехите щеше да ни е още по-удобно


Кой или кои от всички широко обсъждани туристически обекти спокойно могат да бъдат пропуснати ? Защото за някои и аз имам съмнения . newsm78
доста от музеите, всякакви църкви, освен Нотр Дам и Сакр Кьор, и разни площади като Бастилията, Дофин, Вож...
 

Ахм , и аз съм ги отхвърлила тези , плюс Галери Лафайет , катеренето по кулата и още някои неща , които дискретно ще пропусна да спомена ,да не засегна някого  . Май всеки трябва да си подбере от този град това , което му е интересно .

Аз лично харесах много Вож, спокоен и тих, а около него магазинчетата са интересни и любопитни със странните си предмети.
Но определено бихме пропуснали Центърът Жорж Помпиду и Градчето на науката, посетихме ги и като че ли не ни грабнаха много много, в Помпиду ми допаднаха само няколко картини на Шагал, аз съм почитателка на Пикасо, но дори неговите там не са на голяма висота


Някой може ли да ми каже, ако си взема paris museum pass с него мога ли няколко пъти да влезна в Лувъра? т.е. ако е за 4 дни всеки ден с него мога ли да влизам Лувъра или е само за по 1 път да посетиш обектите в него?


можеш да посещаваш всички обекти от Pass-а, колкото пъти искаш в дните, за които важи

Последна редакция: пн, 27 юни 2011, 18:21 от Myriam

# 43
  • Мнения: X


Кой или кои от всички широко обсъждани туристически обекти спокойно могат да бъдат пропуснати ? Защото за някои и аз имам съмнения . newsm78

Така зададен въпросът е малко неясен. Не си дала насоки на личните ти приоритети и интереси.

Например освен общоизвестните, аз не бих пропуснала музеите Орсе, Оранжери и Роден, но ти може да не си любител на изкуството.

Вож е прекрасно място. Препоръчвам ако искате да си изпиете кафето на спокойно място с много парижко усещане, ако ме разбирате какво искам да кажа.

Площад Бастилия можете да пропуснете като забележителност, но наоколо вечер има добри барове.

Последна редакция: пн, 27 юни 2011, 20:12 от Анонимен

# 44
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Момичета,

Понеже много от вас са посетили с децата си Дисниленд, дали си заслужава, ако си без деца? Тоест дали е забавно за големи хора или да го заменим с нещо друго за един ден?

Общи условия

Активация на акаунт