Париж 3

  • 75 630
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2
След средата  на август се усеща, как лятото си отива и времето е по неприветливо. От моя опит - най хубавите месеци за приятно пребиваване са: юни, юли до средата на август. Но към края на юли времето е с по-малко валежи и е по благоприятно за разходки. Иначе в Париж няма да ви стане топло през лятото, както при нас.

# 706
  • Мнения: 380
Аз съм ходила там през ноември. За 9 дни времето беше прекрасно, валя само 1 път за 30 минути и не помня да ми е било студено.

# 707
  • Мнения: 1 744
Честита Нова Година! Да сте живи и здрави!
Благодаря за насоките! Видяхме Триумфалната арка и Айфеловата кула. С много деца - толкова. Бяха много красиви, наистина, особено Кулата. Разочарование беше само липсата на фойеверки в полунощ. Но пък времето беше невероятно хубаво.
Надявам се следващия път да отидем по светло и без деца.

# 708
  • Мнения: 2 891
lz4ke, сигурно си права, но лично аз обичам да пътувам извън "туристическите" периоди. Пролет и есен са подходящите за мен сезони. Има по-малко туристи и може да се усети духа на града. Сега съм започнала да се запознавам с града и се чудя в кой район да търся хостел или хотелче. Гледам, че голяма част от тях нямат закуска  Thinking Имам набелязани в латинския квартал, но още не съм съвсем убедена.

# 709
  • Мнения: 2
Едно от най-ценните неща на Париж са хората, и ти да си частица от тях!

# 710
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
... и се чудя в кой район да търся хостел или хотелче. Гледам, че голяма част от тях нямат закуска  Thinking Имам набелязани в латинския квартал, но още не съм съвсем убедена.

Препоръчвам ти 14 квартал - Монпарнас. Близо до Латинският квартал, а не е такава лудница като цени и хора.

# 711
  • Мнения: 109
Извинявам се, че нахълтвам в темата, но я следя от известно време. Предстои ми пътуване до Дисни Париж, но все още не сме организирали трансфера от Бове до Дисни. За 8 човека. Гледам този линк от първа страница:http://www.transerial.com/Disneyland_shuttle.htm  и приемам всякакви съвети в тази насока; търся надежден трансфер, цената да е добра, ако някой е ползвал, моля за насоки. Ще следя темата.

# 712
  • Мнения: 6 031
Извинявам се, че нахълтвам в темата, но я следя от известно време. Предстои ми пътуване до Дисни Париж, но все още не сме организирали трансфера от Бове до Дисни. За 8 човека. Гледам този линк от първа страница:http://www.transerial.com/Disneyland_shuttle.htm  и приемам всякакви съвети в тази насока; търся надежден трансфер, цената да е добра, ако някой е ползвал, моля за насоки. Ще следя темата.

Аз съм ползвала трансфер от Бове до Дисни. Не си спомням в момента коя беше фирмата, но не бяхме доволни - закъсня повече от час и трябваше да се обаждаме 3 пъти до офиса там.
Ако сега търся трансфер, бих избрала този, който има офис на летището в Бове. - http://www.supershuttle.fr/en/
Ще проверя кой беше нашият и ще го допълня. Цената беше около 150 евро за 6 човека. Ето този е: http://www.parishuttle.com/beauvais_airport_transfer.php?type=sh … sfer=Paris%20City

Последна редакция: сб, 07 яну 2012, 19:43 от мими.ива

# 713
  • Мнения: 109
А освен с директен трансфер, как можем да стигнем до Дисни? Предполагам ако стигнем до станция на метрото и оттам. Някой пътувал ли е по този начин?

# 714
  • Мнения: 6 031
А освен с директен трансфер, как можем да стигнем до Дисни? Предполагам ако стигнем до станция на метрото и оттам. Някой пътувал ли е по този начин?

От Порт Майо взимате М1 например до Триумфалната арка и от там правите връзка с РЕР А. Билет можете да си купите директно за РЕР А и да пътувате с него и в метрото. При РЕР А внимавате да се качите на тази линия, която ходи до Дисни. Ето какво имам предвид - на картата е показано, че линията се разделя на две -
http://www.ratp.fr/informer/pdf/orienter/f_plan.php?loc=reseaux& … =rer_a&fm=gif

Вие обаче сте 8 човека и би ви излезло съвсем малко по-скъпо с директен превоз(шатъл) - около 5-6 евро на човек.

# 715
  • Мнения: 109
Извинявайте за въпроса, но каква е линия РЕР, това автобусите ли бяха? Знам че имаше някаква особеност, на метро станциите пише М, нали така? А относно шатъла, и аз си мился че е по-добре да пътуваме директно, ще сме с деца, така че е по-добре да не правим много смени, най-добре директен трансфер.

# 716
  • Мнения: 1 210
Извинявайте за въпроса, но каква е линия РЕР, това автобусите ли бяха?

Не, друга линия на метрото е.

# 717
  • Мнения: 6 031
Извинявайте за въпроса, но каква е линия РЕР, това автобусите ли бяха? Знам че имаше някаква особеност, на метро станциите пише М, нали така? А относно шатъла, и аз си мился че е по-добре да пътуваме директно, ще сме с деца, така че е по-добре да не правим много смени, най-добре директен трансфер.

РЕР е по-скоро влак.
Метростанциите са обозначени, като Metropolitain например.
Ето две снимки на входове към метрото.



На втората не съм снимала точно входа, но се вижда добре.

# 718
  • Мнения: 2
RER се движи по други линии./има по-големи дестинации на движение/ Вагоните са по големи има на два етажа, ел. захранването е от горе, както на нашите влакове. На доста метро станции има преходи за RER линиите. Внимавайте с посоките за качване! Гледате електронните табла! Там всичко е описано. Въобще в метрото се ориентира много лесно. Всички информационни табели се следват на един "поглед". Изтеглете си карта, гледайте и "хванете" логиката на движение. Ако си направите разумен разчет на предвижване, с добре уредения транспорт в Париж се оправя човек.
Вземете си карта за седмица и обикаляйте, а след това може с велосипеди или  пеша! Въпрос на удоволствие и способност за ориентация.

Последна редакция: нд, 08 яну 2012, 13:52 от lz4ke

# 719
  • Мнения: 109
Била съм в Париж преди 6 години, предвижвахме се само с метрото. Спомням си, че беше много лесно, но сега ми е малко притеснено, защото ще сме с деца. Искам да съм възможно най-подготвена с информация, а и за 6 години нещата се забравят. Целта ни е Дисни парк, но ще имаме време и за обиколка в Париж.

Общи условия

Активация на акаунт