алергичен конюктивит или хроничен конюктивит

  • 22 737
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 154
Здравейте hghj,
Без преглед е невъзможно да се каже със сигурност дали имате хроничен конюнктивит. Най- вероятно е така защото е много характерно за този вид конюнктивит да се подобрява състоянието след като се капят капки и 10-ина 15 дни по късно възникват подобни на предходните оплаквания.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
Може би тук да попитам докторе... Peace


Та ще го водя направо на детски офталмолог,но и на нея като описах проблема по тел. каза,че най-вероятно няма да се наложи разширяване .Та се обърках?Как се прави точно?И кое е най-добре???
Та ще идем,но ми се ще да знам какво да изискам,не само да ми вземат парите...

Оплакването е зачервено дясно око няколко дни,казва,че го "болят" очите,казва че му пречи светлината-понякога,мига по-често,също понякога.

Благодаря!

# 17
  • Мнения: 154
Здравейте tandonova79,
Не разбирам какво значи "да знаете какво да изисквате", вие отивате на преглед не на пазара до колкото разбирам. Няма нищо за изискване, смятам че всеки уважаващ себе си и съвестен колега ще прегледа детето според правилата на добрата медицинска практика и възможностите на медицинското заведение, в което работи.

# 18
  • Мнения: 10
Здравейте четох коментарите ви за конюнктивита.
Имам конюнктивит от малка наследствен е.
Ползвах капки тобрадекс бяха ми предписани от очен лекар.
След година пак отидох,защотото очите ми почнаха да сълзят.
Казаха ми,че е нещо от някакви каналчета доколкото разбрах...
Изписаха ми този път капки макситрол и мехлем тобрадекс и
отидох пак след една седмица.Бях добре,но след няколко дена
пак почнаха да сълзят и то само лявото и досега не е спряло
и незнам какво да правя вече.Нямам никакви люспички на
миглите,само сълзят и са леко зачервени.
Благодаря предварително!

# 19
  • Мнения: 154
бомбино, най-вероятно се касае за хроничен конюнктивит при така описаните оплаквания.

# 20
  • Мнения: 1
Здравейте, включвам се към темата защото и аз се сблъсках с този проблем. 5 годишното ми момченце през февруари започна да мига и да върти очи. Очната лекарка каза , че е алергия от светлината и му изписа Тобрадекс. След лечението въртенето на очите изчезна. На следващият преглед, след месец, очната лекарка установи, че има мигане, профилактично ни изписа Опатанол. Не само, че не изчезна мигането, но заедно с него започна и едно въртене на устата и помръдване с нослето. Заведохме детето при друг очен лекар- диагнозата е алергичен конюнктивит- капки Фларекс. При въпросът ми с лечението на очите ще отшумят ли и тези неволни движения с нос и уста, отговорът беше уклончив.
  Д-р Бориславова дайте ми Вие някакъв отговор!Благодаря предварително!

# 21
  • Мнения: 253
Здравейте,Диди!Определено алергичният конюнктивит много често се изявява с често мигане,присвиване на очите и дразнене от светлината.Понякога повлияването на тези симптоми е трудно и с временен ефект,особено когато причината е ултравиолетовата светлина.Тя е навсякъде около нас.С израстването на детето тези симптоми постепенно отзвучават и се разреждат.Що се отнася до другите движения,за които съобщавате,те би могло да са свързани с изява на общия алергичен процес.Бих Ви препоръчала консултация с алерголог,а по негова преценка и с детски невролог.Не пропускайте и прегледите с детски офталмолог.Необходимо е да се изключи наличие на някакъв диоптър,който също може да провокира често мигане и присвиване на очите.

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен! Вчера и на мен ми предписаха Гаразон (за  възпаление на очите,изразява се в много малко количество секрет и зачервени очи) .Казаха ми да капя по една капка във всяко око 4пъти на ден в продължение на седмица.Тази сутрин очите ми са по-червени.Това нормално л ие или трябва да спра да капя Гаразон и отново да отида на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт