флажил и евентуално забременяване

  • 2 563
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 993
Здравейте!
Искам да попитам дали Флажил може да навреди на евентуално забременяване, защото тъкмо ми беше минала овулацията, когато доктора ми каза по телефона, че имам анаеробна инфекция и че трябва да си взема Флажил. Дали да изчакам да ми дойде цикъла? Защото пък ако чакам да свърши, ще трябва да продължа флажила и по време на следващата овулация. След 10 дена Флажил каза да си взема нещо друго, което не запомних и нямах възможност да си запиша. Можете ли да ми кажете също така какво трябва да вземам след Флажил?

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

По принцип Флажил не може да попречи на забременяване, но след това при най-малки съмнения за бременност е необходимо да преустановите неговия прием. Не можем да сме сигурни какво точно е предписал след приема на Флажил Вашият гинеколог, но най-често се назначава приемането на препарати, съдържащи лактобацили (напр. Gynoflor) - за въстановяване на нормалната влагалищна флора.

Поздрави,
Д-р Иван Димитров,
АГ болница "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 7 993
Благодаря за отговора!
Мисля, че доктора имаше предвид Флажил глобули, но може би това няма значение. А следващото сигурно е било нещо такова, но звучеше по друг начин.

# 3
  • Мнения: 7 993
Здравейте отново,
Искам да попитам дали трябва да се лекувам с Флажил, ако нямам никакви симптоми, защото имах няколко седмици течение, но май вече нямам? Не е ли също толкова рисковано да ползвам Флажил и да ми се разруши нормалната флора, колкото да си стоя с бактериите без симптоми?

# 4
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

Препоръчително е да следвате схемата на лечение, назначена от Вашия гинеколог, докато нямате пряк преглед или консултация с него относно състоянието Ви. Гинекологът Ви трябва да прецени дали има подобрение и дали да се прекъсне приема на Флажил. Ползите от антибитично лечение на инфекция, когато е правилно назначено, в общия случай надвишават многократно вредите от временни нарушения в нормалната микробилогична флора на влагалището.

С поздрави,
Екип на АГ болница "Д-р Щерев"

# 5
  • Мнения: 7 993
Здравейте,
Благодаря за отговорите!
Искам отново да ви попитам нещо. Лекувах се с Флажил 7 дена и след това лактажин само 3 дена, защото не го изтърпях повече, а и ще ходя на море, а от него имам много силно воднисто течение.
След цялото това лечение, продължавам да си имам някакво слузесто жълтеникаво течение, което според мен е причинено от раничката на шийката на матката, а не от инфекцията, защото течението ми няма миризма, както е при бактериалната вагиноза, каквато се оказа, че имам след направени микробиологични изследвания преди месеци. Нито пък е сиво. Изобщо оплакванията ми нямат нищо общо с бактериална вагиноза, но в материала за цитонамазката също се видя анаеробна инфекция преди малко повече от месец.
Въпроса ми е дали е възможно тази инфекция да оказва влияние на раничката и затова да ми се е появило течение?

# 6
  • Мнения: 2 496
Здравейте!

Насочихме Вашия въпрос към нашите специалисти и очакваме тяхното становище!

Поздрави,
Екип на АГ Болница "Д-р Щерев"

# 7
  • Мнения: 7 993
Забравих да кажа, че течението не е постоянно. Примерно всеки ден или през ден ми изтича нещо наведнъж, сутрин или вечер.

# 8
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

За съжаление от представената от Вас информация не може да се даде адекватно медицински становище без пряк преглед. Предвид описаното от Вас е силно препоръчително е да консултирате Вашите оплаквания директно със специалист гинеколог, който да се запознае със всички проведени досега изследвания, които сте писала, че сте провели - добре е тази консултация да не е по телефон или друга опосредствана форма, а да включва пряко наблюдение от съответния лекар.

С най-добри пожелания,
д-р Иван Димитров,
АГ болница "Д-р Щерев"

Общи условия

Активация на акаунт