въпрос

  • 579
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
цикъла ми закъснява с няколко дни и си направих тест, който е положителен.Кога трябва да отида на преглед, за да се установи със сигурност дали наистина съм бременна.Малко се притеснявам и от факта че съм на 41 години и имам вече един аборт преди няколко години.Имам и още един въпрос - може ли при прегледа да се установи кога е заченато бебето.

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

Преди всичко Ви поздравяваме за положителния тест за бременност! Първоначалното установяване на бременност чрез ултразвуков преглед може да стане най-рано в пета гестационна седмица  (най-рано една седмица след закъснението на менструалния цикъл). След този преглед започва така нареченото проследяване на бременността, което предвид Вашата възраст и описаният от Вас аборт трябва да се извърши стриктно и с прилагане всички придружаващи изследвания (биохимичен скрининг и евентуално амниоцентеза). Препоръчително е да се насочите към квалифициран акушер-гинеколог, който да бъде проследяващ бременността Ви лекар. С него ще обсъдите всичко необходимо за нормалното й протичане.

По отношение на второто Ви питане: По време на прегледа и спрямо последната Ви редовна менструация може да се установи приблизително кога е станало зачеването.


С пожелания за лека и безпроблемна бременност,
Екип на АГ болница "Д-р Щерев"

Общи условия

Активация на акаунт