Отговори
# 645
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Аз също днес изпуших и си покрещях, после поревах Cry и  после изведнъж се сетих,  някъде бях прочела,че йероглифът за криза, означава и нова възможност и изведнъж ми стана леко и спокойно! Пускам всичко по пътя и да става каквото ще.. HugИ дано да е не само за мене  най-доброто, но и за вас ! Пожелавам ви го  със цялото си сърце и душа Hug Heart Eyes

# 646
  • Мнения: 1 346
Мила Рози, точно сега, когато силно обичаш, мечтаеш, желаеш, без да се опитваш да контролираш очаквай най-красивите подаръци от небето.
Момичета не се страхувайте от това да пуснете юздите, напротив това е началото да дишате свободно, знаейки, че само хубави неща са приготвени за вас/нас изобщо за всеки Grinning Желая ви много усмивки, живейте всяка секунда, радвайте се на всичко, ние сме Богоподобни, но не сме Господ.
Прегръщам ви! Благодаря ви, че сте тук!

Последна редакция: вт, 12 юли 2011, 21:28 от !Diva!

# 647
  • Мнения: 3 576
Явно всички сме в някакво криво настроение....
Аз след като седмици наред съм обсебена от една мисъл/ сбъднатото ми желание и не живеех тук, а някъде в мечтите си , днес ме треснаха с такъв проект в работата, че искам-не искам ще се върна в реалността.
Имам нужда от някакво разсейване, защото цялото напрежение започна да ми се отразява на здравето - аз, която почти никога не боледувам, сега ми се появиха разни проблеми, като че ли от нищото - стомах, кожа.
Дайте идея къде греша, та ми се отразява така на тялото...?  Praynig
Къде беше линка с причините за болестите?

# 648
  • София
  • Мнения: 3 648
напиши Луиз Хей за болестите и излиза в Гугъла!

Аз пък разбрах, че съм абсолютно неморална и идиотка в очите на семейството си, че намеренията, които имам за тях са върха да безумието и простотията - последното е цитат. Тяхното неприемане на мен и същността ми дълбоко ме наранява. живея в стрес вече близо три години, преминал през различни фази и отенаци и немога да се справя с живота си, със себе си и с околните. сега разбрах, че нашите въобще немогат да го приемат, немогат нито да го разберат, нито да го приемат. Бесно е, когато нещата въвят ок да си с някой да го подкрепяш, да му помагаш и да се хвалиш с него, но когато е в криза и явно не се спряавя по една или друга причина да го съдиш и заклеймяваш. Никой не искам да ме съди, ако не ме приема негова си работа, но просто да не ме изкарва виновна за световната криза, едва ли не.
Извинете, че пак ви занимавах и первърнах темата в...как беше..семейна драма.

# 649
  • Мнения: 1
Здравейте, чета ви от началото, никога не съм писала. Ето, днес се престрашавам. Да поискам помощ, съвет, препоръки. Зациклила съм тотално. През известни периоди от време (напоследък все по - кратки, но пък за сметка на това по - често) ми се случват едни и същи ситуации с различни хора. За връзки говоря. И нещата приключват винаги по един и същи начин. Какъв е урока не знам. Помагайте, моля ви.
Благодаря!

# 650
  • Мнения: 21
Момичета, знам, че е възможно, но все пак...
Вярвате ли, че човек може сам да се справи чрез различни методи, включително и нашите тук от "Подсъзнанието" с депресии, неврози, страхова невроза и други такива дълбоки душевни състояния?

# 651
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 383
Момичета, знам, че е възможно, но все пак...
Вярвате ли, че човек може сам да се справи чрез различни методи, включително и нашите тук от "Подсъзнанието" с депресии, неврози, страхова невроза и други такива дълбоки душевни състояния?
Да
Заместваш с положителни мисли, търсиш десетте плюса на ситуацията ... благодариш за урока, но все пак не може ли някакъв знак какъв е точно, че да не циклиш и да продължиш напред ..
А Сатурн си е нейде там, далече ... не го обвинявайте за всичко. Това, което си направим сами, друг не би могъл. Като Мюнхаузен малко, ама трябва сами да се измъкнем - за косата, за косата и хайде навън и нагоре!  Heart Eyes

# 652
  • Мнения: 1 422
Вярвате ли, че човек може сам да се справи чрез различни методи, включително и нашите тук от "Подсъзнанието" с депресии, неврози, страхова невроза и други такива дълбоки душевни състояния?

Къдрокоске, ако диагнозата е поставена "официално" - в смисъл човекът не го е просто страх от това онова, а сериозно си има ограничения в мисленето, възприятията и поведението, му е необходима висококачествена квалифицирана индивидуална помощ. При психически разтройства се работи индивидуално.

Това може да е преходно състояние, но нетретирано може да се поусложни (от наблюдаван пример) и после доста време да е необходима работа с този човек. Има също така значение, дали човекът иска помощ, дали си дава сметка, че има проблем, дали е агресивен - изобщо самият човек какво отношение има към ситуацията.

И само вметка "депресия" е различно от лошо настроение, пораженческо мислене и слабоватичък характер, както и от "мързи ме да се размърдам".... Имах до себе си близък човек с тази диагноза и е гняз голяма. Слава на Бога, че имаше кой да помогне и най-вече че човекът си даваше сметка, че затъва. Но в конкретния случай спасението дойде от това, че този човек изконно е с много силен характер и има на какво да стъпи, както и че имаше желание да живее щастлив живот. Пожелавам ти успех!!

# 653
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
ако диагнозата е поставена "официално"
... не.
Ако е болестно състояние - трябва добър специалист.  Най-добре двама - психиатър и психолог, които да определят от каква помощ се нуждае човекът. Рози,  thumbsup yes

Ако е временно изпушване като на пишещите тук - да, може. ТЕС е велика техника за такива проблеми.

# 654
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
Здрасти. И аз да оспамя темата  Grinning, както е тръгнало.
Делфина фон Ю. Честит аватар. Много е готин.
 Какви депресии ви гонят в това хубаво лятно време. Излизайте повече на вън.
 Живота е прекрасен особено лятото. Има толкова много места ,който могат да се посетят и да ви разсеят.

# 655
  • Мнения: 4
 Hug Здравейте! Чета ви редовно и с интерес! Благодаря ви за прекрасната тема,за уютната обстановка,която създавате и за това,че ви има!!! newsm51
Какъв е урока не знам. Помагайте, моля ви.
Благодаря!
Мисля,че урока всеки сам трябва да го научи! Какъв урок е,ако някой ти подсказва отговорите???
Успех!  bouquet

# 656
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
ако диагнозата е поставена "официално"
Ако е временно изпушване като на пишещите тук - да, може. ТЕС е велика техника за такива проблеми.
Моля, моля,  думата изпушваме е като да изпускаме парата от време на време Laughing
А не е депресивно. Naughty

# 657
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета  Hug
Благодаря за насоките, аз лично не съм просто "изпушила", така че ще се възползвам от поне 1-2 консултации някъде, даже в момента издирвам усилено добър терапевт, та ако някой може да препоръча, сега е моментът  Mr. Green
Според мен, дори да не си тотално "изкукуригал", за мен лично ще е полезно дори само да споделя с непознат човек, в случая терапевта, какво ми е на душата, защото последните години се затворих и не споделям дори с най-близките си,  приятелите си ги отдалечих тотално... Та в най-лошия случай ще си платя за един добър слушател, мисля, че най-малкото няма да ми навреди  Laughing
Забелязвам обаче, че пикът на някои върхове в лошото настроение съвпадат при мен с появата или дори при самата мисъл за определени хора, които са ми неприятни от години и се чудех как ли да елиминирам мислите си за тях и да ги изкарам от живота си, май ще трябва да поработя повече върху въпроса с прошката, което пусто не ми се отдава много  newsm78
Както и да е, благодаря още веднъж за насоките, ще действам аз, пък да видим с вдигнати ръце как се действа точно  Mr. Green
Рози и рози,  Hug
И на всички:  Hug

# 658
  • Мнения: 1 346
Здравейте,
Като прочетох това, което Syn e написала се сетих нещо. Една много добра терапия при отчаяния и тем подобни /аз се шегувам, но шегата на страна/. Та терапията е следната разговор с добър слушател/дали ще е приятел или терапевт няма значение/, но разговорът да бъде задължително придружен с много дълга разходка на открито, дълга до пълна умора.
Мисля, че и времето в момента наистина позволява да се видят прекрасните страни на живота точно сега когато всичко е зелено и окъпано в слънчева светлина. Успех!

По темата вчера за волевото изпускане на контрола, оставих нещата просто да се случват по едно мое желание, и получих нещо като насока какво е необходимо да направя, ей така съвсем от нищото ми дойде самичко в главата. Времето ще покаже дали това е било рисковничето. Аз отивам да се радвам на хубавото лято.
Приятен и усмихнат ден от мен! Grinning

# 659
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Моля, моля,  думата изпушваме е като да изпускаме парата от време на време Laughing
А не е депресивно. Naughty
Е, аз точно това исках да кажа. Пак се изгубихме в превода. Временно и обратимо без химическа помощ.
  Peace
syn, навън е 50 градуса, дявол да го вземе, и трудно се удържам в настоящите си граници Mr. Green Какъв по-добър момент да те налегнат тежки мисли. На мен ми е весело, де, но причината не е времето.
Започнах Personal Peace Program по ТЕС и  ще докладвам резултати.

Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 13:02 от Делфина фон Ю.

Общи условия

Активация на акаунт