Отговори
# 390
  • Мнения: 2 282
Пиша набързо, да кажа, че са събрали необходимата кръв.

Наде, на твое място хич няма да се чудя, а на момента ще звънна да питам хомеопатката. И друго - да, с баховите капки много бързо се повлияват такива състояния. Пък и това си е толкова ясно, направо като по учебник. Ако искаш капки - свиркай.
Я да видим кога ще е софиската среща? Че има някакъв шанс и аз да се включа, ако е между 26.11 и 4.12 Simple Smile Отивам да уча в НСА за инструктор по йога, тогава са ми първите очни.

# 391
  • Мнения: 212
Тогава презлагам срещата да е на 28/11 или 30/11, в чест на Облачето!  Hug
Ако ви е далече - можем да направим една генерална репетиция другата седмица  Joy
Ще пиша повече от вкъщи, че сега нямам време.
И се вземете в ръце, писна ми само да подавам идеи за среща и всеки да се скатава  Naughty

# 392
  • Мнения: 1 930
А! Добре, че са събрали,
исках да звънна да питам как се дава кръв като часови интервали - за след 18.......
Дано всичко да е наред  и да е успешна операцията!

Да ви се представя - аз съм със сополи и червено гърло - такова дразнещо и болезнено.....друсам се с парацетамол под всякакви прахови субстанции....обаче не се чувствам комфортно.....ако заразя домашните ще се застрелям.
 Довечера сме на чичо зъболекар - при един млад батко да ни погледне събките. Никога не сме ходили. А единия зъб ни се клати / първият, който се показа преди години/... да видим кога ще падне.....
За среща съм за!

# 393
  • София
  • Мнения: 4 575
Добре, че са събрали кръв. Надявам се, всичко да мине успешно.
Аз мога и на 28 и на 30.11, давайте да видим колко и кога ще се събираме, то е ясно, че не можем и другата седмица, ама ако успеем в края на месеца, ще е супер.

Аля, честито, много хубаво си го намислила  Hug
Светле, бързо се оправяй. Може и шуслерови соли 3 и 4 да си вземеш  Hug Блазе ви че нямате проблеми със зъбите. Вал досега е с 13 пломби. Сменила е 4 зъба, дано постоянните са по-здрави.

# 394
  • Мнения: 212
Вал досега е с 13 пломби.
И Невена е много зле с млечните зъби, всички кътници са пломбирани, някои по няколко пъти, пломбите постоянно й падат... Лекували сме няколко пулпита, последния го влачихме 2 месеца, щото станал кратер м/у 2 зъба и обхванал и двата  ooooh!
Има 1 долен сменен, пръвия поникнал й, вчера й падна и другия долен, двата горни се клатят, единия даже виси, но не ми дава да го дръпна  hahaha
Посочих тази дати за среща, защото през другите дни съм до по-късно на работа, но при нужда мога да измисля нещо.
Светле, да се оправяш! До четвъртък да си пушка, че на концерт имаме да ходим!

# 395
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Аля, браво за новото начинание!  Hug Супер - ще има при кого да ходим след време  Laughing

Да чукна на дърво Сами няма нито една пломба, нито един зъб му се клати - вече чака с нетърпение феята на зъбките, ама няма изгледи...

# 396
  • София
  • Мнения: 203
Здравейте, дами! Днес прочетох за жената, която е пострадала при катастрофа и отдавна исках да даря кръв безвъзмездно. А и съм най-близко до ВМА. Но съм с ниско кръвно и бъбречно заболяване и докато претегля плюсовете и минусите, кръвта беше събрана. Силно се надявам пострадалото семейство да се оправят  Praynig !
Минаха ни болежките и от днес сме на линия.
За среща съм за, като ще се радвам да се срещна наживо с Аля. Ресторантът, който ви предложих предния път е този: http://www.pizzaescada.com/index.html .
Светле, пробвай с хомеопатия да се оправиш  и оздравявай бързо!

# 397
  • Варна, България
  • Мнения: 730
 Hug

Като заговорихме за зъби
Момичета, какво мислите за силинизирането на постоянните зъби
http://www.puls.bg/health/dental/news_8482.html

http://www.zabolekar.info/new_site/index.php?Itemid=38&id=34 … ent&task=view

Аз съм записала час за 14.11, Страхил е категорично против - според него поредния експеримент.

казаха ми, че самата програма е до 20.11

Светле, бързо оздравяване  Hug - за гърло калций на ампули, от хомеопатичните хомеожен

# 398
  • Мнения: 1 046
Боги, аз съм боса в зъбите - ама те не се ли сменят всички зъби и чак тогава? Или пък още сега може и тези няма да се сменят...?

# 399
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Нади, Първите постоянни кътници се появяват около 6-тата година. На Сами му се появиха през лятото - горните. Долните още не са.

Малък цитат:
Първият постоянен зъб, който пониква в устата на детето към 6 годишна възраст е първият кътник-шестия зъб. Той израства зад петия млечен зъб и затова много често родителите го смятат за временен, не обръщат внимание на състоянието му под претекст, че ще се сменя и се стига до сериозни състояния. Това е груба грешка !!! Всички детски зъбки трябва да бъдат лекувани навреме, независимо дали са временни или постоянни .

Постоянни зъби
 Залагане на зъбния зародиш
 Пробив
 Завършено кореново
развитие
 
Първи кътник
 4 ембрионален месец
 6 г.
 3-4 години след пробива
 
Централни резци
 5 е.м.
 6 г.
 
Странични резци
 5 е.м.
 7 г.
 
Първи предкътници
 Около раждането
 8 г.
 
Кучешки зъби
 5,5 е.м.
 9 г.
 
Втори предкътници
 8 м. след раждането
 10 г.
 
Втори кътници
 9 м.
 11 г.
 
Трети кътници (мъдреци)
 Най-често към 16-18 години, като може да пробиват и години или изобщо да не пробият.
 

Последна редакция: вт, 08 ное 2011, 10:01 от voltage13

# 400
  • Мнения: 38
Здравейте момичета  Hug
Много се радвам че са събрали необходимата кръв за жената, дано се оправи милата .
Нади, вие при класически хомеопат ли сте? Ако да, задължително трябва да му споделиш за тия състояния на Коко при проследяването, това е важно, и той ще го вземе впредвид при изписването на следващото лекарство. Много е вероятно това да е от хомеопатичното, което е пил, но ако е от него сигурно ще е временно.
Ние откакто сме при класически хомеопат направо се родих-  вече имам дете, което почти не боледува, а аз съм много по- спокойна. Научих се да обръщам внимание на различни състояния, навици и симптоми, които е важно да се казват на хомеопата, за да е най- правилно и ефикасно лечението. За всяко нещо, което ме притеснява му звъня да питам, и той ми казва какво да правим. Вече му имам пълно доверие и това е човека, който толкова дълго време търсих  Heart Eyes Освен това има тема за “Въпроси към класически хомеопати” , от където също научих много неща- на какво да обръщам внимание, кое е важно и кое не толкова, какво мога да очаквам, какви може да са реакциите и т.н. Другото което се убедих е, че никога не трябва да се самолекуваме с хомеопатични лекарства, има си лекари, които преценяват какво е най- подходящото лекарство в случая. Например на Светослав за хрема, съпроводена с кашлица, които сме лекували вече 4-5 пъти, всеки път му е изписвал различни хомеопатични, взависимост от допълнителни фактори, за които ме разпитва. Ох, много дълго стана, извенете ме, но исках да споделя.
За зъбките- на Светославко за сега са здрави, няма нито пломби, нито паднали, може би защото първото му зъбче излезе чак като беше на 1 годинка  Simple Smile
Аля, браво на теб за новото начинание, убедена съм, че ще се справиш, както със всичко, с което се захващаш.
Боги, и на мен много ми беше допаднала идеята за фокусите за подарък за рожденния ден, но не остана ред за тях, а и мъжа ми не беше много въодушевен, но може за Коледа да ги включа. Освен това съм харесала и едни много хубави пъзели от този сайт : http://www.puzzle.store.bg/c/p-l/c-828/komiksi-i-super-geroi.html
За силинизирането на постоянните зъби съм чувала, но само информативно, може би и аз трябва да се поинтересувам по- подробно, благодаря ти за информацията, която си дала  Hug
Хубав ден момичета  Hug ,болничките бързо да оздравяват Hug



# 401
  • Мнения: 1 930
Добро утро, дами!
 Кака ви Светла е в къщи - не мога да мръдна, като парцал съм.....значи иде ми да вия, всичко ме боли, главата ме цепи, абе страшна картина. Следобяд нашия доктор е на смяна, та да видим какво ще изпише.....направо не се понасям....
А снощи на зъболекаря ни казаха, че всичко е наред с изключение на един кариес, който ще правим....

Хайде хубав ден на всички и се пазете от кихащи и смъркащи....

# 402
  • Мнения: 1 046
_Svetli, да при класически хп сме (до колко ми е известно де). За всяка хрема ме разпитва по един час и при проблем дава само по едно хп лекарство. Вече и аз свикнах да обръщам внимание на детайлите, определено ми беше трудно в началото за подробностите според мен. От началото на лятото е Коко при нея и освен една смекта и ентерол за едно разстройство други лекарства не е пил. Но...нещо не мога да я открия - имах записан час предната седмица не се появи, а и телефона не си вдига (Аля, да знаеш нещо по въпроса). Знае за проблемите му с различните страхове, някои изчезнаха - като страх от слизане по стълби и почти е преборил парализата си при вида на кучета, но това с изоставянето уж от мен като че ли се засилва....
И с Боби опитахме с нея, но нещо засега нещата са 1:1 - едно лечение изцяло с хп и едно, което не успя да мине без аб, а при положение че си пи директно основното си лекарство - според типа...
Абе ще и звънна още един два пъти, ако не ще търсим друг вариант. Определено не ми се иска да зарежа толкова лесно хп, определено ми харесва да не ги тъпча с химия.

Честит Имен Ден на празнуващите днес! Само с хубаво да ви се споменава името  bouquet

# 403
  • Мнения: 38
Нади, не се отказвай. Ако не случиш на хомеопат, смени хомеопата, но не и лечението. Поне при вас има избор, а аз се налага да пътувам, но не съжалявам за избора си. На мен това ми е третият  Wink За мое щастие нашият винаги до сега съм го откривала, когато съм имала нужда  Stop

# 404
  • Мнения: 378
Здравейте мацки,

нещо се загубих - уж си бях включила известяване на пощата от нашата темичка, но се оказва че вие сте писали, а аз не съм известена.
както и да е- Честито на патерици на Яни и на Ивчо - да са живи и здрави, да са добри и щастливи, лесно да се преборват с трудностите и да радват много мама и тате.

Наде- относно хомеопатията е напълно възможно да се получат такива ефекти.Ако му е дадено правилното лекарство е напълно възможно да се върне към някакви състояния които са от преди - а ти поне пишеш че сте имали такива проблеми и преди. В хомеопатията това се смята за добре- тоест върви към оправяне като се връща по пътя по който е минал за да стигнете до първопричината. това е на теория. но наистина е добре това да се каже на лекаря хомеопат - да е наясно с него.

Изпуснала съм толкова новини - но за среща съм навита както винаги.
Аля  - ти само ела - и се приготви за серия от ......ще видим какво Simple Smile

иначе ние сме добре - дечковците са си на градина и така , живота си тече

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 16:30 от zoroto

Общи условия

Активация на акаунт