Отговори
# 660
  • Мнения: 378
Боги,

кажи какви са тези книги - моят много харесва да решава разни лабиринти и такива задачки закачки.

относно шах - случайно в градината ни една мама поиска да има шах, и така моят господин и малката госпожица са записани на шах. Интерестното е че им е интересно и на двамата. Понеже от групата на Ива нямаше други желаещи, Ива ходи в групата на брат си за да има часовете:-)
аз съм много за такива ума развиващи игри.

айде толкова от мен

# 661
  • Мнения: 391
Аз точно днес се чудех каква книжка да й взема, но късно видях, че си писала. Взех Емил от Лонеберия, дано да й е интересна. Убедена съм, че при нашите на тавана я имам, даже много по-хубаво издание, с по-хубави илюстрации, но кой знае кога ще се вдигна да ровя.

# 662
  • Варна, България
  • Мнения: 728
Книгите-игри бяха много популярни преди 15-на години - аз тогава работих в една книжарница - от там ги знам.
Ние ги открихме в Детския отдел на библиотеката - доста поовехтели, може би нямат нови издания.
По-подходящи са за момчета - поради тематиката - има дракони, роботи и т.н.
Зори, щом обича лабиринти, ще му харесат  Simple Smile

Ние засега само 1 сме чели. Има такива, които не са за тяхната възраст (убийства и т.н.)
Сега ще дам един линк за какво става въпрос - има автори, заглавия на книги и т.н.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0-%D0% … D0%B3%D1%80%D0%B0

 има ги и в антикварните книжарници 2-5 лв.  

А ето още 1 линк - има списък с всички издадени книги в БГ
http://www.citadelata.com/index.php?show=63

Последна редакция: вт, 24 яну 2012, 15:58 от voltage13

# 663
  • Мнения: 391
Какво затишие, къде се изгубихте?
Аз съм в голяма дилема, от утре започва записването за 31во, за да имаме шанс, май ще трябва да се висне от нощите, ама в този студ...

# 664
  • Варна, България
  • Мнения: 728
Какво затишие, къде се изгубихте?
Аз съм в голяма дилема, от утре започва записването за 31во, за да имаме шанс, май ще трябва да се висне от нощите, ама в този студ...

И за училищата трябва висене  Whistling Аман от БГ!  #2gunfire
В училището, където евентуално ще бъде Сами подаването на документи е през март.
Днес разбрах за това училище, че въпреки че 1 клас са само първа смяна - тук карат родителите да подписват някаква декларация и са на смени  Rolling Eyes

От друга страна съм се разтърсила за летни занимални+частни такива за през учебната година. Луда работа!

# 665
  • Мнения: 2 433
Лелеееее. Ели Shocked как в тая студ бееее...То незнам колко градуса е в София newsm78 ама тук е -30 та... оба4е нямаме оторизирана метро станциа... та липсваме в новините
Ина4е аз от 2 дни сам с нов офис - в 4ервено Mr. Green И все още е подреден! :mrgreen:4удо не 4увано за моето бюро  ooooh!
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.259633894105569.62627.1 … 821652&type=3
Хайде - лека и топла же4ер ви желая Hug

# 666
  • Мнения: 391
Джулка, тук беше към -17, ама пак си е студено  Laughing
Честит ти нов офис, от тук не мога да го видя, но съм сигурна, че е хубав.
Да ви кажа, успяхме да подадем, Веско отиде сутринта към 7ч, записа номерче, аз като оставих Рали на градина го смених и даже бяхме от началните номера. Ако ни приемат там, тогава ще го мисля къде да се записваме.

# 667
  • Мнения: 2 433
Eli bravo - dano parvite nomera sa garancia za priemane Hug
Az dnes ne sam na rabota... v ofisa Galin kaza 4e e stoplil do 9-10 gradusa Tired
Nazan sme bez komentar - Absoluten favorit
Арктическият студ у нас продължава. 16 температурни рекорда бяха измерени тази сутрин за датата 1 февруари. Този път Севлиево измести Кнежа. Там живакът падна до минус 31,4. Въпреки, че в столицата бяха измерени внушителните - минус 17 градуса, те не бяха отчетени като рекорд.

http://www.btv.bg/news/bulgaria/story/1132469020-I_dnes_ostava_m … urni_rekorda.html

# 668
  • Варна, България
  • Мнения: 728
Джулка, много ви е секси офисът ала Стендал. Много е готин!
Температурите при вас са ужасни , ама вие си знаете, че сте рекордьори по принцип! Стой си вкъщи на топло!

Ели, честито ви входящо номерче!  Laughing

Аз мисля, че вече избрах къде ще бъде Сами на занималня през година и на лятна занималня през ваканцията. Остана само да избера и учителката и ще съм супер спокойна.

# 669
  • Мнения: 1 046
Боги при вас няма ли опция да оставите детето на градина и лятото, а да плащате по-висока такса. При нас го има като опция, е вярно че ще са децата в сборни групи, но все е нещо. Таксата ще е 100 лева.

# 670
  • Варна, България
  • Мнения: 728
Боги при вас няма ли опция да оставите детето на градина и лятото, а да плащате по-висока такса. При нас го има като опция, е вярно че ще са децата в сборни групи, но все е нещо. Таксата ще е 100 лева.
Нади, има опция - дори подадох заявление, но си дадох сметка, че искам последното му лято преди училище да бъде по-наситено и различно. Ще е в неговата детска през юни, през юли ще изкара 1 смяна /2 седмици/ на лятна занималня и половин месец с мен в отпуск-няма да мога ползвам повече, че ми се очертава ходене през юни в Санкт Петербург. През август пак 1 смяна и после 2 седмици по бабите и така...
Летните занимални предлагат ходене на плаж, походи, пикници, игри, нещо по-различно... Така го замислям и съм доволна и спокойна.  Laughing
А със сигурност искам да не е на занималнята в училище - искам да е с по-различни деца и да не прекарва по цял ден в една и съща стая.

# 671
  • Мнения: 1 046
Определено е така, просто исках да кажа, че има и такава възможност.
Аз също съм решила да платя само за юни месец в градината и оттам нататък ще мислим вариантите. Определено с моята работа на половин ден имам възможности да го разнообразя повече отколкото, ако е на градината.

# 672
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
Джулка прекрасно е! Всъщност като всяко нещо, което творите!  Hug

Леле момичета в дни като този МРАЗЯ зимата...

# 673
  • София
  • Мнения: 4 575
Здравейте и от мен в този студ.
Е не я обичам тая зима и това си е. Ако може, ще спя от ноември до март. Само да има торти и шоколади около мен.
Миналата седмица 3 дни ги държахме у нас децата, че нещо се сополивеха. А от утре са в дървена ваканция до петък. Добре, че съм при печена шефка, направо луднах вече. Та 2 дни ще ги гледам аз. В петък татко им. Искам да живея на Хавай....мрън...

И като съм почнала да ви се оплаквам....до къде са ви децата. Въртят ми се едни мисли в главата за Вал, че изостава...но нали аз за нея не съм госпожа и не ми дава да я тестувам...ще видя някоя дружка да го направи...Не помни букви, цифри....повтаряме, след 2 минути пак ги не помни. А с Наско не съм се занимавала...знам, че са различни,но....

# 674
  • Мнения: 1 046
Спокойна, под формата на игра пробвай. Говори с госпожите и ама съвсем искрено и лично, без да казваш за твоите притеснения или съмнения. Питай ги просто как се справя с материала, никой няма да ти откаже подобна информация, питай ги дали е внимателна, дали слуша, как е с концентрацията, включва ли се в питането от госпожата.

Калоян помни зверски бавно, още се бях оплаквала за цветовете преди 2-3 години. Досега също е така, трябва просто повечко работа върху едни и същи неща. Запомни ли го веднъж после няма проблеми. Успешно чете, сричайки разбира се все още, смята без проблем до 10 с плюс и минус, по-голямо и по-малко число, познава буквите, пише ги, но все още се бърка например З и Е, Р, Т,Д, Б,П, коя коя е, в смисъл някои ги бърка за писането. Успява да спелува думата без проблем, чува и гласни и съгласни, естествено я и ю се чуди кое е а или у....При нас е проблема със самостоятелната работа, когато му седя на главата и съм му дала логически задачи се справя без проблем, но ако му кажа какво се иска и го оставя сам да работи винаги има грешки. А уж е разбрал всичко.
Вчера по стечение на обстоятелствата му бях госпожа за около 2 часа и го наблюдавах докато колежката им води занятията. Ми не ми хареса хич, тя задава въпроси, абсолютен пас, всички деца вдигат ръце, мойто чаве никаква инициативност, знам че знае отговорите, ама предпочита да си пасува и да не се вре изобщо сред другите.
Айде, засега толкова.

Общи условия

Активация на акаунт