Отзиви за пробиотичната серия Yogurt of Bulgaria

  • 95 220
  • 666
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 165
иланг - иланг ,поздравления за хубавата козметична линия -ходих да ги разгледам нещата и си вземах детокс-маската и крема за ръце,както и балсамче за устни.Аз имам само една забележка-че продуктите са ароматизирани-нека това не се приема като критика,моля.Сега прочетох ,че има и неароматизиран продукт:Аква Експерт Концентрат,който ще си го взема-малкия ми е с АД.Имам и въпрос-коя е съставката,която осигурява УВ-защитата и какви са консервантите ?
Би ли разказала и за другите съставки. Как действат? Мисля,че на всички ще е интересно

# 16
  • София
  • Мнения: 39
иланг - иланг ,поздравления за хубавата козметична линия -ходих да ги разгледам нещата и си вземах детокс-маската и крема за ръце,както и балсамче за устни.Аз имам само една забележка-че продуктите са ароматизирани-нека това не се приема като критика,моля.Сега прочетох ,че има и неароматизиран продукт:Аква Експерт Концентрат,който ще си го взема-малкия ми е с АД.Имам и въпрос-коя е съставката,която осигурява УВ-защитата и какви са консервантите ?
Би ли разказала и за другите съставки. Как действат? Мисля,че на всички ще е интересно

Изпревари ме с поста си!
Точно от това се интересувам и аз за този продукт -Аква Експерт Концентрат. За честа употреба върху кожата по тялото и лицето на малки деца с АД дали може да се ползва, безопасно ли е? И всякакви подробности около него ме вълнуват.

Много полезна темичка! Браво! Peace

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
иланг - иланг ,поздравления за хубавата козметична линия -ходих да ги разгледам нещата и си вземах детокс-маската и крема за ръце,както и балсамче за устни.Аз имам само една забележка-че продуктите са ароматизирани-нека това не се приема като критика,моля.Сега прочетох ,че има и неароматизиран продукт:Аква Експерт Концентрат,който ще си го взема-малкия ми е с АД.Имам и въпрос-коя е съставката,която осигурява УВ-защитата и какви са консервантите ?

Продуктите наистина са парфюмирани, но смея да кажа съвсем дискретно. Като се има предвид, че са по масови продукти е обяснимо наличието на парфюм.
Относно Аква Експерт Концентрат наистина е без парфюм. Не съдържа консервант. Това не значи, че не е консервиран.  Simple Smile В козметиката се използват вещества, които имат консервиращо действие, но не са листвани в списъка на конвенционалните консерванти. Този, който ние сме вложили има хидратиращи и антимикробни свойства. http://products.symrise.com/fileadmin/user_upload/lifeessentials … df/SymDiol-68.pdf INCI 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol
В продукта няма УВ филтри и няма УВ защита.
Работим по няколко други продукти в това направление за много сухи и чувстителни кожи и се надявам, че ще ги добавим в последствие съм серията.
Относно АД - рздавала съм на много деца със същия проблем от продукта и смея да твърдя, че се понася много добре. Това, което трябва да се знае, че понякога може да предизвика леко щипене, особено ако кожата е доста раздразнена. Това по наблюдения по моето детенце. Той получаваше страшни раздразнения по кожата на крачетата от гърнето в яслите. Явно дезинфектантите не ги измиваха добре и краката му бяха в рани направо. Определено му щипеше като го мажех, но страшно бързо се възстановяваше.  Simple Smile Сега вече си знае неговия крем и сам се плеска като го докопа.

# 18
  • София
  • Мнения: 404
Аз си купих дневния крем от серията и околоочен и съм повече от впечатлена.Паснаха ми идеално на кожата,никакво дразнене и лютене на очите,както и много важния момент с омазняването на т-зоната,което го имам с този крем не лъсвам там.Исках да попитам само за лосиона за тяло с каква консистенция е и дали попива бързо.Май ще си закупя в скоро време почти цялата серия  Mr. Green Поздравления иланг - иланг много се радвам че има български продукти с такова качество! Hug

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Основните две пробиотични активни съставки в серията са следните:
АC YOGURT DERMAL RESPIRATORY FAСTOR – фермент, синтезиран от стимулирани живи клетки на Lactobacillus bulgaricus и изолиран от тях чрез високотехнологични процеси. Получен по този начин, продуктът действа като пробиотик, който стимулира синтезата на колаген, повишава усвояването на кислорода – подобрява клетъчното дишане с 115 %, повишава производството на вътреклетъчния адинозинтрифосфат. При подобрено дишане, клетката увеличава своите енергийни запаси, което и позволява да се бори с агресорите от околната среда и стареенето. Резултатите от подобреното клетъчно дишане се виждат най-добре в епидермиса на кожата, който е пречистен, подмладен, заздравен и ребалансиран.
AC Yogurt Hydrolyaste съдържа незаменим протеин от кисело мляко в хидролизирана форма. Хидролизирането на протеините увеличава техните функционални и хранителни свойства. Молекулното тегло на тези протеини варира м/у 2000 и 4000 далтона. След 30 дни in vivo третиране с 5 % AC Yogurt Hydrolyaste хидратацията се е повишила с 12% в сравнение с контролата. Като допълнение при употребата на този продукт във формулации, предназначени за кожа или коса, освен като активна субстанция с подхранващи свойства AC Yogurt Hydrolyaste може да бъде използван и като кондиционер – да неутрализира изсушаващият ефект на някои продукти (антибактериални и измивни).

За да не товаря с излишна информация - съвсем накратко дадох описание на активните съставки. Ако някой наистина се интересува имам подробна информация със задълбочени изследвания на фирмата производител на съставките.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Аз си купих дневния крем от серията и околоочен и съм повече от впечатлена.Паснаха ми идеално на кожата,никакво дразнене и лютене на очите,както и много важния момент с омазняването на т-зоната,което го имам с този крем не лъсвам там.Исках да попитам само за лосиона за тяло с каква консистенция е и дали попива бързо.Май ще си закупя в скоро време почти цялата серия  Mr. Green Поздравления иланг - иланг много се радвам че има български продукти с такова качество! Hug
Благодаря. Simple Smile
Относно лосиона за тяло: Тъй като тези продукти основно се продават по Черноморието през лятото сме разработвали формулата като сме имали предвид, че кожата след слънце е "изпържена" и все пак и трябва много хидратиране и омекотяване. Аз не мога да кажа попива за 30 секунди или за 10 секунди. Това зависи от количеството, което използваш, от типа кожа и т.н. Но "структуриращата" система на лосиона е много подобна на кремовете за лице. Не е прекалено парфюмиран. Сензориката е аналогична.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Друга основна активна съставка, на която не сме акцентирали маркетингово, но пък присъства във всички продукти от серията е креатин. По наше скромно мнение, тя е от типа съставки, които не са помпозни и много скъпи, но пък работещи.
Малко инфо за нея:
Tego Cosmo C 100 /INCI: Creatine/ Креатинът е естествен за кожата коензим, който зарежда клетките с енергия и доказано активира и ускорява клетъчните функции. Той има комплексно действие - укрепва естествените защитни механизми на кожата, дълотрайно я хидратира, ефективно заличава мимическите бръчки и свива разширените пори. Eнергийната депо-молекула на тялото Креатин директно стимулира обновителните механизми на кожата и забавя процеса на стареене. Креатинът, който е естествена производна на аминокиселините, се съдържа във всички клетки на тялото и най-вече в мускулите и кожата. Креатинът работи подобно на вътрешна батерия – той поема енергията, натрупва я и я освобождава, когато е необходимо. Клетките на младата кожа съдържат големи количества креатин. С възрастта, но също и в резултат на стреса от динамичния начин на живот, енергийните нива в клетките намаляват. Научните изследвания доказват, че е възможно чрез добавяне на креатин, тези нива да се възстановят и да се реактивира естествената енергийна система на кожата. Продуктите, съдържащи креатин, активно стимулират естествените клетъчни функции, засилват защитните механизми на кожата и спомагат за нейната регенерация. Увеличава се производството на колагенни влакна, определящи еластичността и здравината на кожата. Стимулира се биосинтезата на серамиди, които поддържат естественото ниво на хидратация на кожата.

# 22
  • cloud number 9
  • Мнения: 92
някой да знае къде във Враца се продават продуктите?

# 23
  • Мнения: 5 061
След скандалите около качествата на специално пригодените за вкусовете на източно европейците, съм бойкотирала всички вносни марки и си купувам ако не български, то поне балкански козметични продукти. Изключително много се радвам, че въпросната серия се харесва на бг-мамите, още в събота ще отида да си харесам нещо и аз. Надявам се, че ще намеря нещо подхранващо само, без всякакви анти- ейдж екстри, защото ми е рано все още.

Успех на серията и фирмата!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
някой да знае къде във Враца се продават продуктите?
Мира Враца било магазин и склад
Синез /или поне така го чух по телефона/

  Друг продукт, който според мен си струва внимание е една маска от серията, която в момента не се продава отделно, а в комплект с нощен или дневен крем като дневна или нощна терапия.
Маската е прахообразна, състои се от лиофилизиран йогурт с над милиард жизнеспособни лактобацили. Това е единствения продукт в серията, който съдържа живи пробиотични бактерии. Продуктът е разработка на проф. Мургов, катедра Микробиология, Университет по Хранителни Технологии град. Пловдив. Разработен е специално за нашата серия. Освен бактерии, маската съдържа всички протеиногенни аминокиселини.


# 25
  • Мнения: 702
Здравейте,интересува ме къде в Пловдив може да се намерят продуктите?

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Здравейте,интересува ме къде в Пловдив може да се намерят продуктите?
На главната във фирмения магазин. И в Карфур ги видях.

# 27
  • Мнения: 425
иланг - иланг ,благодаря за подробните отговори Simple Smile!Разбрах,че  Аква експерта няма УВ-защита.Прочетох,че дневния крем има УВ филтър-би ли казала какъв е?Питам,защото по принцип съм чуствителна към химичните филтри-в момента ползвам Фитокод,който е с някакъв естествен филтър и дразнене нямам.Това,което пишеш за маската с живите бактерии е много интересно-аз я загледах ,като ходих до щанда в Халите-въпроса ми е,ще се продава ли като самостоятелен продукт?Иначе от тази,другата маска в тубичката-аз съм много доволна-много освежава кожата!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
иланг - иланг ,благодаря за подробните отговори Simple Smile!Разбрах,че  Аква експерта няма УВ-защита.Прочетох,че дневния крем има УВ филтър-би ли казала какъв е?Питам,защото по принцип съм чуствителна към химичните филтри-в момента ползвам Фитокод,който е с някакъв естествен филтър и дразнене нямам.Това,което пишеш за маската с живите бактерии е много интересно-аз я загледах ,като ходих до щанда в Халите-въпроса ми е,ще се продава ли като самостоятелен продукт?Иначе от тази,другата маска в тубичката-аз съм много доволна-много освежава кожата!
В дневния крем има два химични филтъра ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE и BENZOPHENONE-3. Ако си забелязала изявен проблем от УВ филтри - недей да рискуваш.
Маската не се продава все още самостоятелно за съжаление. Но мисля, че това в най скоро време ще се поправи, защото е особено добър продукт.

# 29
  • Мнения: 66
Здравейте,

иланг - иланг , благодаря за подробната информация. Могат ли да се намерят тези продукти във Видин, и къде?

Общи условия

Активация на акаунт