След "1001 нощ" приказката продължава с проектите на нашите любими актьори - 180

  • 29 911
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Слагам субтитрите на Беяз шоу и след това и аз малко ще поизоставя форума, защото е лято и всеки хубав ден трябва да се оползотворява максимално, човек трябва да  е навън.

Снощната серия беше голямо разочарование за мен. Участието на Берг беше претупано. Само злоба, завист и побоища имаше в серията.

# 706
  • Мнения: 4
Слагам субтитрите на Беяз шоу и след това и аз малко ще поизоставя форума, защото е лято и всеки хубав ден трябва да се оползотворява максимално, човек трябва да  е навън.

Снощната серия беше голямо разочарование за мен. Участието на Берг беше претупано. Само злоба, завист и побоища имаше в серията.
Благодаря предварително!  bouquet
Хубаво лято ти пожелавам,Мишел! Hug

# 707
  • Мнения: 11 116
Привет! Hug Hug Hug Хубав и усмихнат четвъртък на всички!
Фрешче, чудесен клип! Hug
Наде, благодаря ти за колажа!   bouquet



Много си права, Мишел - не само в серията - в целия първи сезон - злоба, завист и побоища в харема. Малко романтика между двете двойки, което порадва окото. Но на фона на всички интриги са като мъгла. Иването на Моника - не знам откъде измислено и сложено точно в последния епизод. Ако това идване е самоцелно - ще бъде истинска кръпка в сценария.  Лично аз нямам против да гледам Берг, тя е радост за окото, но не и на всяка цена - с участие в този проект. Все пак филмът трябва да носи и послания. Трудно ми е да ги определя в случая. Красито е много права - султанът стои вън, а ИБрахим, Лео и Хюрем - разговор на живот и смърт под носа му. Е, по-измислена сцена с локум не съм си представяла. Както и да е. Това са решенията на сценаристката. Очаквам влизането на нови герои в сериала и нещо различно.

# 708
  • Мнения: 11 116
Новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=592144.0

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 23:39 от Mydream

# 709
  • Мнения: 4
Иването на Моника - не знам откъде измислено и сложено точно в последния епизод. Ако това идване е самоцелно - ще бъде истинска кръпка в сценария.  Лично аз нямам против да гледам Берг, тя е радост за окото, но не и на всяка цена - с участие в този проект.
Споделям това,което си написала. Hug
Дано влизането на Берг в сериала  не е самоцелно.Някак си и сцените с нея останаха встрани от развитието на действието в епизода ..А и репликите й бяха ,поне за мен ,странни и сякаш недообмислени .
Но пък беше  толкова красива ,изглеждаше прекрасно! Hug

# 710
  • Мнения: 4
Новата темичка е готова. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=592144.0
Тъй като имам ангажимменти през деня слагам линк -  в случай, че изпишем тази - заповядайте! Hug Hug Hug
Hug

# 711
  • Мнения: 25
      ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА!    Hug Hug Hug

       Извинявайте за шегичката,  Embarassed ама този епизод ми дойде в повече!  Confused
       И Мерал тръгна към филм на ужасите!  Rolling Eyes
       И предизвиква у мен лошите страсти. Аз не съм лош човек, но в един момент исках
       да удуша Ибрахим. Аз него така и не го харесах като човек, още от началото. Дори когато
       свиреше на цигулката не предизвика в  мен романтиката. Да, музиката беше вълшебна, но
       аз не я свързвах с неговия образ. С Хатидже - да, но не и с него. Сякаш не ми беше естествено,
       че той извлича тези вълшебни звуци. Wink   А в последните епизоди действията му бяха ужасяващи
        и абсолютно неприемливи за мен. И спрямо Нигяр, и спрямо Хюррем и спрямо Лео действаше,
        като садист и се опияняваше от собствената си жестокост.  Confused   Но може би точно това е истинското
        му лице?!  newsm78 Защото не е естествено две толкова противоположни  личности - на романтика
        и на садиста да съжителстват успешно в едно тяло и най-вече в една душа!     Thinking
        И краят на сезона не ми допадна особено.  До есента горкият султан ще стои с ножа на врата!  Rolling Eyes      Cry
    

      

 bowuuНямам какво да добавя -Планет защо ли не съм изненадана от поста ти!?!? Hug Hug  bouquet  bouquet
Дари благодаря за фотосите и........аз също като Майдриим ти вярвам Laughing Laughing Laughing
Изпуснах края на епизода - нета ми изключи Sick Sick........
ако не бяха вашите коментари щях да умра от яд!
Благодаря ви  за всичко!  bouquet  bouquet

# 712
  • Мнения: 13 519



Не осъждайте толкова строго сценаристката - има изобилие от историческа информация в този филм. Епохата е била жестока не само в Османската империя през ония векове, а в целия свят. Помислете си само какво правят испанците в Америка, кръстоносците в Европа, жестокостта в източния свят (Китай, Индия...)  Sick Sick

Освен това, като естетически продукт филмът е направо връх в турското кино - и декори, и костюми и грим, и бижутерия - всичко това носи огромна естетическа наслада! Да не говорим за играта на основните актьори - перфектна! Единствено изключение прави Виктория/Садъка.  Sad  За мен тя се представя извънредно слабо. Не съм я гледала в други филми, но е много далече от добра актриса, а този филм й дава многобройни възможности за изява. Thinking

Но ако искате да гледате захаросана боза  Rolling Eyes Rolling Eyes, отворете си dizi - филмът "Хюрем Султан" - също правен през последните години - кошмарно слаб филм!  Mr. Green Mr. Green

Снощният епизод също беше много динамичен, драматичен, интригуващ (сцените с Моника бяха леко наивни, но може би точно това е търсено и от сценаристката, и от режисьора - да бъде показано превъзходството на турските жени като интелигентност и такт, пред венецианките.  Simple Smile

Лично на мен не ми харесаха две неща: първо, непоследователността в образа на Ибрахим (толкова романтичен с Хатидже, хрисим и тотално подчинен със СС, и толкова жесток с останалите -някакси не пасва!). И второ, неадекватният финал с Хюрем и Лео вътре, и Сюлейман и Садъка вън - направо смешно!  Joy Joy

Ще видим как ще се излезе от тези сцени във втори сезон.  Peace Peace Но въпреки всичко аз очаквам още един великолепен сезон!   bouquet И ще го гледам с огромно удоволствие!   Hug Hug

# 713
  • Мнения: 7
Здравейте,момичета Heart Eyes

Добър първи сезон на сериала,прекрасни актьори.Моите фаворити,Халит,Мерием и актьорите,
които играят Сюмбюля,Валиде и Нигяр калфа.С малки изключения и останалите са много добри.
Няма как да не изпъкне Окан,50% от времето в 1 сезон беше посветено на Ибрахим.Добър актьор е,
но според мен на моменти,доста преиграваше,особено в последния епизод.Но той така е решил да
си изгради образа,коя съм аз,че да съдя.Много добри режисьори,прекрасна музика,учудвах се на някои решения на Мерал,но в последствие се оказа,че всичко е с цел,нищо не е случайно.Затова
си мисля,че и появяването на Моника не е самоцел и около нея ще се завърти интрига,всичко е
част от сценария.Гледала съм и други историчеки сериали,навсякъде борба за власт,интриги,
убийства.Жестоки времена.ВВ не им отстъпва по нищо,единствено различна култура,манталитет и
религия.Хареса ми сериала,очаквам с нетърпение втори сезон.

Спокоен четвъртък! Hug Hug Hug

# 714
  • Мнения: 13 519

За да си припомним финала на последния епизод от първия сезон -
и може би началото на втория...  Praynig Praynig Peace


# 715
  • Мнения: 11 116

Не осъждайте толкова строго сценаристката - има изобилие от историческа информация в този филм. Епохата е била жестока не само в Османската империя през ония векове, а в целия свят. Помислете си само какво правят испанците в Америка, кръстоносците в Европа, жестокостта в източния свят (Китай, Индия...)  Sick Sick

Освен това, като естетически продукт филмът е направо връх в турското кино - и декори, и костюми и грим, и бижутерия - всичко това носи огромна естетическа наслада! Да не говорим за играта на основните актьори - перфектна! Единствено изключение прави Виктория/Садъка.  Sad  За мен тя се представя извънредно слабо. Не съм я гледала в други филми, но е много далече от добра актриса, а този филм й дава многобройни възможности за изява. Thinking

Но ако искате да гледате захаросана боза  Rolling Eyes Rolling Eyes, отворете си dizi - филмът "Хюрем Султан" - също правен през последните години - кошмарно слаб филм!  Mr. Green Mr. Green

Снощният епизод също беше много динамичен, драматичен, интригуващ (сцените с Моника бяха леко наивни, но може би точно това е търсено и от сценаристката, и от режисьора - да бъде показано превъзходството на турските жени като интелигентност и такт, пред венецианките.  Simple Smile

Лично на мен не ми харесаха две неща: първо, непоследователността в образа на Ибрахим (толкова романтичен с Хатидже, хрисим и тотално подчинен със СС, и толкова жесток с останалите -някакси не пасва!). И второ, неадекватният финал с Хюрем и Лео вътре, и Сюлейман и Садъка вън - направо смешно!  Joy Joy

Ще видим как ще се излезе от тези сцени във втори сезон.  Peace Peace Но въпреки всичко аз очаквам още един великолепен сезон!   bouquet И ще го гледам с огромно удоволствие!   Hug Hug


Жу, понеже говориш  в множествено число и аз така ще го напиша. Никой не осъжда Мерал толкова критично. Да, има неща, които са се разминали с определени очаквания, с нагласи, с лична гледна точка, има неща, които се повтарят непрекъснато, но дори в един от своите постове писах, че това е решение на сценаристката. А  няма и нищо лошо на някой да не му харесват определени неща - предпочитания всякакви. Всеки изразява мнение. Колкото до естетическата наслада за която говориш - тук не е имало никакво разминаване в мненията, както и за актьорската игра. Жането го е написала невероятно ясно - 50% от времето в епизодите е Ибрахим - затова е и толкова коментиран. Но за мен в този сериал няма слаб актьор - до последния войник от стражата - кастингът е уникален. Скоро бях писала мнение, че  това е един от най-важните фактори да следя сериала. Нормално е и всеки да си има фаворити. И е чудесно, че отново няма повторение в мненията на всяка цена. Спомням си за времето, когато даваха "1001 нощ" имаше момичета, които харесваха Еда. Тогава много се чудих, но самата аз сега харесвам ИБрахим. Вероятно смесвам играта с ролята, възможно е, но наред с красивия поглед на Сюлейман и неповторимото му излъчване се наслаждавам и на Окан. Не се учудвам, че и Мерал има слабост към него. Какво да се прави. Така му идва на човек отвътре. За влака на захаросаната боза - за нея също има пътници. Защо не?! Един търси боза, друг - локум, трети - пилаф, а четвърти - паша кебап. Лично аз следя проекта на Халит, радвам се, че и Берг има участие. И то много. И очаквам всичко свързано с тях с интерес, а когато това е свързано и с успех - още повече. Радвам се, че има най-различни мнения в темата. И това, че можем да ги изразим. Също очаквам втори сезон с голям интерес, независимо от мнението ми за някои неща от последния епизод.  Hug Hug Hug

Пожелавам на всички приятна вечер и се радвам, че много от нас споделиха мнението си сериала. Hug Hug

# 716
  • Мнения: 10 821
Привет,момичета!!! Hug Hug Hug
Хайде да напиша и аз няколко редчета и да хода да ви прочета.... Rolling Eyes
Хванах  Joy филма от момента в който се появи Моника....не съм гледала началото ....,но и това ,което видях ми стига.... bowuu
Само не ме замеряйте с  #Splat... Naughty...но това е мое мнение bowuu
Много скучен епизод....разочарована съм....много ...но най вече от госпожа Мерал....
Какво видях....един синеок султан крачейки насам ,натам размахвайки ръце ...все едно марширува....едни и същи мимики от началото на филма....все едно ни лук ял ,ни лук мирисъл...Язък ....Халит е страхотен артист,но тази роля не му приляга....с изключение на началото на филма ,когато беше наистина великолепен султан... bowuu bowuu bowuu
Хюто много ми хареса ....справя се отлично.... Peace
За Ибрахим няма да пиша...не ми хареса още от началото... Naughty #Cussing out
И накрая... за красивата Моника Rolling Eyes....да ви кажа честно имах чувството ,че Берг наистина ревнува Халит и според мен го показа ясно във епизода ....Репликите които каза не ги разбирам ,но изражението на лицето и ,мимиките и ,бяха подигравателни...Чудя се може ли една венецианска образована принцеса да не знае ,че султана има харем...много тъпо....а и Моника така гледаше Хю ,все едно искаше да и каже ...знаеш ли коя съм аз  newsm78...Защо се е съгласила  Берг да играе се чудя... newsm78  Ами това беше от мен...жалко за Халит и Берг...те са толкова талантливи артисти ,но не мисла ,че това е техния филм....хайде Берг е с епизодична рола ,но Халит....нееее....Та според мен  #Splat #Splat #Splat ги заслужава госпожа Мерал.
Сега отивам да ви прочета  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Hug Hug

 

# 717
  • Мнения: 13 519

Joy Joy Joy Joy Mydream, наистина е много хубаво, че има толкова различни хора и вкусове!  Joy Joy hahaha hahaha Joy

Разнообразието на света и природата е Божие творение.  Heart Eyes Heart Eyes

Остава само да му се радваме!  Hug Hug

# 718
  • Мнения: 0
wavey

Днес голяяямо затишие беше по едно време, умрях от скука  Sad Grinning

С повечето от вас съм съгласна за ВВ... То май султана има най-малка роля в този сериал... Смисъл те дават Ибрахим, Хюрем vs. Махито, Сюмбюля и Нигяр и ако остане време и СС. Аз не знам - Хю ли е неговото джарие, или той нейното /има ли мъжки вариант на думата джарие  Grinning/ Тя май повече го командори, отколкото той нея.. И аз като Светлето да взема да се скрия ли  newsm43 Grinning  Според мен това просто не е сериалът на Халит  Peace Той е един великолепен актьор, но тук сякаш не може да разгърне таланта си  Peace

Виж ХЮто също не ми харесва... Прави едни неадекватни физиономи само...  Confused Бърчи го този нос наляво-надясно и ходи да се натяга на Махито... Ама поне я дават по-често

Имрахим си играе ролята много добре, но има някаква супер подмолна физиономия... Сякаш постоянно крои някакви планове и само чакам да изпарзаля СС много сериозно... Не знам защо - просто така ми изглежда  Peace

То май излиза, че никого не харесвам ама...
Млъквам, че вече наистина ще ме бият някъде  Grinning bambam

# 719
  • София
  • Мнения: 1 017
http://www.turkey-index.com/cesme.htm

ДАЛИ В ТАЗИ ТОПЛА ВЕЧЕР ДА НЕ СЕ ПОРАЗХОДИМ НА ТОВА МЕСТЕНЦЕ
newsm78 Heart Eyes Blush Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт