Дохранване?!?

  • 699
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 411
Абе де да знам и аз,вече в нищо не съм сигурна Cry не се гърчи така,типично за колики,но пак реве.Ръцете му все из устата и е в постоянно движение-през деня не спим само ритаме и мяткаме ръце и все иска в мене да стои-хитрец Laughing,понякога му давам чай на хип против колики,поуспокоява се даже заспива,друг път не...страх ме е само да не го държа гладен!

# 16
  • Мнения: 6 243
Момичетата са ти казали как се предлага АМ за дохранване, но от това, което пишеш, е съвсем ясно, че детето няма нежда от дохранване. По-скоро от някои промени в организацията на кърменето. Не знам доколко си запозната с физиологията на процеса, не е за това темата и не ми се иска да дудна тука като някоя сватя, но имай предвид и следното:

В началото гърдите отделят т. нар. предно мляко - по-богато на вода и лактоза, то утолява жаждата на дедето. След него идва т.нар. задно мляко, то засища глада. Ако детето приема само от предното мляко, то иска да суче по-често, изпражненията са с по-зеленикав цвят и има опасност от недобро наддаване. За да избегнеш това, дръж бебо на гърдата докато сам не я пусне, после му предложи другата. Запомни още нещо - не сменяй гърдите на всяко кърмене, а на три часа. Значи ако бебо е сукал от дясно и след час, час и половина пак поиска - дай пак дясната гърда. Едва след три часа предлагай първо лявата.

Възможно е проблемът ти да идва от т.нар. лактационна криза. За тях можеш да прочетеш тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186 .

Не забравяй и това, че малките бебета намират утеха преди всичко като сучат и търсенето на гърдата не означава непременно че са гладни.

Причините за това поведение могат да са много, но темата ти е за друго и спирам до тук. За съжаление не познавам опитна кърмачка от Казанлък, но ако имаш път към Стара Загора, можем да се видим! Но напълно разбирам какво ти е като те почне свеки - опитай да игнорираш коментарите й, като гледам как наддавате, очевидно детето не гладува и не ти е "рядка" кърмата.

И още нещо - като знам педиатричните практики в нашия регион - вероятно са те посъветвали да започнеш със сокчетата. Съветвам те засега поне да ги спреш. Като се успокоят нещата, ако държиш на тях - пак ги давай, но разредени. Аз лично предпочетох да давам само кърма през първите 6 м. и не съжалявам, напротив, но това е решение, което сама ще направиш. Но в конкретната ситуация го остави само и изцяло на цица, без водичка, сок или чайче, без залъгалка, кърми на поискване и виж как ще се развият нещата.

Обаждай се как върви!

Общи условия

Активация на акаунт