Какво мислите за кожените палта?

  • 11 355
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 843
Е как да си падна по изкуственото,като имах едно симпатично яке,перфектна имитация,и сега става само за боклука,защото яката се нацепи нетърпимо просто.
Сега си взехме с мъжото по една кожена шуба от коженото изложение ноември в НДК и съм супердоволна.

  Всъщност аз говоря за палтата с косъм... ,  съвсем си права  за гладката / или както там я наричат / кожа.  Ужасно ми домъчня за коженото  ми манто,трудно мога да си позволя вече   оригинално, та си купих подобно изкуствено  След 5-6 обличания, забелязвам, че се пропуква... ама ,че късмет:-(( това е положението.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 948
Мarietta, истинските кожи не струват няколко стотин лева, а няколко хиляди лева  ooooh!
За мен коженото палто е знак за класика, перфектен вкус, изящество, елегантност

И аз съм на същото мнение!  Grinning

# 17
  • Мнения: 7 186
Харесвам скъпите кожените палта, но не нося.
Иначе имам едно розово палто от заешка кожа от миналата година, много яко стои, нося и черно манто от гладка телешка кожа до коляното и имам 2 яки, които си менкам- едната е черна агнешка, другата от лисица- в лилаво и черно. Аз лично предпочитам гладката кожа в комбинация  с големи разкошни яки или маншети. Стои много елегантно и стилно и върви с всичко, достатъчно е да имаш един хубав кожен ботуш и чанта. Sunglasses
Иначе тези скъпите якета от норка и разни други от сорта са хубави, но не са практични и не са всеки ден. Нещо не мога да си се представя с дънки и отгоре с палто от норки, че и да пердаша по калните улици. Laughing Тези палта вървят с елегантен тоалет, ботуши и чанта и не са за ежедневието. Иначе няма лошо да си имаш и едно такова в гардероба. Simple Smile
А изкуствената кожа не я понасям. Sick

Последна редакция: пт, 09 дек 2005, 00:12 от Lady Marmalade

# 18
  • Мнения: 843
Мarietta, истинските кожи не струват няколко стотин лева, а няколко хиляди лева  ooooh!
За мен коженото палто е знак за класика, перфектен вкус, изящество, елегантност

И аз съм на същото мнение!  Grinning

  Така си е:-) Качествените кожи, перфектния шев, марката... си струват  пари и са си признак на висока класа.   Сори за офф-а, сещам се за  Крюела де Вил... Абе обожавам кучетата и прочие и пр.. ама ми останаха очите по кожите, които дамата размяташе....Simple Smile
    п.с Друг е въпросът , че дори и да си позволя.. парите/ в някой друг живот, в този не бих ги похарчила за палто /, не мога да си позволя много от палтата..на ръста и фигурата ми.  Все пак те искат и осанка. Иначе е комична гледка.
    Затова предпочитам къси болера... наметки ...сега мноооо  вървят...Simple Smile
    Ще чакам някой да ми подари... bowuu

# 19
  • Мнения: 3 576
Мисля, че са много хубаво нещо и също като перлите се носят като им дойде времето.
Не смятам, че на мен точно в тази ми възраст ще ми отива да сложа палто с дълга козина.

След време обезателно ще си купя и ще си нося с голям кеф Laughing

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не бих облякла такова палто. Има много красиви палта, но само мисълта, че дерат животинчетата живи, за да ги направят  Sick ме кара да ги избягвам. Дори ми е неприятно да пипам такава кожа.
И аз мисля така. Не знам дали ги дерат живи. Аз съм чувала, че ги убиват с ток, което било много мъчително. Аз съм ужасно състрадателна (основната причина да не ям животни) и не разбирам такава жестокост. Още повече когато стова въпрос за кожи на изчезващи животински видове. Смятам, че тази практика трябва да се преустанови. Заради снобизъм и гъзария децата ни ще виждат някои животни само на картинка.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 621
По принцип ми харесват, но това не е мой стил поне на този етап. Все на други жени като ги видя ми харесват - става въпрос за елегантите кожени палта с изчистени кройки...Знам ли може някой ден да се харесам и аз с такова, след години. Laughing

# 22
  • Мнения: 6 164
Харесвам ги, нямам нищо против тях. Щом мога да ям пълнен заек, а козината му не е в тавата, защо да не я облека?  Laughing Хех, прозвуча грубичко, но това е истината, иначе зайчетата ми са много сладурски.  Hug
Друг е въпроса, че не нося, струва ми се тежко и претенциозно, а и стилът ми не е такъв. Но имам ботушки със заешка козинка.

# 23
  • Мнения: 3 423
Не бих облякла такова палто. Има много красиви палта, но само мисълта, че дерат животинчетата живи, за да ги направят  Sick ме кара да ги избягвам. Дори ми е неприятно да пипам такава кожа.
и аз така

# 24
  • Мнения: 2 792
 Аз съм месоядно животно, тъй да се каже, та от тази гледна точка, кожените изделия от телешка/агнешка  кожа съм ги преглътнала, дет се вика да използваме суровината до край.
  Но ти питаш за кожените палта с истински косъм, не бих си купила, не бих го възприела, отвратително ми се струва. Норки, лисици ей така размятани, като цвят на палто и колко е практично ме потрисат, самоцелното задоволяване на суетата, без грам разумна мисъл, не го разбирам, непонятно ми е..... Да  унищожиш една брънка от веригата в дадена еко система, само защото ще изглеждаш по-добре Shocked, някой беше казал, че суетата ще унищожи света Confused.
  Какво мислите за амурските тигри, останали са само няколко хиляди, не защото не биха оцеляли в нормална среда, а защото са отстреляни, хм..  много гот, едно амурско тигърче пред каминката Rolling Eyes.
  Не възприемам, не приемам и ми е абсурден един разговор за палта от муцунки на лисици, ако трябва да бъда честна звучи ми зловещо.
  Каква класа, тука става въпрос за екология, хич не ми се струва от класа раздуващата се озонова дупка, но и тя е платена с цената на някаква класа Close.
 

# 25
  • Мнения: 5 539
Мисля, че са твърде претенциозни, освен това от години са демоде. Да не говорим за избиването на животни, за което вече стана дума.
Не ме влекат кожените палта и никога няма да си купя такова. Не искам да се обличам с трупове Sick

# 26
  • Мнения: 105
Мисля че са демоде и има нещо вулгарно в тях, на мен не ми изглеждат елегантни. Не ща да се чувствам и изглеждам като Круела Девил.

Сетих се, че едно време даже се носеха някакви яки с крачета и главички, направо цяла лисица метната  #Crazy, помните ли? Отвратително

# 27
  • София
  • Мнения: 4 423
Имам две такива палта, от сребърна лисица.
Едното е до глезена и е много леко, другото е до ханша, харесвам ги много, но рядко ги нося, само по поводи.
Не съм се замисляла дали нося труп, никога не са ми приличали на такова нещо.
Супер елегантно е дългото и ми струва много усилия да го запазя вече 15 години.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 623
Нямам нищо против палтата с косъм и дори има невероятно стилни и красиви, но просто моя стил не е такъв, че да нося такова палто, но на който му харесва разбира се, че ще носи.
Относно избиването на животни за кожи някои са се изказали малко неподготвени и ми е леко смешно. Значи за палта не може, ама не вярвам някоя от вас да си купува обувки от изкуствена кожа - всеки търси естествена кожа нали ? А ако носите изкуствени обувки най-малкото не уважавате краката си Simple Smile

# 29
  • Мнения: 410
Мarietta, истинските кожи не струват няколко стотин лева, а няколко хиляди лева  ooooh!
За мен коженото палто е знак за класика, перфектен вкус, изящество, елегантност



Явно просто не мога да си го представя ... няколко хиляди за дреха.
Но койот ги има - защо да не си го позволи!
Приятно носене!

Общи условия

Активация на акаунт