Проблем с пробити на ушички

  • 3 984
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!Пускам една малко странна тема ама на мен много ми е на грижа.Днес ходих с бебето (то е на 1 годинка) да му пробият ушичките, то много се въртеше и някак се получи така,че дупчиците не са симетрични.Сега много ми е гадно че едната е по-долу от другата и ми се струва,че много си личи.Жената която ги пробива работи само в понеделник и не мога да отида да се консултирам с нея дали да извадя обечката от едното уше и да оставя дупчицата да зарасне и после пак да я пробием, ще зарасне ли въобще и т.н Така, че ако някоя мама е имала подобен проблем нека ми даде съвет. 

# 1
  • Мнения: 15 379
Това, което е станало за пореден път доказва, че уши на бебе не се дупчат!
Аз бих махнала и двете обеци на мига. И бих се молила дупките да зараснат.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Махай ги и двете.
И остави детето си само да реши дали да има дупки или да няма.

# 3
  • Мнения: 54 441
 лене ,

Аз си пробих ушите на 34 години .
Не съм се въртяла , но лекарката също не ми ги подупчи симетрично .
Гаранция няма .  Peace
По-добре извади обичката и остави ушенцето да зарастне , а после наново да се продупчат . Hug

# 4
  • Мнения: 4 555
По-добре махни само едната. Няма смисъл детето да се подлага повторно на това, което веднъж вече е изтърпяло.
Задължително се конултирай с жената. Щом не работи й се обади по телефона.

# 5
  • Мнения: 47
Махай ги и не мъчи детето от малка възраст. Попринцип уши трябва да се пробиват единствено ако самото дете е съгласно.

# 6
  • Мнения: 27 524
Това, което е станало за пореден път доказва, че уши на бебе не се дупчат!
Аз бих махнала и двете обеци на мига. И бих се молила дупките да зараснат.


Подкрепям!

# 7
  • Мнения: 574
Махни й едната обичка, дупчицата ще зарасте, не се притеснявай. Същото се случи и на дъщеря ми, но тя беше на 2 г. След една седмица нямаше и следа от предишното пробиване. 

# 8
  • Мнения: 1 492
Хайде по-спокойно! Какво значи, махай ги и двете? Решението е взето и няма нужда от излишни съвети. Въпросът е съвсем друг.
Махни едната и ще зарасне много бързо. Не се притеснявай!

# 9
  • София
  • Мнения: 39 765
Най-вероятно ако махнете обичката, която е по-ниско дупчицата ще зарасне и няма да остане следа.
С порастването на детето дупчиците ще се качат малко.

# 10
  • Мнения: 164
махни едната,дупката ще зарасне,на моето дете едното уше се възпали и се наложи да махна обичката ,дупката зарасна,след около половин година я пробихме наново.

# 11
  • Мнения: 5
Happy mama, albena vlady, Камелия и natali 123 благодаря Ви много за съветите.Точно от такива съвети се нуждаех за да се успокоя и да реша какво да правя.Бях страшно се притеснила и ми беше нужно да поговоря с някоя майка която е имала подобен проблем.Благодаря

# 12
  • София
  • Мнения: 389
Не мога да разбера защо атакувате избора на автораката да пробие ушите на бебето си, вместо да отговорите на конкретното и питане.
Мисля, че да дупката ще зарастне, ако махнеш обичката и след време можеш отново да пробиеш.

# 13
  • Мнения: 54 441
Happy mama, albena vlady, Камелия и natali 123 благодаря Ви много за съветите.Точно от такива съвети се нуждаех за да се успокоя и да реша какво да правя.Бях страшно се притеснила и ми беше нужно да поговоря с някоя майка която е имала подобен проблем.Благодаря

Няма защо , лене ! Hug

# 14
  • Мнения: 27 524
Не мога да разбера защо атакувате избора на автораката да пробие ушите на бебето си, вместо да отговорите на конкретното и питане.

Конкретното питане не може ли да съдържа повече от един възможен отговор или е желателен само този, който искаме да чуем?  Wink

Имаме право да кажем нашето мнение какво е най-добро и правилно за бебето, пък авторката после ще си преценява и отсява, нали?  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт