запек ли има бебето?

  • 1 822
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 595
ами той така се запушва че се получава нещо като тапа в основата на дебелото черво и нито на вътре нито навън като хапне и повръща
тръбичка с физиологичен разтвор не му помогна само газови изкара и я зацапа в основата , поне водата му е още в стомаха да раводни  и сега отивам за дуфалак и чай блевит л, и му давам по малко и аптамил мляко явно при него вризовома му действа запичащо

# 16
  • Мнения: 7 640
ами той така се запушва че се получава нещо като тапа в основата на дебелото черво и нито на вътре нито навън като хапне и повръща
това как го разбра?! звучи меко казано несериозно, да не говорим, че повръщането няма общо с дебелото черво. не бързай със слабителните, но ти си решаваш.

# 17
  • Мнения: 4 595
ами доктора така ми обясни

# 18
  • Мнения: 7 640
бих те посъветвала да изкарате 2-3 дни на Фризовом и тогава да правиш други работи. Да не говорим, че с тази постоянна смяна на храни и др.подобни, тотолно му объркваш стомахчено и до никакъв ефект няма да стигнеш.

# 19
  • Мнения: 1 032
Извинявай, че го казвам- но така както чета един от основните проблеми на бебчо е именно лекарят ви. До колкото си спомням в предишна тема обясняваше, че акото ви е като каша, а не твърдо. Така че това не е запек. Още повече, от къде ще е сигурна докторката по колко трябва да ака след хранене детето, тя да не би да сяда на кантара като ходи на тоалетна, че да знае на 100% колко е задължителния минимум преди да се заяви, че има запек ?! Както са ти казали вече повръщането и запекът нямат връзка. При запек детето може да загуби апетит, но не и да повръща храната. В дебелите книги пише, че е нормално бебето да ака от 1 до 10 пъти на ден, но никъде не се пише по колко супени лъжици  #Crazy От тези страшни процедури, които му правят на бебчо най- много да го стресирате и наистина да го запечете. Между другото мойта дъщеря, която си имаше сериозен запек повръщаше от коликите, а имаше и рефлуксно повръщане. Лекарите й знаеха за проблемите, но никой не е твърдял, че запекът предизвиква повръщането. Това са два коренно различни проблема. По- добре отведи детенце и при друг педиатър, просто за всеки случай и дано бързо да оправите акането и повръщането.

# 20
  • Мнения: 1 464
Извинявай, че го казвам- но така както чета един от основните проблеми на бебчо е именно лекарят ви. До колкото си спомням в предишна тема обясняваше, че акото ви е като каша, а не твърдо. Така че това не е запек. Още повече, от къде ще е сигурна докторката по колко трябва да ака след хранене детето, тя да не би да сяда на кантара като ходи на тоалетна, че да знае на 100% колко е задължителния минимум преди да се заяви, че има запек ?! Както са ти казали вече повръщането и запекът нямат връзка. При запек детето може да загуби апетит, но не и да повръща храната. В дебелите книги пише, че е нормално бебето да ака от 1 до 10 пъти на ден, но никъде не се пише по колко супени лъжици  #Crazy От тези страшни процедури, които му правят на бебчо най- много да го стресирате и наистина да го запечете. Между другото мойта дъщеря, която си имаше сериозен запек повръщаше от коликите, а имаше и рефлуксно повръщане. Лекарите й знаеха за проблемите, но никой не е твърдял, че запекът предизвиква повръщането. Това са два коренно различни проблема. По- добре отведи детенце и при друг педиатър, просто за всеки случай и дано бързо да оправите акането и повръщането.
Peace

# 21
  • Мнения: X
Използвай мляко марка ОМНЕО, то е специално пригодено за кърмачета, моя приятелка си реши проблема с това мляко и то след като нищи не помагаше.

Такива съвети са "мечешка услуга".

Първо, щом пие Фризовом, значи има проблеми с повръщане, а Омнеото не е за такива деца. Второ млякото се сменя с друг вид на същата фирма производител, в краен случай с мляко на друг производител. Трето, това че дадено мляко е помогнало на някое бебе не значи, че ще помогне на всички. Моята дъщеря получи страхотни проблеми от Омнеото и за мен това мляко си остана прехвале, скъп боклук!

Би трябвало стомахчето да се регулира от Фризовома, който много помага за храносмилането и отделянето. Когато аз давах Фризовом, дъщеря ми акаше веднъж, до два пъти на 24 часа.

# 22
  • Мнения: 113
Мисля, че бебето го мъчат колики.
И мисля, че лекарят трябва да спре да практикува. Що за несериозно отношение??? smile3513

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
Влад акаше на 2-3 дни веднъж и се бях стресирала.От както започнах да му давам след 4 месец повече сокове - ака по няколко пъти на ден.
Сега пък 2 дена не беше акал и снощи като възрастен се отчете е 2 големи пърлака  #Crazy
И аз не мога да разбера на какво се дължи като не съм давала нищо ново  newsm78

# 24
  • Мнения: 680
ние докато бяхме на кърма си акахме след вяко хранене без пропуск.а след като минахме на ам имаше около 1 седмица запек(ходеше на 2 дена 1път и то само с термометър и вазелин)сега си ходи само веднъж дневно дори понякога през ден.моето педи каза че е нормално щом детето е на ам.

Последна редакция: пн, 19 дек 2005, 01:44 от Vivi

# 25
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
здрасти!пише ти майка вече избавила се от този проблем.синът ми е на 9 мес.,а се изхожда нормално от 5 месечен.иначе всяка вечер имаше процедури с термометъра. запека може да се дължи на млякото,на наследствен фактор/ако ти или мъжът ти сте с лениви черва/.прави му масаж на коремчето с длан по посока на часовниковата стрелка/под пъпчето/ пробвай да смениш млякото;моя син от нан направо се запечатваше и минах на нутрилон/беше малко по-добре/.и ти казвам от опит ,трябва да се изхожда поне веднъж на ден.аз го изхождах вечер преди къпане.ако пие сокове пробвай да му дадеш от круша.и не се отчайвай,когато започне да яде пюрета ще се оправи.поне с моя Мишо стана така   

Общи условия

Активация на акаунт