Престояване на АМ

  • 2 446
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
Повече от 1 час ако престои не съм давала. Wink

# 16
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
В хладилник адаптирано мляко не се съхранява,защото не се претопля а ледено няма как да го дадеш!

Човек ако иска може да си направи цялото количество за деня и да го съхранява в хладилника /след това има уреди за затопляне на храна, , водна баня, както и МВ/. Мляко, откоето вече детето е яло не се дава. Доколкото разбрах в случая става въпрос за мляко, което докато се прави от майката и детето заспива.

# 17
  • Мнения: 7 640
 на кутиите принципно пише да не се дава приготвено мляко след повече от час, а остатък от млякото с което е хранено детето, да се изхвърли.

# 18
  • Мнения: 1 613
Не съм го давала след като е минал 1 час.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
С първото дете бях ужасно стриктна и педантична. С второто обаче- през просото. Приготвеното АМ съм го държала по 5-6 часа (и повече) на открито и съм й го давала. Никога нищо не и е имало. Даже е много по-здрава от кака си.
И аз така през просото карам. Ако бях тръгнала да хвърлям мляко, пюрета, сокове, каши, щяхме да фалираме на първия месец. А по-важното е, че бебето си е съвсем наред и в крайна сметка всички са доволни  Hug

# 20
  • Мнения: 1 464
Фроска,то е ясно че има такива уреди но на опаковката много ясно е написано:Приготвяйте млякото НЕПОСРЕДСТВЕНО преди хранене и не съхранявайте остатъка...Дали ще го съхранява в хладилник,всяка майка си решава Wink

# 21
  • Мнения: 79
ох и аз все се чудя за това мляко!приготвям го преди хранене,обаче тя не от яшните и 120гр. пие по 1 час!или пък изпие 60гр ,заспи и след 20мин отваря очи,гледам това да става за 1-1.15мин !ако спи повече го изхвърлям!само разходи Joyно се чудя ,като раждах ни носеха ледени млека в МД в 10-11 часа и го давахме в 1,понякога в 6ра честно казано тя ядеше по-малко и след 3 часа го дояждаше,ама нали няма друго???!!! #Cussing outама нищо не и стана Joyтака ,че....незнам,но смятам ,че е по-добре да не престоява!

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
но се чудя ,като раждах ни носеха ледени млека в МД в 10-11 часа и го давахме в 1,понякога в 6ра честно казано тя ядеше по-малко и след 3 часа го дояждаше,ама нали няма друго???!!! #Cussing outама нищо не и стана Joyтака ,че....незнам,но смятам ,че е по-добре да не престоява!
Понеже бебето ми беше в отделение за недоносени и обикновено аз ходех да взимам млякото от помещението, в което го приготвях та знам как е. От вечерта приготвят млякото за цялата нощ. Държат го на стайна температура по 10 -ина часа и го дават на новородените  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз лично рядко съм давала преседяло.Винаги имах затолена преварена водичка в термос и правех екстемпоре (т.е. преди употреба).като остане изхвърлям.Вярно,че не е рентабилно,но пък здравето на дечко е по-важно  Hug

# 24
  • Мнения: 3 663
Понеже бебето ми беше в отделение за недоносени и обикновено аз ходех да взимам млякото от помещението, в което го приготвях та знам как е. От вечерта приготвят млякото за цялата нощ. Държат го на стайна температура по 10 -ина часа и го дават на новородените  newsm78
леле, рени, верно ли  Shocked то бива един час, два, ама чак пък 10 ....
на нас пък винаги ни ги носеха топли
даже понякога се е налагало да го охлаждам на чешмата, защото е парещо....
обаче виж през нощта изобщо нямам идея какво са правели... аз мислех, че не ги хранят въобще...

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да не са 10, но 7-8 със сигурност. А второто бебе пък беше в стаята при мен и в 22 ч. ми даваха 3 шишенца- за храненето за момента, в 1 и в 4 през нощта... Млякото престояваше и съвсем изстиваше, но така им беше удобно. И други неща виждах от които ми ставаше съвестно за бебенцата  Sick

# 26
  • Мнения: 2 673
не е фатално , но наистина по-добре да е непосредствено приготвено преди хранене Wink

# 27
  • Мнения: 983
Аз също не съм давала след като е минало повече от час Naughtyможе да получи някакви обриви от престояването на млякото по-дълго време Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 5 289

Цитат
Понеже бебето ми беше в отделение за недоносени и обикновено аз ходех да взимам млякото от помещението, в което го приготвях та знам как е. От вечерта приготвят млякото за цялата нощ. Държат го на стайна температура по 10 -ина часа и го дават на новородените  newsm78
Цитат
Ами явно е че този вариант им е по-лесния,иначе трябва по едно и също време да приготвят сума ти млека и ако е една сестра на 20 бебета нали се сещаш.....Много лошо от тяхна страна.
Никога не съм давала и не давам престояло мляко повече от 10-15 мин.,щом изрично е написано,че млякото НЕ трябва да се дава по-късно от 1 час от приготвянето му и да НЕ се съхранява,значи така трябва да се прави,а майките са тези които решават дали да спазят това просто указание.Не ми е ясно как може да се даде мляко приготвено от вечерта-посред нощ например,дори аз не бих пила престояло мляко,камо ли да го дам на малкото си бебенце,в никакъв случай Naughty.
Това е простото ми мнение и не искам да споря с никой! Stop

Общи условия

Активация на акаунт