Опити за забременяване след извънматочна бременност!

  • 11 924
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте!
На 26 години съм, от 3 години сме женена, но все още нямаме детенце!
През ноември 2010г. ме оперираха по спешност - извънматочна бременно. Тъй като месец и половина имах положителни тестове за бременност, но на ехо графа нищо не се виждаше, се оказа че плода е бил в тръбата и когато започнаха силните болки, тогава вече е било късно  Sad При операцията ми махнаха едната маточна тръба!

Сега, 7 месеца след операцията, продължаваме с опитите, но без резултат.
Имам конкретен въпрос, тъй като не ми е много ясно, ще се радвам да получа отговор:
В момента имам 2 яйчника и само една тръба, ако се редува овулацията ляв - десен яйчник, възможно ли е да бъде оплодена яйцеклетката в яйчника, които няма тръба и как точно оплодената яйцеклетка ще стигне до матката, след като липсва тръба по която да мине?!

Или може би има вероятност да забременея през месец, т.е. само от яйчника, който има тръба?!
Извинявам се, ако ви звучи объркано, но ще се радвам, ако получа отговор на въпроса  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 201
Здравей   bouquet
Съжалявам за това, което си преживяла. На мен док ми каза, че останалата тръба поема функциите на липсващата /с две думи няма толкова голямо значение от кой яйчник овулираш/. Ти след извънматочната прави ли изследвания за хламидии, проходимост на другата тръба и т.н. Каква ти беше операцията? Ако си била с лапаро сигурно са проверили и другата тръба.
Успех ти желая и скоро да се похвалиш с 2 чертички и точица в матката  Hug Praynig  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 622
Здравей, мила Таня!

Тежко е да минеш през това, знам го от личен опит. При мен последиците бяха същите като при теб.  Sad С тази разлика, че аз тогава бях на 33 г и имам дъщеря, родена, когато бях на 25 г...

За съжаление това, което казва Вяра не е на 100% точно. Има случаи, при които тръбата "улавя" яйцеклетката, отделена от другия яйчник, но това са по-скоро изключения. По-скоро се залага на месеците, в които овулира яйчникът с прилежаща тръба. За целта не е лошо да направиш няколко поредни месеца фоликуметрия, за да се проследи овулацията от кой яйчник е и да знаете кога е целесъобразно да действате с половинката ти.

Тъй като аз съм от хората, които обичат да казват всичко право в очите, защото искам да знам цялата истина, ще ти кажа и още един факт. От лекари знам, че е често срещано явление яйчникът, останал без тръба, да овулира предимно, а другия да е ленив. Това беше и моят случай.

Така че се ориентирай към добър АГ, да не кажа направо към репродуктивен специалист, че съм се напатила от обикновени АГ-та, както и една камара хора около мен...

Ако имаш нужда от още подробности, съвет или подкрепа - пиши ми на ЛС ако искаш!   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 186
по принцип има шанс да се забременее с една тръба, но моя съвет е да направиш цс или тест за проходимост на другата тръба. ако е ок е въпрос на време да забременееш, но ако не е ще се наложи да посетиш клиника по стерилитет и да решиш проблема по друг начин. пожелавам ти успех и за да си спокойна се направи изследването, а не си губи времето. успех и късмет

# 4
  • Мнения: 201
Margaritka, и аз съм с една тръба. Не ме отчайвай  Cry Бях чела твоята история нали точно ти си от тези изключения?

# 5
  • Мнения: 1 622
Margaritka, и аз съм с една тръба. Не ме отчайвай  Cry Бях чела твоята история нали точно ти си от тези изключения?

Ами .Вяра. , как да ти кажа... аз не съм от тези изключения.  Blush 2,5 г разчитах на останалата тръба, правих в Св. София, бившата Тина Киркова цветна снимка, фоликуметрии, дори и 2 инсеминации, като последните обаче в последствие през призмата на познанието казвам, че са направени абсолютно на "сляпо" и непрофесионално...
Ноември 2008 станахме пациенти на репродуктивна клиника. При направените там през март и юни 2009 инсеминации наред с лекия мъжки фактор открихме и индикаци за ЛУФ синдром при мен. Началопто на юли започнахме блокаж за дълъг протокол, а на 14.08 разбрах, че ЧХГ теста ми е положителен при един-единствен върнат ембрион на 3-ти ден...
Така че аз не съм изключение, а съм от тези, дето бавно, методично и уверено вървят напред с вярата до сбъдване на мечтата!  Peace

# 6
  • Мнения: 201
Маргаритка, явно съм се объркала. Извинявай. Тогава се надявам поне аз да съм от изключенията  Embarassed Моят док ми каза, че няма нужда от фоликуметрия, но аз взех да се чудя дали да не си правя. Имам още 2 цикъла до подновяване на опитите newsm78

# 7
  • Мнения: 12
Здравейте!
Благодаря за информацията. При мен операцията беше лапароскопия и тогава лекаря, който ме оперира ми каза, че другата тръба е здрава и проходима! Но дали е проходима не съм сигурна, че може да се установи при лапароскопията! Нали трябва да има контрастно вещество, за да се види дали е проходима или не?! Или аз греша?!

До скор пиех дуфастон и то по много грешна схема - изписваха ми го от 15-тия ден на цикъла до 25-тия! А при мен овулацията е на 21-23-тия ден! В момента не пия абсолютно нищо освен фолиева киселина.
Аз съм от Бургас и вече се убеждатавам, че в този град няма специалисти! Явно трябва да се обърна към някой репродуктивен център!

Поздрави!

# 8
  • Мнения: 1 622
Вяра, фоликуметрията в този случай е много добър начин за подпомагане на зачеването!  Peace

Таня, най-близките репродуктивни центрове около теб са във Варна, Шумен и Пловдив.
Аз съм координатор на Фондация "Искам бебе" за Русе - ако искаш връзка с нашата координаторка в Бургас - пиши ми на ЛС!   bouquet

# 9
  • Мнения: 41
Здравей, Tania Dragieva
Според мен, трябва да се обърнеш към репродуктивен специалист,, колкото може по-скоро. Аз съм преживяла 3 извънматочни, след първата операция и на мен ми казаха, че с другата тръба всичко е наред, и така се мотахме близо 3 години, след което станаха и другите 2 - точно в безпроблемната тръба. Желая ти успех!

# 10
  • Мнения: 201
Таня, в Бургас ли си прави лапарото?
Надявам се да се включат с мнения по темата повече жени минали през този кошмар.

# 11
  • Мнения: 12
Здравейте!
Вяра, лапароскопията ми я правиха в Бургас, но ме оперира д-р Георги Хубчев, който по принцип е от Русе. Тои преглежда 2 дни в седмицата в Бургас! Тогава той беше на смяна, когато ме взеха по спешност в болницата. Може би някой от вас го познава?!
 

# 12
  • Мнения: 118
Здравейте и от мен.
Аз също преживях извън маточна бременност, но още време докато започна отново опити за забременяване.
И аз мисля че фоликуметрията е добре да се приложи в този случай. Така може да се наблюдава процеса на овулация и да се знае кога има нак-големи шансове за зачеване Hug
Момичета, аз вярвам че всичко си струва Hug
Пожелавам ви вяра и късмет.
Ето едно клипче, което ми направи впечатление. Мисля че повечето съвети в него са ценни :
http://www.youtube.com/user/fertilitykallima1?v=9G4CqKHfs18&feature=pyv

# 13
  • Мнения: 104
Здравей    Tania Dragieva. За съжаление твоя случай ми е до болка познат.. През 2007 преживях първата ми извън маточна. Беше почти като при теб. Операция по спешност с лапаротомия и отстранена лява тръба. Близо година след това не посмях и да си помисля за опити за бебе от страх да не се повтори. Лекарите ми казваха смело да опитвам и нямало нужда от изследвания и т.н. Все пак реших от страх да си направя една цветна снимка на здравата тръба. Оказа се, че е проходима и на следващия месец забременях. Малката порасна и решихме да пробваме за второ детенце. Отново лекарите ме уверяваха, че няма причини за притеснение. Този път им повярвах... Последва отстраняване и на втората ми тръба... Съжалявам, че не направих отново цветна снимка. Съветът ми е ако не се получава се обърни към клиника за репродуктивно здраве. Там са много по наясно. Може пък да имаш късмет и всичко да се развие добре. За съжаление четох, че много често след първа извън маточна се стига и до втора...

# 14
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте! Аз преживях извънматочна март месец, премахнаха я с лапароскопия в Шейново месец след зачеването (7 г.с.).Обясниха ми, че тръбата е запазена и няма поражения (имало е удебеление 1 см). Обаче нито в Шейново, нито личният ми АГ са ми споменавали нещо за хидротубация или цветна снимка, когато попитах АГ-то, той ми каза, че няма нужда.
Проблемът е, че последният месец получавам едни странни несилни болки ниско в корема и слабините, доки ме гледа на вагинален ехограф 2 пъти и не установи нищо. Каза, че е възможно да са сраствания. Те могат ли да се видят на ехограф? Възможно ли е 9 месеца след операцията да се образуват сраствания и според вас време ли е да си сменя АГ-то? Понеже чета, че си е направо задължителна тази цветна снимка при опити за бебе, а и по принцип. Благодаря ви, ако ми дадете мнение   bouquet
За протокола: в момента не правим опити за бебе, но и това време ще дойде Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт