Отново за АБКМ - 3

  • 340 894
  • 5 263
  •   1
Отговори
# 4 050
  • Мнения: 4 651
На око.. Около два часа, но го наглеждай и разбърквай. Зависи обикновена фурна или от новите.
Чушка може да пробваш, но по малко слагай.
По- добре вкарай първо просо, то носи после да му слагаш и зеленчуци. Броколи и чушка, бая гадно ми звучи...

# 4 051
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
На око.. Около два часа, но го наглеждай и разбърквай. Зависи обикновена фурна или от новите.
Чушка може да пробваш, но по малко слагай.
По- добре вкарай първо просо, то носи после да му слагаш и зеленчуци. Броколи и чушка, бая гадно ми звучи...
Да аз затова искам да вкарам просото първо.Иначе мислех,че няма да хареса броколите чисти без крушата,но си ги хапва без проблем,така че нищо чудно и с чушка да ги хареса   Laughing

# 4 052
  • Мнения: 4 651
Добро дете  Laughing

# 4 053
  • София
  • Мнения: 1 968
Мами, едно бързо питане, при АБКМ Ентерол може ли да се дава? Пише в листовката, че има лактоза, алергията уж е към казеин, лактозата не би трябвало да е проблем, ама знам ли  newsm78

# 4 054
  • Мнения: 2 677
При щерката Ентерола не се отрази добре. Всяко дете е различно.

# 4 055
  • София
  • Мнения: 1 968
При щерката Ентерола не се отрази добре. Всяко дете е различно.

Мерси  Hug И мен това ме притеснява, да не стане по-зле работата вместо да помогне. Лепнали сме някакъв летен вирус и май повече повръща, отколкото да има разстрийство. Засега давам само хидратин алфа и май само с това ще се размине.

# 4 056
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Здравейте, момичета! Вече съм в тотален нокаут... Ние се захранваме, ял е вече няколко неща и от всичко го хващат отвратително силни колики, не знам как ще я караме така... Дам ли пюре, независимо какво, следва цяла нощ гърчене и ужасни газове. На 6м.и половина е вече, захранвам го от малко след петия месец и стомаха му не може да понесе... Изяжда по малко, веднъж дневно около половин бурканче, после отказва и продължаваме на мляко. Алеегията му се изразяваше с такива зверски колики, започнаха дни след раждането+АД и слуз. Успокои се когато започна да пие АДЦ-то и сега със захранването се започна пак. Спирала съм за няколко дни и стомаха му се беше успокоил. Давам БиоГайа, а от няколко дни и Еспумизан без никакъв ефект. Не знам вече това нормално ли е? Не може така да я караме - без сън и непрекъснати болежки, детето се измъчва денонощно  #Crazy 

# 4 057
  • Мнения: 4 651
Остави го две седмици без твърда храна и иди на гастро да прецени какво да даваш.
Аз давах известно време мезим форте, приготвиха мини дози в аптека по рецепта на гастрото.

# 4 058
  • Мнения: 2 677
Има храносмилателни ензими, които са подходящи за бебета. Зарежи Био-гаята  Peace

# 4 059
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте мами,
Пак го закъсняхме с Ади.Миналата седмица и пробиваше осмото зъбче и веднага продрискване и сополки. А трябваше след два дни отново да се опитам да захранвам след 2 месечна пауза. Вече е на 9месеца.
Давах смекта и ентерол 5 дни, на шестия беше ОК и днес отново продрискване.
Предито ми е отпуска и Мастицка също. Заместничката на педито ме посъветва 3 дни да е на оризова каша с вода. Видя ми се странно и почти неосъществимо. Как мислите?
Вече и се зачерви дупето за един ден.
Моля за телефон на Мастицка, ако някой има.
Не знам какво да го правя. Определено не му е добре. Едвам заспа тази вечер, цял ден мрънка и не иска да яде, а е гладно.
Дайте съвет!

Фата, за Креон ли говориш или има други?

# 4 060
  • София
  • Мнения: 1 968
geryger, да не сте лепнали и вие някой вирус? Около нас кой ли не го изкара, и аз и мъж ми включително. Вчера беше предимно повръщане, но днес вече разстройството е на дневен ред в пълната си прелест  Crazy  Все още нищо не съм давала на Таня, аз го изкарах за 2 дни и като гледам и при нея натам върви работата, преди да заспи вече беше доста по-добре. Оризовата каша принципно затяга и ако нямате проблеми с нея давай смело, само гледай вода да пие достатъчно. Ние вече 2 дни сме на обикновени бисквити, солети и хляб.

# 4 061
  • Мнения: 4 651
Мезим форте също става, но дозирано за деца.
Гери, аз не вярвам в теорията за подрискване от зъби, просто на децата им пада имунитета и са податливи на инфекции в тези периоди. Вероятно е някой вирус това.

# 4 062
  • Мнения: 2 677

Фата, за Креон ли говориш или има други?

Тези: http://www.anhira.com/aquasource/produkti-akvasors/suplementi/hr … smilatelni-enzimi
От пробиотиците на същата фирма също съм най-доволна.

# 4 063
  • София
  • Мнения: 714
А сетих се, ти беше с Аквасорс. Аз давах на Ади бифидус и ацидпфолус, но имах чуството, че не и понасят добре и ги спрях . Доволна съм от nature's way.
Fx съгласна съм с теб. Но при всеки зъб е така. Никой от нас няма вирус. А и ние нямаме почти никакви контакти с други хора.

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 00:46 от geryger

# 4 064
  • София
  • Мнения: 3 716
Гери, д-р Мастицка приема в "Детско здраве". Половината седмица е във филиала на ул. Ами Буе, а другата половина в болницата в Овча купел. Запиши си час директно през рецепцията; тя няма частна практика и в този смисъл директен телефон.

Моето чудо вече консумира почти всичко- единствено гъби, шоколад и прясно мляко не съм предлагала. В жегата изяжда големи количества кисело мляко /тараторче също така Mr. Green/ и съм спокойна, че не прави реакции, т.к. минаха вече няколко месеца. Не е покрай мен постоянно, за да го наблюдавам и прясното мляко се отлага за края на август.

Общи условия

Активация на акаунт