кога мога да изследвам антифосфолипидни тела ?

  • 2 974
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 49
изследванията  показаха и малко завишен  ТАТ . за това ще ходя на ендокринолог. препоръчаха ми доц. Коева във Варна

# 16
  • Мнения: 359
Не познавам доцентката ,но щом ти е препоръчана непременно отиди. Щом имаш завишен ТАТ значи има нещо със щитовидната жлеза .Също така ако иследванието ти е много близко до аборта ,може да се каже че организмът ти приема БР като чуждо тяло и иска да го изхвърли. Напълно е възможно и да е имало хромозомни аномалии на плода и организмът ти пак да иска да го отхвърли .Въобще с имунологията е тъмна индия. Щом си със завищени ТАТ ,на мен в този случей са ми казали че при следваща БР ще съм на фраксипирин.

Сподели как е минал прегледа и какво казва доцентката.
Успех и дано нещата не са много объркани а да е нещо леко и преодолимо

# 17
  • Мнения: 49
Направих генетично изследвана на плода и всичко е наред.  днес бях и на ендокринолог и там всичко е в норми а ТАТ не може да окаже такова влияни така че още нямам отговори.

# 18
  • Мнения: 359
Да доста често причината за спонтанните аборти остава неясна за огромно съжаление. Щом няма хромозомни аномалии,значи плода е бил здрав и наред . Освен имунологични и ендокринологични направи и микробиологични за евентуално няличие на бактерии и микроорганизми и вируси които водят до аборти. Или физиологични,преграда в матката ,което намаля нейния обем и пак се стига до аборти. И все пак ,причината може да остане и неизяснена. Но ти не мисли за това просто си направи всички иследвания за да се подсигуриш преди следваща Бр

Общи условия

Активация на акаунт