Родилни болки

  • 8 790
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Мен с второто дете НЕ МЕ боля. Всичко е в главата както казваше моята акушерка. Ако и се дадеш сама създаваш болката и тя те превзема. Ако ли пък решиш, че няма да и се даваш, а ще я приемеш раждането става безболезнено....
И аз бях уверена и спокойна като тръгнах да раждам, ама такива болки преживях. Така, че не мога да се съглася с теб, бях сигурна, че ще родя лесно и без много мъки. Ама на...., явно не е достатъчно само да си внушаваш, че не те боли.
Според мен всичко е до структурата, тези с малки дупета, много се мъчат. Аз съм с тесен таз и се мъчих 13 часа, от които 3 бях на системи. Все едно някой ме разчекваше, усещах как ми се разтваря костта съпроводена с адски болки. Мои приятелки с по широк кокал родиха много бързо лесно и почти безболезнено, все пак таза трябва да се отвори до толкова, че да мине главата на бебето, а при тях това не е много, докато тези с малки дупета...., им трябва доста време и мъки докато се разтвори достатъчно.
На мен напъните ми се сториха като песен, за разлика от контракциите. Пък за разкъсването и шиенето се траеше, но онези 3-4 часа по време на системите, исках да ме режат да го вадят този звяр дето ме мъчи, ама като го видях забравих за болката така се зарадвах, то едно мъничко, беззащитно и красиво човече, пък и то се измъчило горкото докато си преправи път.

Последна редакция: пт, 09 дек 2005, 10:48 от Tinka79

# 16
  • Мнения: 3 537
Ами все едно те разкъсват Laughing
Когато раждах имаше и няколко стажантки та сестрата пита едната-по какво се различават контракцийте от болките ,който са вече минути преди раждането.Отговор- лицето се издължава от болката,И когато започнат да викат "О Господи умирам.." CrazyДругите не можах да ги чуя тъй като аз вече виках ту Господ ту майка ми Embarassed
Точно казано Mr. Green Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 787
Ами,болките не са приятни,но се забравят много бързо.Аз след 10 минути вече ги бях забравила и бях много щастлива.На другия ден с мъжа ми вече правихме планове за второто бебче Grinning
Иначе болките са силни,наистина усещането прилича на разкъсване,поне така го чувствах аз.Но не е толкова страшно-ако си сигурна в екипа,който те изражда,знаеш,че всичко ще свърши скоро и ще си гушкаш бебчето.За мен лично,най-неприятният момент беше,когато получих пълно разкритие и главата на бебо застана между краката ми.Тогава изведнъж ме връхлетя някакво усещане за обреченост и усетих паника.Имах чувството,че никога няма да изеле,че така ще си остане.Но това вече е на края на раждането,когато гоемите болки от разкритието са минали.
Всяка жена усеща раждането по различен начин и е много трудно да се опише.Аз си спомням моето много добре,и все пак искам да родя още 2 деца по този начин.Така,че явно не е толкова страшно  Grinning

# 18
  • Мнения: 2 467

 И аз бях уверена и спокойна като тръгнах да раждам, ама такива болки преживях. Така, че не мога да се съглася с теб, бях сигурна, че ще родя лесно и без много мъки. Ама на...., явно не е достатъчно само да си внушаваш, че не те боли.

Така е. Аз четох, дишах, правих разни упражнения докато бременеех. Влязох в болницата с широка усмивка и яко самочувствие че ще е леко. Но след 12 часа зор бях като дъвкана и изплюта.

# 19
  • Мнения: 8 505
Раждах с епидурална упойка.Единствените билки,които усетих,бяха контракциите,докато се получи 4см разкритие.Те бяха силни и започнаха от раз (т.к. ми предизвикаха раждането 7 дни след термина),но за сметка на това разкритието се получи много бързо и ми сложиха упойката.така че за мен те бяха напълно търпими и много краткотрайни.

# 20
  • Мнения: 1 259
Според мен и психиката много помага,то пак си боли де... ама не е толкова страшно.При мен болките бяха като менструалните,но доста по-силни.По време на контракциите се стараех да си мисля за нещо положително и това много ми помогна,а и разходката също.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 621
Раждах с епидурална упойка.Единствените билки,които усетих,бяха контракциите,докато се получи 4см разкритие.Те бяха силни и започнаха от раз (т.к. ми предизвикаха раждането 7 дни след термина),но за сметка на това разкритието се получи много бързо и ми сложиха упойката.така че за мен те бяха напълно търпими и много краткотрайни.

И аз раждах като теб с тази разлика, че до 6 см разкритие не усещах силни болки, въпреки че раждането беше предизвикано, а съвсем поносими. Щом съм изкачвала и слизала по стълби можете да си представите, че не ме е боляло непоносимо. Явно наистина е до структура и до нагласа. След поставянето на упойката раждането си бе направо бързо и напълно безболезнено. Laughing

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
При мен болките бяха поносими докато не ме сложиха на система с окситоцин е тогава ми се разказа играта,и при всичките болки които изтърпях накрая решиха че ще ме режат Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 1 999
Контракциите когато станаха много на често, бяха доста болезнени. ooooh! Самото раждане мина леко, защото ми сложиха епидурална упойка и не ме боля. След епизотомията не усетих, че ме шият дори.

# 24
  • София
  • Мнения: 552
Болките приличат на менструални. Мен много ме бяха наплашили с болката, но влязох в болница с изтекли води и без грам контракция (но 2 см разкитие) и родих след 6 часа!
Всъщност като започна да ме боли се оказа, че имам вече напъни и без малко даже да родя в предродилна зала.  Mr. Green Повече ме боля като шиха епизотомията.  ooooh!

# 25
  • Мнения: 585
Я не се замисляй толкова. Ще дойде времето и ще видиш.
Пък и при сяка майка е толкожа различно, колкото от земята до  луната.
Ама наистина - майки раждат без да разберат, други ги боли повечко, важно е че минава и остава нещо много сладко след това.
Леко раждане от мен  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 6 309
Koi ot vas si gi spomnja, vsichki kazvat, che s vremeto se zabravjat malko ili mnogo, ostavat samo hubavi spomeni ot samoto rajdane?! I vse pak- moje li niakoi da gi opishe??  newsm30
Позабравя се, но не съвсем. Искам второ дете (когато му дойде времето), но си мисля, че по-ще ме е страх (но и ще знам какво да очаквам).

При мен  болките започнаха като леки менструални, отидох в болницата, оказа се, че съм с 5 см. разкритие, спукаха ми водихте, болките станаха силни (но все пак поносими), сложиха ми епидурална упойка и можех да поспя. Но после самото раждане какви мъки и болки беше  ooooh! (бих я описала разкъсваща, пронизваща и нетърпима болка), а после възстановяването 3 седмици в къщи беше  Cry

# 27
  • Мнения: 528
Аз никога няма да забравя когато родих.Първо валя като изведро и след това контракцийте бяха през две минути с продължителност 30 сек.Болката беше от натиска на главата.Тя ме натискаше надолу.НО както са ти казали другите мами то се забравя .Остават само хубавите неща.За близнаци мисля че ще е двойно.Тамън си починеш от едното раждане и то започва второто.Леко раждане на всички мами.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 969
При мен болките бяха поносими докато не ме сложиха на система с окситоцин е тогава ми се разказа играта,и при всичките болки които изтърпях накрая решиха че ще ме режат Twisted Evil


оооо и мен ме мъчиха до последно да раждам нормално,при все, че знаеха,че бебо е едъричък.Буквално на финала ме одрязаха-ама и аз бая им се скарах да ме приспиват вече Joy Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 5 289
Какво ти забравяне,още помня гадните контракции през 50-60сек.,до преди да ми спукат водите-добре,но след това като ги спукаха и ми направиха клизмата,като отидох в тоалетната от болки неможех да си свърша работата,направо се измих и като стигнах до асансьора и дотам беше....чух една от докторките да казва да ми донесат количка защото с тия миши стъпки скоро няма да стигна до операционната/накрая родих секцио/,да обаче акушерката ме крепеше и каза че няма нужда-е имаше,само прикляквах и се свивах,неможех да вървя.И тва със дишането и внушението и да си мислиш за други неща-да бе да друг път,забравих от болка как се диша и изобщо неможех да мисля.Анестезиологът 2 часа неможеше да ми сложи упойката,ама не бях аз виновна-10 пъти ме боде честно ви казвам.Като висях на операционната да си чакам упойката имах чувството,че на кръст са ме разпънали....Абе прощавай че съм толкова подробна,ама отдавна исках да се изкажа по въпроса..

Общи условия

Активация на акаунт