Буболечки в къщи

  • 29 572
  • 22
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 691
Масово в апартамента ми са плъзнали тези малки гадинки. Много са малки движат се бързо има ги в килера ми лазят по стените-вчера намерих и под матрака на дъщеря ми-и то доста. Забелязала съм да ходят по сухи места-но не и по храна. Главно по текстилни материи. Коша ми с пране в килера все е пълен с тях Все още не са ни полазили-като чуят че влизам или по-точно като усетят движение и бързо се разбягват.
Не знам какви са обаче и как да ги унищожа-ако можете да ми дадете съвет какво е това ще съм ви много Благодарна.



# 1
  • София
  • Мнения: 195
Тези твари ядат хартия и естествени влакна. Най-вероятно заради това са ти в прането / ако е залипсвала хартия у вас  Simple Smile /
Не хапят и не бягат толкова бързо, че да не могат да бъдат утрепани. Вкъщи ги намирам обикновено в/около кашоните с книги

За съжаление не знам как да ги изтребиш, не съм пробвала.
Може да опиташ с Фронтлайн  newsm78. Ако не помогне, поне ще си напръскала против хлебарки и бълхи.

# 2
  • Мнения: 1 174
Това е щипалка или ухолазка й казват  Peace
Яде и разни мъртви кожички, които падат от нас неусетно, и храна яде.
Аз често ги внасям с прането, лазят по дрехите. Обичат тъмни и влажни места.
Трепят се със същото, с което и хлебарки. Това за бълхи не ги трепи, вкъщи е пръскано и умират само пеперудки, мухи, паяци, но по - едри неща - оси, щипалки - не  Peace

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0%BD%D0%B … D0%B7%D0%BA%D0%B0

# 3
  • Варна
  • Мнения: 691
тази ухолазка я видях в уикипедия но не е такова нещо-тези които ти казваш и виждам на снмката са с твърда обвивка отвън а тези в къщи са като червеи с крака на стоножка-но бързи. наистина не толкова че да не ги утрепя но като усетят присъствие и се размърдват. казаха ми да сложа от къщичките за хлебарки на раид-ще пробвам с тях

# 4
  • Мнения: 456
На мен ми прилича на това

# 5
  • Варна
  • Мнения: 691
да наистина най-много прилича на това.............май-наистина е тази гадина.............въпросът обаче е как да ги разкарам защото не ги искам в къщата си #2gunfire #2gunfire. Ще сложа къщички за хлебарки и се надявам да има успех

# 6
  • Мнения: 20
Пудра Тапилан, има я във ветеринарните аптеки. Мори всички пълзящи твари.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 691
тя как се употребява-имам 2 малки деца в къщи дето лазят и пипат всичо-и после в устата

# 8
  • Silistra
  • Мнения: 125
Преди година срещу такива гадинки ползвах нещо като лак, с четка за рисуване се нанася по ъглите на стаите или там, където са най-много гадовете. Само че не се сещам как се казваше лакът, мисля, че от ветеринарна аптека го бях взела. Попитай там, може да ти дадат нещо подходящо  Wink

# 9
  • Мнения: 20
Преди година срещу такива гадинки ползвах нещо като лак, с четка за рисуване се нанася по ъглите на стаите или там, където са най-много гадовете. Само че не се сещам как се казваше лакът, мисля, че от ветеринарна аптека го бях взела. Попитай там, може да ти дадат нещо подходящо  Wink

Ръся под первазите, зад мебели и в ъгли недостъпни за деца. По принцип е безвредна за хора и животни (за всякакви топлокръвни, но е токсична за риби). Аз също имам бебе и няма проблем ако гали кучето като е напудрено или пипа самата пудра. 

# 10
  • Мнения: 78
Използвай Айкън и си решаваш проблема

# 11
  • Мнения: 0
моля ви помогнете в къщи летят малки гнусни кафеви буболечки които като ги убиеш пропукват и мн ни е гнус намерихме във всички подправки лазеха а пък бяха  в буркан с капачки как са проникнали незнам бяха наяли цигарите които бяха мн скапи и рядки страх ни е и защото цялото ни ядене особенно примерно чорби са пълни с буболечки ужас страх ние помогнете Cry Confused Thinking smile3518

# 12
  • Варна
  • Мнения: 691
оле то това си е направо филм на ужасите

# 13
  • Мнения: 729
моля ви помогнете в къщи летят малки гнусни кафеви буболечки които като ги убиеш пропукват и мн ни е гнус намерихме във всички подправки лазеха а пък бяха  в буркан с капачки как са проникнали незнам бяха наяли цигарите които бяха мн скапи и рядки страх ни е и защото цялото ни ядене особенно примерно чорби са пълни с буболечки ужас страх ние помогнете Cry Confused Thinking smile3518
Това са гъгрици.Появяват се от стар боб,леща,ориз.Изхвърли всички такива продукти,напръскай и изчакай поне седмица след напръскването и тогава си купи хранителните продукти.

# 14
  • Мнения: 870
И аз мисля, че са гъгрици. Направи това, което те е посъветвала ilkmon . И като си купиш новите продукти може да ги държиш в хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт