Предложете ми идея за официална рокля!

  • 11 851
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 995
Здравейте!
След месец-два сме канени на сватба. Много съм затруднена с избора си на облекло. Официалните рокли, които се предлагат по магазините обикновено са предназначени за супер слаби жени и обикновено са все с голи рамене и гърбове.... Не ми се иска да си троша нервите и да се надявам да намеря нещо готово. Затова реших, че единствения вариант е да поръчам да ми ушият. Много е трудно обаче като не можеш да се видиш.... Изключително много съм озадачена с избора си на модел.
Значи аз не съм дебела, но не съм и супер слаба / както би ми се искало/ особено след второто детенце - все още не съм влязла във форма. Бюстът ми по принцип си е много голям, което допълнително усложнява нещата.....
Та моделът на рокля, ако изобщо е възможно да съществува подобен, бих искала да не е с голи рамене и гръб, да не е плътно по мен....

Ако все пак на някой му хрумне някоя дизайнерска идея.....

# 1
  • Мнения: 89
Та значи последно ще си шиеш и приемаш предложения за модели, правилно ли разбирам Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 8 995
Приемам предложения за модели всякакви!!!

# 3
  • Мнения: 8 939
В булчинските магазини обикновено има официални рокли, но не булчински. Едва ли са само за супер слаби жени. Може да пробваш модели, да се видиш, да се харесаш... И после пак да отидеш при шивач, но вече с ясна представа какво искаш.
За по-едър бюст най-добър вариат е V-образно деколте, евентуално надолу по-изчистена линия.

# 4
  • Мнения: 2 161
         

# 5
  • Мнения: 89
Първата рокля показана от Chanel, и аз мисля, че е много подходящ модел  Peace. Втората ми допада също, но сякаш малко повече обем биха дали тези къдрички .....

Ето и моите предложения:








Първата рокля, макар и показан доста малък номер, добре приляга и на по пищни форми (има снимки в нета на модела облечен от различни жени).

# 6
# 7
  • Мнения: 2 161
Последните рокли, освен да направят една жена още по- дебела, не знам какво друго могат. Освен това и моделите са доста дебелички. А авторката на темата не е, просто не е супер слаба.

# 8
  • София
  • Мнения: 352
Да, права си. Все пак ги сложих за някаква насока, не че са нещо особено. Първата показана от теб рокля е прекрасна, аз бих избрала такъв модел.

# 9
  • Мнения: 8 995
Благодаря ви, момичета за идейките!   bouquet
Знаех си, че ще ми е от полза да си задам въпроса тук.Wink

На мен сякаш ми допадна второто предложение на Chanel. Според мен къдричките биха придали по-завоалиран вид на тялото, което всъщност е целта! Ще мисля в тази насока!  Peace

# 10
  • Мнения: 30

Рокля 4
Рокля 5
Рокля 6
Сложих различни модели, за да се ориентираш какви точно ти харесват.
От малкия ми опит със шиенето на рокли мога да предложа да се ориентираш към по-опростен модел, ако искаш да се получи така както изглежда на снимка. Колкото е по-сложен модела, толкова по-малко вероятно е да прилича на това, което си гледала. Освен, ако нямаш страшно добра шивачка. Simple Smile
Ако имаш възможност все пак отиди в някой магазин и пробвай различни модели рокли, за да прецениш кое как ти седи. На картинка изглежда по един начин, но върху теб може да изглежда по друг. Така по-лесно ще прецениш какво ти отива и какво не.
Успех Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 юни 2011, 14:00 от Sellene

# 11
  • Мнения: 68
Много ми хареса първият модел предложен от Ahim_sa. По този начин оформена роклята в талията прекрива коремчето, ако имаш такова. Казвам го от личен опит защото това лято ми се наложи да пробвам доста различни рокли, а фигурата ми не е идиална  Party, а и бюста ще се подчертае, все пак трябва да се акцентира върху природните дадености и да се прикриват недостатъците  Wink

# 12
  • Мнения: 8 939
От показаните ми харесват първата от Chanel, първата и четвъртата от Ahim_sa.
Четвъртата от Ahim_sa е вариант ако авторката не си харесва раменете.

# 13
  • Мнения: 46
Извинявам се на авторката за нахлуването. Понеже и аз се вълнувам от темата, се записвам да я следя Simple Smile Много интересни предложения видях тук.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт