Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 174
Единичен билет за градския транспорт - 2,80 евро. Има и четворен за деня -vierer ticket за 9.60 евро.Това за Кьолн- ноември 2015.

# 286
  • Мнения: 2 836
Благодаря и на двете многооо  bouquet

# 287
  • Мнения: 13
Здравейте,
нов съм в темата и моля за малко помощ
и пренасочване ако е необходимо към други сайтове.
Планирам прибиране с кола от женева за София,през боденското езеро,алпийския път и блед
реалистично ли е тръгване от женева,спане на северния бряг на боденското езеро,втора нощувка на алпийския път /можеби около езерото кьонигзее-извинявам сеза правописа/ и третата в блед
Интересува ме къде е подходящо за спане на северния бряг на боденското езеро
и какъв е точния маршрут на германския алпийски път и каво интересно може да се види по път.
благодаря предварително

# 288
  • Мнения: 336
teo61, ние сме правили част от маршрута и като цяло много ни хареса. Природата е забележителна, минава се през много малки селца... Мирише на село...  Laughing
Ако знаеш/разбираш немски, ето един сайт с етапите:
http://www.deutsche-alpenstrasse.de/de/startseite/

Ние започнахме от Бодензее (спахме в Констанц, струва си да се отиде до остров Майнау), на следващия ден спахме в Хопфен ам Зее, близо до Neuschwanstein. Като гледам разстоянието на картата, предполагам, че ще е ОК да продължите и до Кönigssee. Но зависи дали искате да спирате и разглеждате или не.

Нощувките ги търсихме от ето този сайт:
https://www.fewo-direkt.de/

# 289
  • Мнения: 2 743
 Здравейте, преди седмица и ние се завърнахме от нашата кратка разходка в Бавария, този път на север.

 Кацнахме в Мюнхен и от там с Фликсбус пътувахме до Нюрнберг. Спирката на Фликсбус е буквално на 2 мин от изхода на летището.

 Обиколката ни беше Нюрнберг, Бамберг, Инголщадт, Кулмбах и още 3-4 малки селца ,на които не им знам името ,но имаше страхотни крепости. Хората, на които гостувахме са си германци и ни развеждаха с кола и затова просто наистина не помня малките градчета през които се отбивахме.

 Франкония е доста различна от южна Бавария ( били сме там и преди и затова сега само севера обикаляхме) . Влюбихме се в Бамберг- няма такава красота, през цялото време очаквах около мен в галоп да минат рицари с конете си...Катедралата е уникална, сякаш бехме в сериала Game of Thrones ( фенове сме му).

 Хапнахме и в доста типични, но не туристически ресторанти, а наистина традиционни ресторанти,посещавани от местните хора.  Естествено бирата е уникална, опитвахме всякакви видове...

 Отново с Фликсбус се върнахме до Мюнхен за да се приберем в Бг. Навръщане нямаше Wi-fi в автобуса, заради яките ремонти по магистралите в момента закъсня автобуса с близо 40 мин. Слава богу ние не закъсняхме за полета си. Пазарувайки си разни хранителни неща в Нетто забелязах едни сокчета за 0.59 цента на които имаше ваучери за 3Е отстъпка от билетите на Фликсбус...тааа си спестих 9Е навръщане...

 Ами това, ако някой има въпроси-насреща съм, с каквото мога ще помогна...Направо не ни се тръгваше наобратно, изкарахме 5 дни в Средновековието и искаме пак  Simple Smile

# 290
  • Варна
  • Мнения: 100
Франкония Heart Eyes.Ако наистина искате да се потопите в Средновековието препоръчвам да направите Романтичния път /Romantische strasse/ -Вюрцбург-Фюсен.Сърцето ми остана в Ротенбург.И не само -Динкелсбюл,Ньордлинген и разбира се Вюрцбург с Резиденц,не можех да сваля очи от фреските на Тиеполо. А в Ротенбург времето е спряло.Сякаш си в приказка на Братя Грим.Страхотно е , препоръчвам от все сърце.Ние направихме само частта след Аугсбург нагоре,защото долната част към замъците сме я минавали.И аз искам пак  Sunglasses

# 291
  • Мнения: X
Sufi, писала ли си някъде подробно и за замъците и за горната част на Романтик шрасе?
На мен това отдавна ми е в плановете + Нюрнберг и Мюнхен. Ще ми е любопитно да разбера как сте организирали маршрута, къде спахте, по колко време на градче сте отделили, ресторантчета... Все такива практични неща.

# 292
  • Мнения: 2 743
Bliss, за Нюрнберг мога да кажа:

 Вечеряхме тук:

 http://www.zurbaumwolle.de/

 Само с резервации става- много са малко масите, един от най- старите ресторанти в Нюрнберг, обстановаката е очарователна, но кухнята не е нищо ообено, даже десерта Кайзершмаран ни го бяха загорили и ни го приспаднаха от сметката. Печеното,което ядохме се прави с предварителна резервация,че ще го хапваш за да го приготвят. Но атомосферата е страхотна вътре.

 Допивахме си тук :

 http://www.yelp.de/biz_photos/finyas-taverne-n%C3%BCrnberg-2

 Всичко е на свещи, само в глинени и дървени съдове се сервира, обстановката е така както е било в Средновековието, кожи по пейките, ловни трофеи по стените, само тоалетните бяха модерни.. Simple Smile

 Сядахме и тук на бира, бутикова, сменят я май всеки месец ли..не разбрах точно

  http://www.cafe-wanderer.de/

# 293
  • Мнения: 1 142
И аз питам за Романтичния път - ако някой някъде е попадал на пътепис, моля да сподели.
Благодаря.

# 294
  • Мнения: 7 076
На пътепис за целият маршрут Romantische Straße не съм попадала, има отделни пътеписи за някой замък по пътя. Ако искаш, разгледай сайта http://www.romantischestrasse.de/index.php?id=erleben&L=11 Подробно са дадени нещата - забележителности, места за нощувки, карти. Миналото лято минахме отсечката от Вюрцбург до Ротенбург об дер Таубер - благодарение на този сайт си направихме програмата. Страхотно е там, и аз искам пак и благородно завиждам на всички, запътили се натам.  Hug

# 295
  • Мнения: X
Ааа този сайт съм го изяла, но аз по скоро питах като организация как се случват нещата. Защото много зависи за всяко градче по колко време е нормално да се отдели без бързане. Зависи и къде е препоръчително да се нощува.

# 296
  • Мнения: 7 076
Ние карахме по интуиция  Laughing набелязахме места за посещение, разпечатихме ги и на място вече решавахме какво ще видим и кое ще отпадне. Справихме се, видяхме максимумът. Имахме един дъждовен преди обяд, та там малко ни се пообъркаха нещата, но компенсирахме с шопинг.  Mr. Green

# 297
  • Варна
  • Мнения: 100
Bliss ,
Не не съм писала подробно понеже рядко влизам,но ще се поправя EmbarassedМалко споделих част от маршрута в друга тема - "Европа с кола" май беше.На кратко описвам моя план-организиран изцяло от мен,мисля че се получи доста оптимално според мен.ММ не беше ходил в немскоговорящата част на Европа и миналото лято каза:"води ме!"10 дни по план, за да му покажа любимите си места.Моето семейство са германофили,трето поколение немски възпитаници #CrazyПланирах маршрут и букнах хотели в периода 16-26.08.2015г.Малко неудобен,лудница,но тогава имахме възможност.Щерката замина за Бон/Кьолн,синът на бабин дом и само двамата Laughing.Тръгване от Варна и първи стоп в Белград.Спахме в Земун, да не се набиваме в града-ходили сме.Препоръчвам -близо до магистралата,спокойно,приятни хотелчета,отлични рибни ресторанти-всичко това на брега на Дунав.На другия ден -към Виена.Там 2 дни -да му я покажа.Избрах добър хотел с безплатен паркинг в Пенциг близо до метрото.Просто идеална цена улучих- Europahaus Wien.От там към Залцбург,заплеснати в разговор пропуснах Мелк/който е фен на Средновековието и Умберто Еко ще ме разбере/ и се цупих на себе си до Залцбург, но там всичко ми мина.Спахме в JUFA -и то пак защото улучих добра цена.По принцип е скъп град и мислех да минем в немско и там да спим.Денят е дълъг,успяхме почти навсякъде да отидем.на другият ден -към Мюнхен.По пътя -Киймзее разбира се.На ММ много му хареса,отделно доволно заключи как усетил веднага,че сме в немско-по цените.Пихме 2х кафе с 2х домашен сок от вишни и 2х домашна торта с ягоди на едно заведенийце с 5 масички на брега на езерото-сметка- 10евро , а в Австрия -или само кафето или само тортичките Joy щели да са толкова.А как му светнаха очите като се качи на немските пътища и като хукна оная ми ти кола. hahaha.Бързо в Мюнхен/до там няма ограничение/ и остатъка от деня-напред-назад.Естествено както винаги ме валя мюнхенския дъжд Sad.
И от тук поехме по романтик роуда.Тук направих грешка,въпреки че предварително си знаех че няма да ми стигне времето.До вечерта трябваше да стигнем Ротенбург,не са много километрите -към 200, но аз исках да спирам много.Пропуснахме Аугсбург Cry и решихме да спираме из по-малките градчета по пътя -Донаувьорт,Харбург,Ньордлинген,Динкесбюл.Малки са,бързо се обхождат,кафенца,тортички,обяд -горе долу 2ч. на градче е достатъчно, но за един ден е малко newsm78.Просто нашата програма беше доста сгъстена както винаги -много неща за малко време.В повечето градчета има паркинги пред стените и оставяш колата и пеша.На паркинга в Ньордлинген тъкмо се оглеждам да видя дали е платен и къде е автомата и до нас в колата си тръгваха семейство възрастни германци.Питам къде да се таксуваме и те ни казват че имат паркометър /от картон -със стрелка -сам си поставяш в колко часа си спрял и имаш 2 часа безплатен престой/ и тук паркирането е безплатно за 2часа.Паркометри се продават на павилиони за вестници,бензиностанции и др. и всички коли си имат.Та подариха ни техния -те имали няколко и се сдобихме с това.Много се изкефих Laughing.Разбира се ,че колкото да е дълъг деня не ни стигна, а толкова исках да седя в Динкелсбюл-един по-малък брат на Ротенбург.Но той е уникален.Разхождахме се цяла вечер,сами  Simple Smile.Ако искате може да направите вечерна разходка с нощната стража -много е забавен и разказва страхотно увлекателно весели случки и подробности за града-на немски и английски има групи -платено е.Спахме тук hotelpension-freund.Очаквах да е скъпо в Ротенбург,но честно нямаше голяма разлика от цените в другите градчета.Хапвахме по ресторантчета-където ни хареса,съжалявам но не помня точни имена.Там всичко е като в приказката за Снежанка -малки ресторантчета,малки кафененца,малки магазинчета и лесно си харесваш някое.На другия ден към Вюрцбург -Резиденц -красота,моста над реката -гледахме как се отварят шлюзовете и минават круизните кораби.Но трябваше да тръгваме към Страсбург-също много красив град .От Страсбург слязахме надолу и минахме през Шварцвалд/много красиво/ и нощувка на Боденското езеро- Aach Bodensee Motel -много уютно семейно хотелче -близо до пристана за корабчето до Майнау-страхотен остров-парк,заслужава си.Тръгваме на обратно -през Швейцария/да  хвърлим един поглед на Цюрих,че не сме ходили/, през Лихтенщайн /също Simple Smile/ и пак в Австрия -нощувка в района на Инсбрук,но не в града ,а си харесах хотелче в страни от магистрала -насред Тирол.После през планината и до Грац и спахме на Балатон.Поседно от там на връщане нощувка в Нови сад и гоу хоум.Такава беше програмата,ако имаш още въпроси,питай ..уф стана много дълго Embarassed,извинете.

Последна редакция: вт, 19 апр 2016, 18:47 от sufi

# 298
  • Мнения: 1 142
sufi, този маршрут за колко дни е? И как би се справил англо-говорящ?

# 299
  • Варна
  • Мнения: 100
17-27 08.2015 -10 нощувки.ММ е англоговорящ-нямаше никакъв проблем,само първите1-2 дни ме изтикваше напред,после се оправаше и сам Laughing.Немците са много комуникативна нация -почти всички говорят и английски,ако трябва да попиташ нещо,да те упътят,обяснят -няма проблем,особено по-младите -100% .Местата са много посещавани -навсякъде и на рецепции и по забележителности и в заведения няма проблем с английския.Надписи,брошури,карти,аудиогидове има на много езици. Да допълня 10 нощувки общо 494е със закуски.Най-скъп-Залцбург -80е.Другото -бензин,винетки и дневни разходи -храна,музеи,подаръци.Исках да кача снимки,но нещо не се справям.Хотелите букнах буквално 4-5 дни преди да тръгнем като цяло всички бяха добри попадения.В Мюнхен избира "момченцето"  - БМВ музеум и Хофбройхаус разбира се, да не мислите че успях да го вкарам в Пинакотеките hahaha.Да споделя,че на Балатон спахме в Кестхей  Ilona Kastely-страхотни хотелчета/ММ каза че този и другия в Тирол -Gästehaus Landhaus Tyrol -в едно селце Gries im Sellrain по пътя за Кютай , най-много са му харесали/ и интересен замък,езерото е гадно и скомари Naughty
Лебедовите замъци в края на романтичния път са много интересни.Аз ги харесвам, но някои ги смятат за бутафорни.Нойшванщайн е късно строен като средновековен замък,но е едно превъплъщение на Вагнерова сцена,знаете защо,така че няма как да няма "декорен"вид, та нали това е искал Лудвиг.Фюсен е прекрасен завършек на пътя.Смешното при нас беше, че тръгнахме отдолу-нагоре.Пътят по принцип започва от Вюрцбург и свършва във Фюсен и педантичния немец така е сложил стрелките/кафевите/ по пътя.Ако си в някаква точка и искаш да продължиш по пътя,просто следваш табелите.Първият път така направихме и гледаме на навигацията,че се връщаме обратно/не я слушахме и често минавахме откъдето решим,изключихме магистраите,тя се обиди и млъкна  Simple Smile/ и така на следващото градче ако табелката сочи наляво,ние като вироглави българи свиваме в дясно, демек вървим наобратно на пътя Joy

Последна редакция: ср, 20 апр 2016, 07:49 от sufi

Общи условия

Активация на акаунт