Отговори
# 75
  • Мнения: 380
Здравейте Simple Smile Изчетох цялата тема и вътре наистина има много полезна информация. Самата аз планирам подобро пътуване тази година, затова се записвам да ви следя   bouquet

# 76
  • Мнения: 136
Планувам пътуване до Мюнхен в края на месец юли за три дни.

Ще се радвам на идеи.  И аз се записвам да ви следя
Hug

# 77
  • Мнения: 644
Slas, ние сме в Мюнхен след месец. Програмата ни е съобразена с дечурлига на 4 и 7 години и включва Sea Life, Deutsches Museum, центъра, Олимпия Парк, качване на Телевизионната кула, BMW Welt, Нимфенбург, набелязала съм и 2 шоколатерии...

Ще напиша впечатления като се върнем. 

Ако някой може да даде още предложения - добре дошъл   bouquet!

# 78
  • Мнения: 1 141
Имаме желание това лято да направим индивидуално пътуване с влак или кола в Германия.
Моля да ме насочите към немска туристическа агенция за съдействие по организиране на подобно пътуване. Единственото ограничение е сайтът на агенцията да има англ. версия.
Благодаря.

# 79
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Здравейте момичета Simple Smile извинявам се, че ползвам темата ... обаче с мъжа ми плануваме да идем до Дрезден идните почивни дни, главно саксонските замъци ни впечатлиха:)

http://www.schloesserland-sachsen.de/

Ако някой може да ме ориентира още какво да се разгледа, ще съм благодарна Simple Smile

# 80
  • Мнения: 136
Slas, ние сме в Мюнхен след месец. Програмата ни е съобразена с дечурлига на 4 и 7 години и включва Sea Life, Deutsches Museum, центъра, Олимпия Парк, качване на Телевизионната кула, BMW Welt, Нимфенбург, набелязала съм и 2 шоколатерии...

Ще напиша впечатления като се върнем.  

Ако някой може да даде още предложения - добре дошъл   bouquet!

Eeee, супер....
Ще чакам впечатления и препоръки. Ние сме с дете на 6 год. Все още не съм си направила план какво да гледаме,  така че ще си ми много полезна. Предварително ти благодаря  Simple Smile

# 81
  • Мнения: 76

от летището в Дортмунд взиматe шатъл до центр. гара в Дортмунд и от там влак RE до Дюселдорф. Проверете цената на билета на автоматите. След като ще сте двама проверете дали няма да ви излиза изгодно картата schöner Tag NRW за до 5 4овека. Мисля струва 37€  и важи от 9h do 3h през нощта за  вси4ки превозни средства из цялата НРВ провинция.



A може ли да не ходим до Дортмундската гара, а да ползваме близката до летището гара Holzwickede, за да се придвижим оттам до Кьолн или Дюселдорф? От там може ли да си купим този дневен билет schöner Tag NRW или само от големите гари? Доколкото разбирам, с тази карата може да слизаш, разглеждаш и пак да продължаваш с някой друг влак до следващото набелязано място в рамките на деня и в рамките на провинцията...

# 82
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
За запътилите се към Мюнхен, препоръчвам Баварските замъци - уникални са Simple Smile
Все пак зависи кой с какво време разполага и трянспорт, но при възможност не са за пропускане Simple Smile

# 83
  • Мнения: 2 741
Миналото лято, посетихме покрай Мюнхен- Chiemsee  Peace

 Ако имате възможност- препоръчвам с две ръце.

# 84
  • DE
  • Мнения: 2

от летището в Дортмунд взиматe шатъл до центр. гара в Дортмунд и от там влак RE до Дюселдорф. Проверете цената на билета на автоматите. След като ще сте двама проверете дали няма да ви излиза изгодно картата schöner Tag NRW за до 5 4овека. Мисля струва 37€  и важи от 9h do 3h през нощта за  вси4ки превозни средства из цялата НРВ провинция.



A може ли да не ходим до Дортмундската гара, а да ползваме близката до летището гара Holzwickede, за да се придвижим оттам до Кьолн или Дюселдорф? От там може ли да си купим този дневен билет schöner Tag NRW или само от големите гари? Доколкото разбирам, с тази карата може да слизаш, разглеждаш и пак да продължаваш с някой друг влак до следващото набелязано място в рамките на деня и в рамките на провинцията...

Билетът може да се купи от всеки автомат на Deutsche Bahn, а пък ако говорите немски и имате кредитна карта дори и от сайта им и да се разпечата просто като онлайн-билет. Тук са условията http://www.bahn.de/regional/view/regionen/nrw/freizeit/schoenert … N0014_lt-nrw_LZ01

(извинявам се ако не говориш немски, има версия и на английски, а което не разбираш ще ти преведем  Wink)

Пак според сайта за влаковете си има влак от тази гара до Дюселдорф, на всеки час по два, така че защо пък да не хванете него.
Само че аз никога не съм летяла до това летище и се извинявам много ако давам нещо грешно инфо...Някой да ме поправи. Това, което казвам е според разписанието на влаковете в интернет Simple Smile

# 85
  • Мнения: 644
NautilusPompilius, ние точно от тази гара хванахме влак за Кьолн. Рейсче ще те отведе от летището до гарата (то е нещо като спирка по-скоро). На гарата има автомати за билети. За съжаление "нашият автомат" беше развален и не ни върна ресто. На връщане един човек по същия начин "изгоря". Случват се и такива неща. За всеки случай си приготви точно пари.

За съжаление ние за Баварските замъци няма да имаме време с тези дечурлига. Но съм си обещала някой ден да обиколя Бавария с кола  Grinning.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 274
Билетът може да се купи от всеки автомат на Deutsche Bahn, а пък ако говорите немски и имате кредитна карта дори и от сайта им и да се разпечата просто като онлайн-билет. Тук са условията http://www.bahn.de/regional/view/regionen/nrw/freizeit/schoenert … N0014_lt-nrw_LZ01
(извинявам се ако не говориш немски, има версия и на английски, а което не разбираш ще ти преведем  Wink)
Пак според сайта за влаковете си има влак от тази гара до Дюселдорф, на всеки час по два, така че защо пък да не хванете него.
Само че аз никога не съм летяла до това летище и се извинявам много ако давам нещо грешно инфо...Някой да ме поправи. Това, което казвам е според разписанието на влаковете в интернет Simple Smile
Ако се купи билет от сайта на ДБ и се пътува с разпечатка, то проверката изисква да се представи кредитната карта, с която е платен билета.

# 87
  • Мнения: 558

от летището в Дортмунд взиматe шатъл до центр. гара в Дортмунд и от там влак RE до Дюселдорф. Проверете цената на билета на автоматите. След като ще сте двама проверете дали няма да ви излиза изгодно картата schöner Tag NRW за до 5 4овека. Мисля струва 37€  и важи от 9h do 3h през нощта за  вси4ки превозни средства из цялата НРВ провинция.



A може ли да не ходим до Дортмундската гара, а да ползваме близката до летището гара Holzwickede, за да се придвижим оттам до Кьолн или Дюселдорф? От там може ли да си купим този дневен билет schöner Tag NRW или само от големите гари? Доколкото разбирам, с тази карата може да слизаш, разглеждаш и пак да продължаваш с някой друг влак до следващото набелязано място в рамките на деня и в рамките на провинцията...

от Холцвикеде с РЕ7 се стига директно до Кьолн. Сега видях, 4е има и директен влак за Дюселдорф. Така ще ви е по- удобно и по- бързо придвижването. Билет4етата за 4астния шатъл м/у летището и гарата в Холцвикеде са 3€ и са двупосо4ни. Т.е. пазете си ги за връщането.

schöner Tag NRW се купува или на гише или на автоматите. И да с него можеш да се прека4ваш колкото искаш цял ден в един и/ или в няколко града от провинцията.

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 22:00 от Azalee

# 88
  • Мнения: 76
Благодаря за ценната информация GraGra, тинки,  yav4e_mrav4e и Azalee!

# 89
  • Мнения: 558
сега се сещам, за връщане може да си купите SchöneFahrtTicket NRW, който е около 17€/4овек, може да се ползва преди 9h сутрин и важи за пътувания в NRW с продължителност до 2h.

Общи условия

Активация на акаунт