Отговори
# 240
  • Мнения: 5
Благодаря Ви и съжалявам за големите букви, не знаех, че има такова условие Simple Smile

# 241
  • Мнения: 2 836
Здравейте, момичета и момчета - бихте ли помогнали малко : )
От Кьолн до  Бон с влак или автобус - знаете ли сайтове, за да проверя за цени ? Както и за хотели/хостели в двата града, че  в букиг само над 100 лв нощувка намирам  newsm78

# 242
  • Мнения: 35
Здравейте, момичета и момчета - бихте ли помогнали малко : )
От Кьолн до  Бон с влак или автобус - знаете ли сайтове, за да проверя за цени ? Както и за хотели/хостели в двата града, че  в букиг само над 100 лв нощувка намирам  newsm78


Линия 18 на метрото ходи до Бон. Това лято така пътувахме до там с дневен билет, който е за 5 човека и струваше около 15 евро. Пътува се малко по-дълго, но май излиза по-евтино. Иначе може да провериш в сайта на Deutsche  Bahn, мисля че е около 11 евро на човек /трябва да се провери, изобщо не съм сигурна/ и се пътува 20-30 минути. С метрото беше към 40. За автобуси нямам представа. Потърсих в сайтовете на две от фирмите, които съм ползвала, но нямат такъв маршрут... предполагам, защото разстоянието не е голямо. Дано съм била от полза.  Wink

Последна редакция: чт, 26 ное 2015, 23:13 от VikS94

# 243
  • Мнения: 7 012
Bella Bella, Викс ти е казала за метрото, но преди това провери дали пътува до Бон, защото понякога пускат до средата на пътя/не помня до кое селище беше/ и се налага да слезете там и да изчакате следващият, който е до Бон. Иначе, това е най-евтиният вариант, но тъкмо ще видите и крайпътните селища между двата града.
Завиждам ти за Кьолн и Бон, много мили спомени имам от там. В Бон, в центъра на града/над магазин Карщат/ можете да намерите Bonn Infotmation , от където да си закупите Welkome cart, с която можете да посетите всички музеи в града с голямо намаление.

# 244
  • Мнения: 2 836
Благодаря за комантарите, а от Кьолн до Берлин - отново влак  или като цяло по-евтино предполагам е с автобус, нали така ?
 И за варианти хотели, освен букинг - други надеждни варианти да знаете  newsm78

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 09:41 от Bella Bella

# 245
  • Мнения: 35
Bella Bella, Викс ти е казала за метрото, но преди това провери дали пътува до Бон, защото понякога пускат до средата на пътя/не помня до кое селище беше/ и се налага да слезете там и да изчакате следващият, който е до Бон. Иначе, това е най-евтиният вариант, но тъкмо ще видите и крайпътните селища между двата града.
Завиждам ти за Кьолн и Бон, много мили спомени имам от там. В Бон, в центъра на града/над магазин Карщат/ можете да намерите Bonn Infotmation , от където да си закупите Welkome cart, с която можете да посетите всички музеи в града с голямо намаление.

Да, това пропуснах. Трябва да се внимава, защото Линия 18 стига до различни места. Гледате да не пише Klettenberg, Brühl или Buchheim. Мисля, че на този за Бон пишеше Bonn Hbf.

Относно настаняването не мога да помогна, защото бяхме там само през деня.

Това са сайтове на две автобусни фирми, където можете да проверите цени до Берлин:

http://meinfernbus.de/ - доста комфортно пътуване, малко по-скъпа от другата фирма
http://deeu.megabus.com/ - съответно ниски цени, комфорта е на малко по-ниско ниво от първата.

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Отворихме коледните базари в Бавария  Simple Smile
Изумително красиво и много тържествено! Весело прекарване на всички, които са тръгнали в тази посока!




# 247
  • Мнения: 2 741
 Здравейте, нашето пътуване за края на януари се отложи и вече имаме билети за началото на април. Кацаме в Мюнхен, но краткия ни престой ще бъде в Нюрнберг.

 Освен разходките в самия град, Плеймобил парка, Планетариума и Музея на играчките съм запланувала посещение и на Регенсбург и преди връщането обратно планувам и кратка разходка в Мюнхен ( кметството и района) .

 Домакините са ни обещали посещение и тук
  https://www.facebook.com/FinyasTaverne/?fref=ts , където освен обстановката и кухнята е такава каквато е била в Средновековието.

 Чудя се доколко мога да разчитам на спазването на разписанието на Фликсбус, защото полета на обратно е много ранен 08:55ч, а Нюрнберг-Мюнхен тръгва 04:50 и пристига 07:00, нямаме право на закъснение ....

 Приемам още предложения за разходки и посещения, благодаря  bouquet

 

# 248
  • Мнения: 19 005
много са точни Фликсбус  Peace

препоръчвам и Бамберг и Ротенбург об дер Таубер

# 249
  • Мнения: 2 836
много са точни Фликсбус  Peace

препоръчвам и Бамберг и Ротенбург об дер Таубер

flixbus - малки автобусчета ли са ? Можете ли да кажете дали е по-евтино да си купя за 2 месеца напред онлайн от тях билети или цените са същи като на място. В градовете по автогари ли спират?

# 250
  • Мнения: 19 005
много са точни Фликсбус  Peace

препоръчвам и Бамберг и Ротенбург об дер Таубер

flixbus - малки автобусчета ли са ? Можете ли да кажете дали е по-евтино да си купя за 2 месеца напред онлайн от тях билети или цените са същи като на място. В градовете по автогари ли спират?

не са малки, големи зелени двуетажни автобуси са в Германия
миналият месец ги ползвах и във Франция, но автобусът там беше едноетажен
аз купих билетите няколко дни преди да пътувам, мисля, че няма голяма разлика в цената
Мюнхен - Нюрнберг беше 5 евро, а в деня на пътуването - 7 евро
В Мюнхен спират на автогарата, в Нюрнберг нещо като автогара близо до ЖП гарата, като правите резервация ви изписва къде точно спират, а на самата резервация има и малка карта с мястото  Peace

# 251
  • Мнения: 2 741
Bradley Cooper , благодаря за отговора...

 Фликсбус не спират ли в Мюнхен на летището? Поне така ми излиза на мен в търсачката им на сайта... Thinking

# 252
  • Мнения: 19 005
Bradley Cooper , благодаря за отговора...

 Фликсбус не спират ли в Мюнхен на летището? Поне така ми излиза на мен в търсачката им на сайта... Thinking


има и такъв до летището, да
 но аз като пътувах разписанието се разминаваше с полета от София и взех оранжевите автобуси до Мюнхен и след това Фликсбус

# 253
  • Мнения: 2 741
 В моя случай разписанието им е перфектно...още не съм се ориентирала къде точно са на летището, дано са близо до Терминал 2, сега ще разгледам подробно...Благодаря Simple Smile

# 254
  • Мнения: 19 005
ти на кое летище кацаш - Меминген или централното на Мюнхен?

Общи условия

Активация на акаунт