Отговори
# 360
  • Мнения: 133
По принцип всички хотели в околността предлагат безплатен шатъл, а някои са буквално през пътя. Има и автобуси, ако се решите за друг град, Триер и Люксембург са красиви и на около час път, Люксембург е може би два. Ето карта, от къде има директни автобуси, зависи от часовете на полета
Забравих линка https://www.hahn-airport.de/default.aspx?menu=by_bus&cc=de

# 361
  • Мнения: 49
Привет на всички тук,

Може и да Ви изненадам с въпроса си и притесненията си, но има ли напрежение в Дюселдорф?
Възможно е да летим преди нашата учебна година за 4 дена с децата (момчета на 11 и 16,5г.) до Дортмунд и от там за Дюселдорф.
От Бг не мога да преценя, но ако има много бежанци и е рисковано или .... и аз незнам как да го попитам, но дано ме разберете..... обръщам се главно към скоро пътувалите към този район на Германия.. дано някой ми отговори - да се притеснявам ли или вообще да отказвам пътуването. Вече всичко си е непридвидимо - земетресения стават, атентати, но все пак си има по-спокойни и не толкова спокойни райони, нали?

И още нещо за Германия в този район - има ли интересни музей, заводи или др, подобно за коли, което да впечатли моите момчета?

Благодарностииии

# 362
  • Мнения: 7 605
Мъжът ми всяка седмица пътува до Дюселдорф. Нито напрежение има, нито нищо. Пътувайте спокойно!

# 363
  • Мнения: 134
Здравейте,
някой посещавал ли е концлагер Дахау? И какво мислите за такава визита? Има ли какво да се види? Четох някъде, че в момента били настанени бежанци в него. Дали е вярно и това би ли попречило да се види?
Моля за мнения  bouquet

# 364
  • Мнения: 7 605
Здравейте,
някой посещавал ли е концлагер Дахау? И какво мислите за такава визита? Има ли какво да се види? Четох някъде, че в момента били настанени бежанци в него. Дали е вярно и това би ли попречило да се види?
Моля за мнения  bouquet

Не, не са настанени бежанци в него.

Не съм посетила Дахау, но друг бивш концентрационен лагер. Разбира се че има какво да се види, направени са като музеи. На официалната страница ще намериш доста инфо.
Какво мисля за таква визита ли? Според мен е хубаво да се види за да се напомня, че всички сме хора, независимо от произхода или религията ни.

# 365
  • Мнения: 134
 Благодаря, Tatjana  bouquet

# 366
  • Мнения: 83
Здравейте момичета, любителки на пътешествията! Купихме си билети за Хамбург в началото на демември, мноого  "скъпи" по 10 евро на човек в посока. Може да обърнете внимание и на тази компания, освен на Уиз. Добри им са цените. Гадното е само, че за разлика от Уиз като правиш резервация за повече от един човек, пръска местата из целия самолет, т.е. ако пътувате двама души няма да сте един до друг #Crazy Обожавам Германия и коледните им базари. Ще летим с Райънеър. Запазих хотел до централната гара. Някой може ли да сподели, ако е пътувал до там- какъв транспорт има от летището до града, цени, разписание? И да ме насочите какво можем да видим освен коледните базари? Ще имаме два пълни дни, а на третия ще летим вечерта. И още нещо- мислим да отскочим до Любек- за този град какво интересно можете да ми кажете? И последно да споделите за някой магазин да си направим на тръгване и шопинг? Благодаря ви предварително! bouquet

# 367
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Никога не ми се е случвало такова нещо с местата в Раян еър, а пътуваме доста с тях. Може би сте имали лош късмет.

# 368
  • HH
  • Мнения: 3 256
Здравейте момичета, любителки на пътешествията! Купихме си билети за Хамбург в началото на демември, мноого  "скъпи" по 10 евро на човек в посока. Може да обърнете внимание и на тази компания, освен на Уиз. Добри им са цените. Гадното е само, че за разлика от Уиз като правиш резервация за повече от един човек, пръска местата из целия самолет, т.е. ако пътувате двама души няма да сте един до друг #Crazy Обожавам Германия и коледните им базари. Ще летим с Райънеър. Запазих хотел до централната гара. Някой може ли да сподели, ако е пътувал до там- какъв транспорт има от летището до града, цени, разписание? И да ме насочите какво можем да видим освен коледните базари? Ще имаме два пълни дни, а на третия ще летим вечерта. И още нещо- мислим да отскочим до Любек- за този град какво интересно можете да ми кажете? И последно да споделите за някой магазин да си направим на тръгване и шопинг? Благодаря ви предварително! bouquet


Здравей. От летището тръгва S-Bahn. Линият е S1. Няма как да се объркате, защото влакът ходи до там, всички слизат и след 5-10 минути тръгва посока център. Стига се за около 25 мин. За цените не мога да ти кажа точно, мисля че е 3,10 на човек за еднократно пътуване, на самата спирка има автомат за билети. Има и дневни карти за групи , струват 11,60, за до 5ма души са, но с тях не може да се пътува между 06:00 и 09:00. Валидни са 24 часа.

Нещо конкретно ли искате да видите в Любек? Хубав град, но сте за два дни, а с пътуването ще ви иде един ден. Ако искате нещо типично немско и коледно, ви препоръчвам Lüneburg. Почти залепен за Хамбург, много приятен, лесно се стига и лично на мен ми е много по-уютен от Любек. Ако те интересува, ще ти обясня как се стига до там.

Иначе в Хамбург идея нямам от къде да започна. Пристанището, там има http://www.miniatur-wunderland.de/ , идеален за малки и големи. Има хубав парк в центъра, но зимата не знам дали ще ви хареса. В Щадпарка има планетариум, друго любимо мое място. Безброй галерии и театри. Ако ви се инвестират повече пари, може да идете на мюзикъл.
Относно пазаруването, зависи дали искаш да е на открито или закрито. Щом ще отсядате на HBF си на 5 мин пеш от Mönckebergstraße, която е успоредна на Spitalerstraße. И двете търговски улици, водят до Ратхауса. Но в сезона на базарите просто са пренаселени.

Ако те интересува още нещо питай, може и на лични. Живея тук  Peace

# 369
  • Мнения: 83
Сърдечно ви благодаря К@тя! smile3525 Винаги съм била на мнение, че човек трябва да пита- за добро или за лошо. Приемам винаги предложения. Наистина времето ни ще е ограничено. Като цяло пътуването ни през декември  е предколедно и основно тръгваме да се насладим на Коледния дух, който в Германия е някак истински. Така между обикалянето на коледните базари вмъкваме и някой музей или дворец или пък друга местна забележителност. Задължително ще ви се доверя за това малко градче и ще отидем. Аз по принцип харесвам точно такива малки градчета, дори и селца, но мъжът ми така пожела- Хамбург. А за мен е важно да отскоча до Германия, дори и за два-три дни.  Simple Smile К@тя, още веднъж ви благодаря и ако дотогава ми възникнат някои други въпроси, ще се възползвам от предложението ви и ще ви досадя! newsm47 Хубав ден от мен!   bouquet

# 370
  • София
  • Мнения: 126
Момичета, ще споделя тук пътуването ни из Долна Саксония. Може да помогне на някой при подготвянето на неговото пътешествие в този район. Ползвахме и влакове и автобуси. Всичко е описано подробно според мен.
Дългичко е, но не можех да сложа малко снимки.

https://-spam269-.com/2016/10/18/%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B2 … 0%BA%D1%81%D0%BE/
https://-spam269-.com/2016/10/19/%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B2 … BA%D1%81%D0%BE-2/
https://-spam269-.com/2016/10/20/%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B2 … BA%D1%81%D0%BE-3/
https://-spam269-.com/2016/10/21/%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B2 … BA%D1%81%D0%BE-4/
https://-spam269-.com/2016/10/22/%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B2 … BA%D1%81%D0%BE-5/
https://-spam269-.com/2016/10/22/%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B2 … BA%D1%81%D0%BE-6/

Ако някой има интерес, нека разгледа.

# 371
  • Мнения: 7 010
Зелдичка, страхотно! Благодаря, че сподели.  Peace
От Долна Саксония познавам добре само Хановер, Хамбург ми е мечта.

# 372
  • София
  • Мнения: 126
 Да си кажа честно, на мен по-малките градчета ми харесаха повече. Особено Щаде. И се радвам, че успяхме да го включим.

# 373
  • Мнения: 7 605
Хубав разказ, хубави снимки, браво! Ако позволиш една корекция: От посетените градове, само Куксхафен (така се произнася на немски) и Щаде се намират в Долна Саксония. Хамбург и Бремен са си самостоятелни провинции, а Любек е в Шлезвиг-Холщайн. Бяхте в 4 провинции за 6 дена  bouquet

# 374
  • София
  • Мнения: 126
Благодаря за информацията, Tatjana. Пропуск от моя страна. Но района е страхотен. Много ми хареса. И се надявам, че от написаното си личи.

Общи условия

Активация на акаунт