Отговори
# 390
  • Мнения: 7 605

Честно казано, заплашена не съм се чувствала, доста спокойно беше. Мигранти не съм видяла  newsm78,

Ами то си е така, но българските медии го представят по друг начин  Wink (за да не съм погрешно разбрана, не отричам че има инциденти с мигранти, макар и да не се сещам сега за такива в този край, но в никакъв случай не е масово. Доказано е че статически, престъпността сред мигрантите е по-ниска отколкото в останалата част на населението. Извинявам се за отклонието!  bouquet)

# 391
  • Мнения: 83
Eхааааааа...Еовин, сърдечно ти благодаря за бързия и изчерпателен пътепис.. bouquet По-добре, че не си следяла новините, защото сигурно сега нямаше да ми напишеш за това прекрасно преживяване...Мъжът ми като виждаше по новините какво се случва беше категоричен, че там няма да отиде. След това склони и се съгласи да отидем в Хамбург. Страхотен град, много чист и подреден с много коледни базари. Германия ми е любима с предколедните си базари. Аз съм от Сливен и при нас коледни базари няма. А и честно казано колкото и да е украсено, не мога да усетя коледния дух, така както го чувствам всеки път когато стъпя на немска земя преди Коледа.. Само да ги няма тези злонамерени мигранти. Още веднъж благодаря и ви пожелавам още много пътешествия smile3525

# 392
  • Мнения: 41
Здравейте, момичета, чудесна тема-изчетох повечето в нея с огромен интерес. И на мен ми предстои 3-дневно пътуване до Кьолн през март. През първия ден и втория ден имам предвидени ангажименти в самия Кьолн, които ще съчетая с разглеждане на града. Чудя се накъде да се отправя третия ден с влак-до Дюселдорф или през Бон до Кобленц? Не съм била на никое от изброените места, всичко ми е интересно, ще се радвам на съвет от вас.
Здравейте момичета,
Изчетох всичко каквото сте написали.Преди 14 дни бяхме в Берлин и си изкарахме страхотно. Естествено получих доста информация от вас в една друга тема.Апартамента , който наехме там беше страхотен и това е благодарение на вас. Сега си купихме билети за Кьолн на 8 март.Ще бъдем с наши приятели и 2 деца на 17 и 2 на 15 г. Имах същия въпрос като на otkrivatel .Ние също искаме да отидем 1 ден до Дюселдорф или Бон.Искам да обикалям и да гледам, малко шопинг , хубави кръчми....В Берлин се нагледах на музеи. Дъщеря ми ме побърка. Не съм влязла в един магазин.Сега искам да се разтоварим.
  Моля, предложете ми къде какво да се види. Харесват ми катедралите, красиви старинни улички, магазинчета...
Имаме само 3 дни.Самолетните билети си ги купихме след една силна вечер на винце Simple Smile На другия ден моята приятелка ми звъни и ми казва"Слушай , купувай билети за 8 март, защото ще си останем в кварталната кръчма и без подарък"Simple Smile
  Та въпроса ми е в Бон или Дюселдорф и как да стигнем до центъра или някоя улица , която си заслужава да се разходим?Не искам да си губим времето по спирки и да се чудим накъде да тръгнем.

# 393
  • Мнения: 7 048
По-нагоре писах, че съм пристрастна към избора на Бон, много харесвам този град. От Кьолн до Бон можете да пътувате с линия 16 на метрото, за около 40 минути сте в Бон. Гарата е на крачка разстояние от центъра и пешеходната зона, където има безброй магазини и места за хапване. Там можете да видите и посетите/поне вътрешния двор, ако ви е писнало от музеи/ родната къща на Бетовен, намира се съвсем с центъра. http://www.beethoven-haus-bonn.de/sixcms/detail.php?id=39054& … e=&_mid=39054

# 394
  • Мнения: 964
Категорично препоръчвам Дюселдорф - лесно достъпен на половин час с влака от Кьолн.
А Бон е едно голямо скучно село, което не заслужава внимание, когато човек разполага само с един свободен ден.

# 395
  • Мнения: 1 030
Категорично препоръчвам Дюселдорф - лесно достъпен на половин час с влака от Кьолн.
А Бон е едно голямо скучно село, което не заслужава внимание, когато човек разполага само с един свободен ден.

+1

Относно Дюселдорф-  В града с две ръце препоръчвам - кулата, разходка по променадата и евентуално биричка . Иначе частично е запазена старата част на града с пазарния площад, готическата сграда на Кметството, няколко старинни здания и църкви. Около Кметството, на площад Бургплатц, се намират двата най – забележителни символи на града – църквата „Св. Ламберт” и замъковата кула Шлострум.
Една от главните забележителности на Дюселдорф е Кьонигзале (Königsallee). Тук на разстояние от само един километър са събрани по-голямата част от банките, скъпите заведения, шикозните магазини и бутици.

Предполагам, че ще отделите и време на Кьолн. Там то се знае-катедралата, музея на шоколада, стария град. Ако никога не сте ходили в немска зоологическа градина- сега е момента!

# 396
  • Мнения: 41
Благодаря ви много!Мисля, че везните накланят към Дюселдорф.Относно зоологическата градина, не мисля че през зимата е добър вариант а и аз не съм любител на животните.Искам да се разхождам и да си гледам. В Дюселдорф от гарата какво трябва да хванем , за да стигнем до центъра или е наблизо?

# 397
  • Мнения: 7 605
Относно зоологическата градина, не мисля че през зимата е добър вариант

Зависи от зоологическата градина! Примерно в Гелзенкирхен можете да направите "околосветско пътуване" и на територията на Африка изобщо няма да ви е студено  Wink https://www.zoom-erlebniswelt.de/  в тази зоологическа градина са имитирали естествения хабитат на животните, примерно в азиатската част ще намерите джунгла. Много е интересно, но ще ви трябва един ден с пътуването до там.

# 398
  • Мнения: 41
Убедена съм ,че ще е много интересно, но за 3 дни само...
Исках да попитам в Кьолн какви  билети трябва да купим , за да се придвижим и до Дюселдорф или Бон? Има ли и там зони A B C ?

# 399
  • София
  • Мнения: 13 148
Убедена съм ,че ще е много интересно, но за 3 дни само...
Исках да попитам в Кьолн какви  билети трябва да купим , за да се придвижим и до Дюселдорф или Бон? Има ли и там зони A B C ?

Да, на зони е, но за съжаление не мога да помогна, защото напоследък сме само пешеходци.

Зоологическата градина на Кьолн не я препоръчвам през зимата. Била съм през лятото и в края на ноември. През лятото бях очарована, а преди 2 месеца буквално се отвратихме. Почти всички животни се виждат (стига да не си с очила  Mr. Green), защото се влиза в помещения, където е топло и влажно, но разликата в атмосферните условия е убийствена. Буквално не може да се диша. На няколко пъти сядахме по пейките уж да си починем, но всъщност се скапвахме още повече от липсата на кислород. Отделно, че имаше доста силна миризма, макар и хората да почистват старателно. И снимки не стават, защото оптиката (както и очилата) се изпотяват.  Grinning Иначе за ентусиастите - в Групон имаше ваучери на половин цена, важащи до края на март. Може още да ги има. Даже даваха по 5 евро за нова регистрация и входният билет излизаше около 5 евро. Ваучерът включваше и подарък плакат. На нас ни дадоха с тигър.  Grinning

# 400
  • Мнения: 133
За мен пък Бон има много приятна атмосфера, а точно Дюселдоф бих определила като село с претенции, но за всеки усещането е различно  Grinning Разходка по реката в студа не бих препоръчала, макар дори и без зеленина мястото да има своето очарование. От гарата до Кьонигсалее са около 30 мин. пеша, но аз бих взела метрото. На Кьонигсалее има ботици на Диор, откриха го наскоро, Луи Вютон и т.н., ако разбира се сте заинтересувани от хай енд марки. В града има голяма японска общност, така че препоръчвам и японска храна, има едно много симпатично ресторанче в пресечка на Карщат, на прилични цени.

# 401
  • Мнения: 7 605

Предупреждавам че пускат само по едни клиенти в магазина, не може да се влиза свободно - не съм сигурна дали трябва заявка.

# 402
  • Мнения: 133
 Аз съм влизала свободно, но има фейс контрол. Както написах по-горе град (улица) с претенции  Laughing

# 403
  • Мнения: 7 605
Аз съм влизала свободно, но има фейс контрол. Както написах по-горе град (улица) с претенции  Laughing

Не знам, моя приятелка си купи чанта от там миналата година и така ми разказа  newsm78

Искам да обикалям и да гледам, малко шопинг , хубави кръчми....В Берлин се нагледах на музеи. Дъщеря ми ме побърка. Не съм влязла в един магазин.Сега искам да се разтоварим.
  Моля, предложете ми къде какво да се види. Харесват ми катедралите, красиви старинни улички, магазинчета...

Давам ви друга идея: Аахен. От Кьолн лесно се стига с влак до там, има катедрала, при това голяма и известна, кметството също е в много красива сграда, има малки улички в стария град, кръчми (студентски град е), магазини,.... Има и завод на Линдт със заводски магазин, където шоколадът е почти без пари.

Или, ако не държите да останете в Германия, Маастрихт в Холандия. Много чаровен град!

# 404
  • Мнения: 646
Na Di, а с какви билети се стига до Аахен-там важат ли регионалните карти или не?

Общи условия

Активация на акаунт