Италия 118

  • 30 242
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Neli155 далеч съм от мисълта да ти давам непоискани съвети, но не вземаш ли под внимание пътуване със самолет? Сега Wizzair летят от София до Форли. До колкото знам летището в Балчик ще се ремонтира и на него ще оперира Ryanair.Към момента има само от/до Пловдив до Милано/Бергамо. Или пак Ryanair, но от Румъния. Ако си в Добрич е алтернатива. Колата я оставяш в БГ и при удобен случай я транспортираш (някакси) до Феррара или си купуваш друга там(не казвам нова).

Споко разбрах те с цитатите Hug ама ми се вижда адски сложно с кола....

# 16
  • Мнения: 1
Напротив, много се радвам на всички съвети, които ми даваш, защото наистина незнам какво да правя... До сега винаги съм ходила със самолет, но сега ще ми трябва кола и то веднага като отида, от август. Или ще се навия да ходя сама- какво пък толкова, със нужните почивки мисля, че ще се справя.. или остава вариянта с автовоз..А от там не ми се взима друга кола, регистрации и всичко останало, които излизат по скъпи от колата-ако вземеш някоя евтина..
Момичета.. ако има някой, който трябва да пътува по същото време да го взимам с мен.. поне за компания хехехехе  Laughing Laughing Laughing

# 17
  • Мнения: 743
тарикатските номера не са ми много ясни, моята кола не е българска  Peace



idem относно тарикатлъка  Peace, и моята си я купих тук , предполагам че при евентуален инцидент (недай боже)от много фурбиция дет казват кой знае какви проблеми могат да възникнат с бг регистрация.

# 18
  • Мнения: 1
тарикатските номера не са ми много ясни, моята кола не е българска  Peace



idem относно тарикатлъка  Peace, и моята си я купих тук , предполагам че при евентуален инцидент (недай боже)от много фурбиция дет казват кой знае какви проблеми могат да възникнат с бг регистрация.

последното нещо, което искам е да се правя на furba..напротив.. точно заради това се допитвам до вас. И аз това се опасявам, че при евентуален инцидент, незнам до къде се стига с гражданската, за каско въобще не говоря-разбрах, че няма такова, което да е валидно в ЕС.
А за закупуване и регистриране на кола от там- какво се изисква-резиденца със сигурност предполагам? Изобщо какви са процедурите??

# 19
  • Мнения: 3 425
Нели,извини ме,че съм пропуснала,но ти колко време смяташ да обикаляш Италия  newsm78 кола под наем нямали да е МАЛКО по-скъпо от всичките тез упражнения или бензина за 2000км  newsm78   newsm78 newsm78

# 20
  • Мнения: 1 545
Нели, а ти кога точно ще пътуваш? И до къде?
Диас, не съм взимала фамилията на мъжа ми, само това ми е притрябвало, и без това името, презимето и прочие са достатъчно дълги, че да прибавям и още една фамилия  Laughing.
Колкото до тарикатлък - не го смятам за такъв. Използвам просто "вратички" в законите, или поне се опитвам, където смятам за нужно. Не карам кола без застраховка, а съм си я застраховала и регистрирала, където ми изнася. По принцип в Европа би трябвало като се запишеш за резидент в дадена държава/община, тя да изпрати по административен път до старото ти резиденство - държава/община, да те оптишат. Така на старото място не би трябвало да ти издават документи. Обаче Бг продължава да води за резиденти всички свои граждани, където и по света да живеят. Тъй че аз реално съм си български резидент, само не споменавам, че съм и италиански такъв. Не вярвам някой да седне да проверява с българската ми лична карта дали съм регистрирана и тук. Ако пък се случи - ще му мисля тогава, най-много да ми тряснат една глоба, която съм сигурна, че ще е по-малка, отколкото ако сумирам спестените застраховки тук за това време. Не се смятам за фурба или тарикатка, но ако някой ме приема за такава - здраве да е!
А българската зелена карта си отговаря при еветруални инциденти гарантирано, само продедурата е малко по-дълга.

# 21
  • Мнения: 743
[последното нещо, което искам е да се правя на furba..напротив.. точно заради това се допитвам до вас. И аз това се опасявам, че при евентуален инцидент, незнам до къде се стига с гражданската, за каско въобще не говоря-разбрах, че няма такова, което да е валидно в ЕС.
А за закупуване и регистриране на кола от там- какво се изисква-резиденца със сигурност предполагам? Изобщо какви са процедурите??
[/quote]

То и аз май пропуснах нещо, Нели ти на почивка ли ще идваш??Аз пък останах с впечетлението че ще се преселваш
Както и да е, трабва да занесеш документ за самоличност,ш.книжка и скорошна буста пага(фиш) или друг док.удостоверяващ доходите необходим за отпускане на кредита,в случай че го искаш.Застраховките са две -за колата при евентуални щети(ако я сключиш чрез концесионера е по-изгодно,имат преференциални тарифи),а другата е гражданска отговорност -сключва се с осигур.агенции(със сериозните,за евтините онлайн такива намерих само негативни мнения),между другото тази година са се вдигнали цените.
Плаща се и болло( данък ).
Чака се според зависи,моята беше изложена в залата на концесионера и въпреки това ми я дадоха след 10 тина дена,за предната чаках повече от месец.

# 22
  • Мнения: 743
Дессита,на моята лична БГ карта пише че съм резиденте в Италия,както е редно, и аз уведомих Бг властите за това ,въпрос на коректност.
За това кой какви вратички си е намерил в закона не ми се коментира,че да не издребняваме.

# 23
# 24
  • Мнения: 1
°×Кала×° Аз не сам уточнила- не смятам да обикалям Италия, живея там от 2г., а от септември ще почвам и да уча,така че се очертава да остана поне още 3-5г. Мисля че колата под наем отпада като вариянт..
dessita ще пътувам около 18, 19 август!
sealove Благодаря ти за информацията, ще помисля какво да правя! Но все съм по навита на вариянта да отида от тук с кола с Бг номера( пътуванията са ми платени, така че бензина за 2000км ще ми е платен- стига да се навия да карам до там) .. а за останалите документи- ако имам всичко изрядно, поне от това, което чета тука, май няма да имам проблеми  Simple Smile Simple Smile

# 25
  • Мнения: 6 332
каква роматика, Барба  Laughing
Нали? Wink Simple Smile

Neli155, за тези 2 години без резиденция ли живееш в Италия? Това май не е възможно.

И аз да попитам нещо за документи.
В български паспорт (червен) на родител вписват ли имената на децата му? Има ли изобщо таква опция?

# 26
  • Мнения: 1
Barbabeau, да без резиденция съм, просто не ми се е налагало за нищо, до сега навсякъде ми е стигало само кодиче фискале...

# 27
  • Мнения: 765
В български паспорт (червен) на родител вписват ли имената на децата му? Има ли изобщо таква опция?

Не. Пътуват със собствени паспорти. Също и в Италия вече не ги вписват в паспортите на родителите.

# 28
  • Мнения: 6 332
Neli155, виж тук.
"... i cittadini dell’Unione europea che intendano soggiornare in Italia per un periodo superiore a tre mesi debbano iscriversi all’anagrafe della popolazione residente, presso il comune. ..."


В български паспорт (червен) на родител вписват ли имената на децата му? Има ли изобщо таква опция?

Не. Пътуват със собствени паспорти. Също и в Италия вече не ги вписват в паспортите на родителите.
Да, и аз така знам. Обаче в нашето семейство нямаме нито един паспорт, в който да пише кой на кого какъв се пада и редовно се заяждат на излизане от Италия защо не ни е вписано детето. Той има само ит. паспорт, където не пише, че ние сме му родители. Сега изтече моят български и си мислех дали не мога там да го впиша. Защо в куестурата не вписват вече такива неща, а граничните полицаи по летищата искат детето да е вписано и все ни "пращат" да го "оправим". Confused Това някой може ли да ми го обясни?

# 29
  • Мнения: 3 425
Barb, и дечко е с ит паспорт,но му вписаха имената на родителите,за да може да пътува по/отделно с единия родител  Peace 
За Бг паспорт при първо вадене трябва да са и двамата родители следва и декларация от липсващия заверена при нотариус  Peace ....в твоя не го записват,няма такава опция  Peace
 
аааа,Нели....каква била ситуацията  Laughing Mr. Green Crazy  Joy Joy Joy

Е, то законите са едни.....но няма кой да следи дали се спазват  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт