Адресна регистрация...

  • 34 336
  • 121
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 101
.

Последна редакция: сб, 02 ное 2013, 21:13 от Аксиома

# 76
  • Мнения: 20 174
Една статия от миналата година, явно все още нищо не са направили.

Мислят служебно отписване на адресна регистрация

http://dnes.dir.bg/news/adresna-registratzia-otpisvane-11940465

# 77
  • Мнения: 520
Моля за консултация, че днес имахме малък спор с общинска служителка относно:
Що е постоянен адрес
и що е настоящ адрес
Ако може и линк ако го има някъде написано

Благодаря предварително

# 78
  • Мнения: 629
Не знам до колко е актуална тази информация, но все пак:
http://imaizhod.wordpress.com/2012/11/02/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B … %8F%D1%89-%D0%B0/

# 79
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Моля за консултация, че днес имахме малък спор с общинска служителка относно:
Що е постоянен адрес
и що е настоящ адрес
Ако може и линк ако го има някъде написано

Благодаря предварително

Работя в общинска администрация.
Постоянен адрес е адреса от личната карта , а настоящ е адреса където пребивавате. Те могат да са и еднакви.

# 80
  • Мнения: 629
*Тони* , тъй като предния път имахме известни спорове с дамата в общината и ми предстои пак да се срещнем ще съм благодарна, ако разясниш нещо. Предния път като исках документ за настоящ адрес в бланката имаше няколко варианта за неговия срок, примерно 1 месец, 3 месеце, 1 година, 6 години и безсрочен. Аз исках безсрочен, но служитлката се врътна и каза, че не можело защото тогава трябвало да си го сменя направо с постоянен и ми чекна срок 6 години. Не ми се спореше, просто ситуацията беше такава, че точно в този момент не можех да се занимавам с това. След време като вадихме паспорти на децата се убедих, че служителите във въпросната община си говореха откровенни глупости. След изтичането на този 6-годишен срок реално пак ще трябва да се вясна там за нов настоящ адрес. По ред причини (няма да влизам в подробности) все още предпочитам постоянният ми адрес да е на друго място, но съответно искам да си имам валиден документ за настоящ адрес. Та въпросът ми е може ли този път да ми отбележат в срока за валидност на настоящия адрес "безсрочен" и да не се разкарвам през някакви месеци и години до общината?

# 81
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Може да го регистрирате като безсрочен , няма проблем. Ако е невъзможно , то нямаше и да го има в бланката Mr. Green.
Може , ако желаеш през целият ти живот да са ти  различни настоящият и постоянният адрес.
При нас , ако гражданина не изяви изрично желание за определен срок , то го отбелязваме като безсрочен.

# 82
  • Мнения: 629
Много благодаря!

# 83
  • Мнения: 3 642
Здравейте, моля за съвет относно регистрация на временен адрес.
От 2006 живеем със съпруга ми в София и тогава се регистрирахме на адреса на старата ни квартира. Просто занесохме договор за наем и това беше. Чекнахме обаче 6 годишен срок, който отдавна изтече.
Проблема е следния - от 2011 живеем в същия квратал в друг апартамент и когато отидохме в общината да си сменим адреса ни запознаха с новите правила. Хазяйката ни живее в чужбина и до сега нямаше възможност да дойде с нас до общината, но твърдеше че няма проблеми. Сега се прибра и се била срещнала с адвокат, който й бил казал при никакъв случай да не се съгласява да ни регистрира на адреса.
Абсурда е голям тъй като ние живеем тук вече 6 години, имаме 2 деца, едното догодина ще е първи клас, а другото ще кандидатства за ясла и детска градина и как ще запиша децата в съответните детски заведения без адресна регистрация като старата е изтекла?!!! Дори за Бюрото по труда ми направиха преди 2 години проблем, но тогава жената си затвори очите и ми каза следващия път като се регистрирам за си чекна безсрочно в бланката.
Изчетох сега закона и видях, че е записано, че ако не мога да предоставя някой от документите, които се изискват за адресна регистрация, от Общината са длъжни да назначат комисия, която в 7 дневен срок да установи адреса и да ни регистрира.
Някой запознат ли е с тази процедура?
Притеснена съм, от една страна не искам да не се съобразявам с желанието на хазайката, от друга не искам дъщеря ми да ходи в по-далечно училище или да плащам частна детска градина, защото тя не желае да се яви в Общината да се разпише. Да не говорим, недай си боже ако остана пак без работа как ще се регистрирам пак в Бюрото по труда... Освен това не ми се иска и да ни глобят до 300 лв. за това че не ни е актуална регистрацията...

# 84
  • Мнения: 4 275
Най-вероятно опасенията й са, че след като се изнесете, ще продължавате да се водите на този адрес. Предложи й да добавите анекс към договора, че депозитът няма да бъде върнат, докато не се запишете на друг адрес (което значи отписване от нейния). Така може й да се съгласи...

# 85
  • Мнения: 3 642
Най-вероятно опасенията й са, че след като се изнесете, ще продължавате да се водите на този адрес. Предложи й да добавите анекс към договора, че депозитът няма да бъде върнат, докато не се запишете на друг адрес (което значи отписване от нейния). Така може й да се съгласи...
Тя ако ми каже какви са опасенията й ще намерим решение, тя обаче увърта и казва не че не.
Аз доста рових по въпроса и намерих практика в няколко общини извън София, които дори имат такава бланка за адресна регистрация на основание член 92 ал. 8 и 9, когато не можеш да представиш документите, които по принцип се изискват. Отивам днес в общината те не са чували за тази алинея, те не познават Закона  ooooh! ooooh! ooooh! Най-тъпото е че дори не ти приемат докуменитите. Значи аз съм длъжна да се регистрирам, ама не мога. Искам да подам заявление, на гишето не ми го вземат. Защо?!! Как да ги накарам да го вземат. Искам да ми вземат заявлението и като не искат да ме регистрират да ми дадат официален отказ за регистрация, който аз ще си оспоря по съответния ред. Утре някой ще ми обере апартамента, както стана в стария, и аз не мога жалба в полицията да пусна, що за малоумщина.
Дори на сайта на Софийска община е написано, че ако се явя без документите, служителя трябва да сезира комисията, тя да извърши проверка и да ме регистрира, а те ме пращат при началника на отдела, който ми казва днес, че те такава комисия нямали и свиквали само ако трябвало да проверяват и регистрират хора от малцинствата  Shocked

# 86
  • софия
  • Мнения: 25 480
Най-вероятно опасенията й са, че след като се изнесете, ще продължавате да се водите на този адрес. Предложи й да добавите анекс към договора, че депозитът няма да бъде върнат, докато не се запишете на друг адрес (което значи отписване от нейния). Така може й да се съгласи...
Тя ако ми каже какви са опасенията й ще намерим решение, тя обаче увърта и казва не че не.
Аз доста рових по въпроса и намерих практика в няколко общини извън София, които дори имат такава бланка за адресна регистрация на основание член 92 ал. 8 и 9, когато не можеш да представиш документите, които по принцип се изискват. Отивам днес в общината те не са чували за тази алинея, те не познават Закона  ooooh! ooooh! ooooh! Най-тъпото е че дори не ти приемат докуменитите. Значи аз съм длъжна да се регистрирам, ама не мога. Искам да подам заявление, на гишето не ми го вземат. Защо?!! Как да ги накарам да го вземат. Искам да ми вземат заявлението и като не искат да ме регистрират да ми дадат официален отказ за регистрация, който аз ще си оспоря по съответния ред. Утре някой ще ми обере апартамента, както стана в стария, и аз не мога жалба в полицията да пусна, що за малоумщина.
Дори на сайта на Софийска община е написано, че ако се явя без документите, служителя трябва да сезира комисията, тя да извърши проверка и да ме регистрира, а те ме пращат при началника на отдела, който ми казва днес, че те такава комисия нямали и свиквали само ако трябвало да проверяват и регистрират хора от малцинствата  Shocked
Пишеш официално заявление, в което излагаш тези обстоятелства, прилагаш попълнена бланка и я входираш в деловодство. След това ги гониш за отговор. Другият вариант е да пуснеш жалба за отказ да ти бъде предоставена административна услуга през сайта на голямата община.

# 87
  • Мнения: 3 642
zvаnchе благодаря  bouquet Аз милех някаква молба да входирам, но май е по-добре както казваш ти да е заедно с попълнена бланка, но сега се чудя като пусна документите трябва ли да заявя и за децата смяна на адреса заедно с моите документи или тях автоматично ще ги прехвърлят, ако регистрират мен  newsm78
Сега като чета на сайта на детските градини като записвам малкия ще ми искат и удостоверение за настоящ адрес на всички предходни деца в семейството  Shocked
Ще погледна и сайта на Столична община, не знаех, че там мога он лайн да входирам жалба  bouquet

# 88
  • софия
  • Мнения: 25 480
https://call.sofia.bg/ наистина работи.

# 89
  • София
  • Мнения: 16 057
Пусни и за децата, не ги прехвърлят автомататично.
Аз продадох апартамент и се регистрирах в новозакупения. Питах в р-н Изгрев, какво да попълня за детето. Те казаха - нищо, служебно било, водело  се към майката. Да, ама не.
След 3 -4 г. тръгнахме да вадим първа ЛК на дъщерята. Оказа се, че тя си живее при новите собственици на бившия ми имот.
Явно чиновниците не знаят законите, не са в течение кое как се прави.

Общи условия

Активация на акаунт