Помощ в търсенето на работа - Анкета

  • 3 690
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 987
Ако някой има предложение да добавим нещо друго, да пише.

# 1
  • Мнения: 22 436
Нещо не си направила както трябва, изобщо не може да се гласува.
А и най-вероятно ще изтрият темата.
Анкетата може да се пусне и в настоящата тема, стига автора да помоли модератора за това.

# 2
  • Мнения: 7 987
Нещо не си направила както трябва, изобщо не може да се гласува.
А и най-вероятно ще изтрият темата.
Анкетата може да се пусне и в настоящата тема, стига автора да помоли модератора за това.

Бях я деактивирала за малко. Сори, че изтрих гласовете, но не се получи както искам.
Мислех, че това 5 дето го бях цъкнала позволява да се гласува 5 пъти, но явно не позволява, а само да избираш 5 опции, което е точно това, което исках. За пръв път пускам анкета и не бях сигурна за опциите Simple Smile

Не искам да занимавам автора и модератора.

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 15:37 от celika

# 3
  • Мнения: 3 044
аз посочих "БТ" и "Друг сайт" като имах предвид, че в сайта на компанията, в която ме взеха, беше обявата. Може би не е лошо да го има като отговор - да са две графи: :Друг сайт за работа" и "Обява в сайта на съответната фирма".

# 4
  • Мнения: 7 987
аз посочих "БТ" и "Друг сайт" като имах предвид, че в сайта на компанията, в която ме взеха, беше обявата. Може би не е лошо да го има като отговор - да са две графи: :Друг сайт за работа" и "Обява в сайта на съответната фирма".

Така става ли?

# 5
  • Мнения: 7 743

ако твои бивши колеги те препоръчат за работа това познати/връзки ли е .......

celika за да си човек, чиято работа е да работи с други хора,
ти е нужно малко да си разшириш хоризонта и да си смениш парадигмата
 

# 6
  • Мнения: 7 987

ако твои бивши колеги те препоръчат за работа това познати/връзки ли е .......

Да

 
celika за да си човек, чиято работа е да работи с други хора,
ти е нужно малко да си разшириш хоризонта и да си смениш парадигмата


Какво имаш предвид? Изощо не разбирам какво искаш да ми кажеш.

# 7
  • Мнения: 55
а ако познат ти е казал за позицията, но по никакъв начин не ти е помогнал, т.е. абсолютно никакви връзки..  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 3 044
аз посочих "БТ" и "Друг сайт" като имах предвид, че в сайта на компанията, в която ме взеха, беше обявата. Може би не е лошо да го има като отговор - да са две графи: :Друг сайт за работа" и "Обява в сайта на съответната фирма".

Така става ли?

ами не, имах предвид да са две отделни графи за гласуване

# 9
  • Мнения: 7 987
а ако познат ти е казал за позицията, но по никакъв начин не ти е помогнал, т.е. абсолютно никакви връзки..  Rolling Eyes

да де,  пак е от познат. познати няма общо с връзки в случая, просто са в обща графа... идеята на анкетата е друга

# 10
  • Мнения: 249
а ако познат ти е казал за позицията, но по никакъв начин не ти е помогнал, т.е. абсолютно никакви връзки..  Rolling Eyes
Не всички свободни работни места се обявяват публично, така че това че ваш познат ви е казал за мястото си е достатъчна връзка-информацията, която е дадена на вас не е дадена на друг, което означава че само вие ще кандидатстате и веротността да Ви вземат на работа там е много по-голяма.
Като гледам анкетата най-много гласове има за С връзки! Което само по себе си говори къде е истината в бг. Успех на всички търсещи работа.  bouquet

# 11
  • Мнения: 7 987
а ако познат ти е казал за позицията, но по никакъв начин не ти е помогнал, т.е. абсолютно никакви връзки..  Rolling Eyes
Не всички свободни работни места се обявяват публично, така че това че ваш познат ви е казал за мястото си е достатъчна връзка-информацията, която е дадена на вас не е дадена на друг, което означава че само вие ще кандидатстате и веротността да Ви вземат на работа там е много по-голяма.
Като гледам анкетата най-много гласове има за С връзки! Което само по себе си говори къде е истината в бг. Успех на всички търсещи работа.  bouquet

Абсолютно невярно

Последна редакция: пт, 01 юли 2011, 17:59 от celika

# 12
  • Мнения: 6 993
Има и друг вариант - направо да ви потърсят по телефона от дадена фирма.
Случи ми се миналата седмица, така и не разбрах от къде ми имат телефона.
Не съм започнала при тях, де, ще видим дали се харесахме.
И аз не смятам, че е с връзки, защото от много места, които съм сменила, само веднъж са ме препоръчвали. Всичко друго сама съм си намирала в джобса. Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 7 987
Има и друг вариант - направо да ви потърсят по телефона от дадена фирма.
Случи ми се миналата седмица, така и не разбрах от къде ми имат телефона.
Не съм започнала при тях, де, ще видим дали се харесахме.
И аз не смятам, че е с връзки, защото от много места, които съм сменила, само веднъж са ме препоръчвали. Всичко друго сама съм си намирала в джобса. Rolling Eyes

Знам, че го има този вариант, защото аз дори така съм започвала работа два пъти. Не го добавих, като отделен вариант, защото винаги се случва чрез едни от горните. Или те намират в сайт или ти имат вече св-то от предишно кандидастване или някой друг случай от списъка.

# 14
  • Мнения: 22 436
И мен са ме търсили по телефона за работа.
Но съм си намирала и пред джобс., също са ме препоръчвали и колеги.

# 15
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Досега все от Джобс съм си намирала работа.

# 16
  • Мнения: 884
Според мен в по-големите градове може и да работи моделът с он-лайн кандидатстване и набиране на персонал, но в останалата част от страната - всичко си е шуро-баджанащина, за добро или за лошо...

# 17
  • Мнения: 7 987
Според мен в по-големите градове може и да работи моделът с он-лайн кандидатстване и набиране на персонал, но в останалата част от страната - всичко си е шуро-баджанащина, за добро или за лошо...

Не е всичко, защото аз съм работила в много малък град, където хората сами са ме потърсили за да ми предложат работа, без да са ми познати.

Последна редакция: пт, 01 юли 2011, 23:13 от celika

# 18
  • Мнения: 884
Според мен в по-големите градове може и да работи моделът с он-лайн кандидатстване и набиране на персонал, но в останалата част от страната - всичко си е шуро-баджанащина, за добро или за лошо...

Не е всичко, защото аз съм работила в много малък град, където хората сами са ме потърсили за да ми предложат работа, без да са ми познати.

Извинявай, мила, но колко "много малък град" може да е, пък да не те познават? Сигурно имаме различни понятия за малък град Simple Smile))
Все някой те е познавал, или е познавал семейството ти, или приятелите ти, и е знаел за твоята квалификация, затова се е доверил на теб. В малките общности има логика хората да залагат на личните впечатления - това има и своите ценни страни.
Другият вариант за твоя хубав успех е, че си кандидатствала например за позиция, за която не е имало много хора с подходяща квалификация, ти си била най-добрата и са се спрели на теб Simple Smile

# 19
  • Мнения: 7 987
Извинявай, мила, но колко "много малък град" може да е, пък да не те познават? Сигурно имаме различни понятия за малък град Simple Smile))

Ами толкова е малък, че има по-големи села.

Все някой те е познавал, или е познавал семейството ти, или приятелите ти, и е знаел за твоята квалификация, затова се е доверил на теб.

Имаха ми СВ-то от предишно кандидастване при тях по друга позиция. Няма как да ме познават, защото хората от администрацията на въпросанат компания са от по-големи градове.

Другият вариант за твоя хубав успех е, че си кандидатствала например за позиция, за която не е имало много хора с подходяща квалификация, ти си била най-добрата и са се спрели на теб Simple Smile

На позицията, за която кандидаствах, не ме взеха, защото там назначават хора само от много по-големите градове наоколо.  Такава беше политиката на фирмата. Глупаво, но факт.

# 20
  • Мнения: 884
Селика, това, което споделяш наистина е странно, но сигурно си има своята логика - именно за да се избегнат конфликти на интереси например.
Но това само иде да докаже, че пазарът на труда има свои специфики в столицата, в големите градове, и в по-малките населени места. Дори в такава малка държава като нашата, методите и критериите за търсене и намиране на работа са доста разнообразни.

# 21
  • Мнения: 7 987
Селика, това, което споделяш наистина е странно, но сигурно си има своята логика - именно за да се избегнат конфликти на интереси например.

Единственото логична причина, която аз виждам е, да се пълнят автобусите, собственост на компанията, които пътуват до големите градове.

# 22
  • Мнения: 884
E, трябва да е голяма тази компания, щом служителите й могат да пълнят толкова автобуси, че да е рентабилно да си ги поддържа...

Селика, моля те!
Прати ми на ЛС инфо за тях, може пък да търсят хора - аз си търся сериозна работа и съм от голям град!
Дай име, сайт, някакви координати, каквито можеш, питането ми е сериозно Simple Smile

  bouquet

# 23
  • Мнения: 7 987
Е, става въпрос да два автобуса до два големи града... Не ти трябва, сериозно.... Като гледам си в София....  За какво ти е да ходиш другаде?

# 24
  • Мнения: 884
Е, става въпрос да два автобуса до два големи града... Не ти трябва, сериозно.... Като гледам си в София....  За какво ти е да ходиш другаде?

Е, не искам вече в София... искам добра работа с добра заплата извън София, на спокойствие... заради мен и децата... Пък калабалъка в София можем да го посещаваме на екскурзионни начала Simple Smile))

# 25
  • Мнения: 7 987
Е, не искам вече в София... искам добра работа с добра заплата извън София, на спокойствие... заради мен и децата... Пък калабалъка в София можем да го посещаваме на екскурзионни начала Simple Smile))


Ами потърси си работа в град, в който имаш роднини или приятели.

# 26
  • Мнения: 884
Е, не искам вече в София... искам добра работа с добра заплата извън София, на спокойствие... заради мен и децата... Пък калабалъка в София можем да го посещаваме на екскурзионни начала Simple Smile))


Ами потърси си работа в град, в който имаш роднини или приятели.

Да ти кажа, Селика, роднини имам твърде малко и то далечни. Но приятели... Ще си помисля върху думите ти, пък ако ми хареса някой град, където не познавам никого - още по-добре Simple Smile
Ще си намеря чисто нови Simple Smile))

# 27
  • Мнения: 345
Герри, интересно ми е къде би отишла да работиш?

# 28
  • Мнения: 884
Герри, интересно ми е къде би отишла да работиш?

Ох, и на мен ми е интересно ! Simple Smile

На прима виста бих казала, че бих отишла навсякъде, където има течаща топла вода и интернет:)
Simple Smile))  bouquet  bouquet  bouquet

# 29
  • Мнения: 345
Е, значи почти навсякъде  Laughing  Може да си потърсиш работа по проекта Арда. Ще поживееш десетина години в Родопите.

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 02:26 от aleni_cvetya

# 30
  • Мнения: 7 743
Е, значи почти навсякъде  Laughing  Може да си потърсиш работа по проекта Арда. Ще поживееш десетина години в Родопите. Ще имаш сигурна работа и ако е като при Цанков камък, ще е добре платена. Даже много добре  Grinning

и аз искам там........ кажи какво търсят  Flutter

# 31
  • Мнения: 884
Е, значи почти навсякъде  Laughing  Може да си потърсиш работа по проекта Арда. Ще поживееш десетина години в Родопите. Ще имаш сигурна работа и ако е като при Цанков камък, ще е добре платена. Даже много добре  Grinning

и аз искам там........ кажи какво търсят  Flutter

Ами да, кажи какви хора търсят?
Знаеш ли нещо?
Ставам почти за всичко, без момиче за всичко Simple Smile

# 32
  • Мнения: 345
Е, значи почти навсякъде  Laughing  Може да си потърсиш работа по проекта Арда. Ще поживееш десетина години в Родопите. Ще имаш сигурна работа и ако е като при Цанков камък, ще е добре платена. Даже много добре  Grinning

и аз искам там........ кажи какво търсят  Flutter

Ами да, кажи какви хора търсят?
Знаеш ли нещо?
Ставам почти за всичко, без момиче за всичко Simple Smile


Не знам нищо още, просто ти давам идея къде би могла да потърсиш. Предполагам само, че ако условията са като при Цанков камък, ще е готино да се работи там. А и този проект е доста по-голям.

# 33
  • Мнения: 884
Четох, че "Горна Арда" е много спорен от екологична и икономическа гледна точка. Май не си струва човек да си продава душата за пари...

# 34
  • Мнения: 249
а ако познат ти е казал за позицията, но по никакъв начин не ти е помогнал, т.е. абсолютно никакви връзки..  Rolling Eyes
Не всички свободни работни места се обявяват публично, така че това че ваш познат ви е казал за мястото си е достатъчна връзка-информацията, която е дадена на вас не е дадена на друг, което означава че само вие ще кандидатстате и веротността да Ви вземат на работа там е много по-голяма.
Като гледам анкетата най-много гласове има за С връзки! Което само по себе си говори къде е истината в бг. Успех на всички търсещи работа.  bouquet

Абсолютно невярно
А кое е вярното?!

Има и друг вариант - направо да ви потърсят по телефона от дадена фирма.
Случи ми се миналата седмица, така и не разбрах от къде ми имат телефона.
Не съм започнала при тях, де, ще видим дали се харесахме.
И аз не смятам, че е с връзки, защото от много места, които съм сменила, само веднъж са ме препоръчвали. Всичко друго сама съм си намирала в джобса. Rolling Eyes
Е, една позната започна точно с връзки на необявена работна позиция, без образование при все!!!  bouquet

# 35
  • Мнения: 7 987
а ако познат ти е казал за позицията, но по никакъв начин не ти е помогнал, т.е. абсолютно никакви връзки..  Rolling Eyes
Не всички свободни работни места се обявяват публично, така че това че ваш познат ви е казал за мястото си е достатъчна връзка-информацията, която е дадена на вас не е дадена на друг, което означава че само вие ще кандидатстате и веротността да Ви вземат на работа там е много по-голяма.
Като гледам анкетата най-много гласове има за С връзки! Което само по себе си говори къде е истината в бг. Успех на всички търсещи работа.  bouquet

Абсолютно невярно
А кое е вярното?!


По принцип, местата не се обявяват публично, ако бъдат назначавани хора от същата фирма. Тогава случаят е съвсем трети. Случаят, където познат е казал само на вас може да важи само в някоя фирмичка с по-малко от 10 човека персонал, ама иначе няма как да стане.
Както вече обясних в случая връзки и познати не означава "с връзки", а се има предвид, че не сте си намерили работата чрез точно определена институция например, а по друг начин. Идеята на анкетата е да докаже на някои хора, че jobs.bg е основния източник на работа тук.  Понякога е трудно да се разграничат връзки и познати и затова съм ги сложила под един знаменател, докато например е много лесно да се разграничат два различни сайта за намиране на работа или агенция от бюрото по труда. Затова останалите неща в списъка са в отделни полета.  Когато един познат ви препоръча на друг човек, това връзка ли е или нещо друго? Както и да е... много мога да пиша по темата...
Имам предвид, че връзки и познати може да са две крайности.
Другото, което искам да кажа е, че процента на връзки/познати е доста малък, като се има предвид, че обобщава много неща, от което се вижда, че само за връзки би останал доста малък процент.

# 36
  • Мнения: 249
а ако познат ти е казал за позицията, но по никакъв начин не ти е помогнал, т.е. абсолютно никакви връзки..  Rolling Eyes
Не всички свободни работни места се обявяват публично, така че това че ваш познат ви е казал за мястото си е достатъчна връзка-информацията, която е дадена на вас не е дадена на друг, което означава че само вие ще кандидатстате и веротността да Ви вземат на работа там е много по-голяма.
Като гледам анкетата най-много гласове има за С връзки! Което само по себе си говори къде е истината в бг. Успех на всички търсещи работа.  bouquet

Абсолютно невярно
А кое е вярното?!


По принцип, местата не се обявяват публично, ако бъдат назначавани хора от същата фирма. Тогава случаят е съвсем трети. Случаят, където познат е казал само на вас може да важи само в някоя фирмичка с по-малко от 10 човека персонал, ама иначе няма как да стане.
 

НЕ става дума за мен, и фирмата Зравна каса, надали е от 10 човека!?  bouquet

# 37
  • Мнения: 7 987
НЕ става дума за мен, и фирмата Зравна каса, надали е от 10 човека!?  bouquet

Не ми се вярва. Не може в Здравна каса да има свободно работно место, за което да знае само един човек.... Няма как да стане.

# 38
  • Мнения: 249
НЕ става дума за мен, и фирмата Зравна каса, надали е от 10 човека!?  bouquet

Не ми се вярва. Не може в Здравна каса да има свободно работно место, за което да знае само един човек.... Няма как да стане.
Ами хубаво е да не Ви се вярва, ама няма как в здравна каса да влезе човек още преди да се е освободило мястото Wink, но ще влезе скоро. По принцип там хората са с висше образовани, а явно като си имаш връзки и средно става.  Wink Но както и да е, да не разводняваме и без друго хубавата тема. В която Вие  и без друго не ми вярвате, а аз Ви казвам това което знам от първа ръка! Simple Smile
В България всичко е възможно стига да имаш връзки и не само Simple Smile Това държавата на възможностите, виждали сме колко кадърни кадри са на определени позиции и как на определени места вместо да има вишисти има среднисти които не могат и името си верно да кажат! Но Ви пожелавам да имате повече личен опит, за да не сте вече невярваща а вярваща в думите ми  bouquet
Успех на всички в търсенето и намирането на добре платена работа!

# 39
  • Мнения: 7 987
Но Ви пожелавам да имате повече личен опит, за да не сте вече невярваща а вярваща в думите ми 

Имам доста голям личен опит, който не включва много неща, но не и "връзки", но също е вярно, че що се отнася до България, нищо не ме учудва.

# 40
  • Мнения: 674
Само с връзки става - хубавата работа във Варна.
2 пъти са звънили и е ставало 100% Peace

# 41
  • Мнения: 7 987
Само с връзки става - хубавата работа във Варна.
2 пъти са звънили и е ставало 100% Peace

Ако си специалист в търсена област, едва ли ще са ти нужни връзки във Варна.

# 42
  • Мнения: 2 616
Изпуснали сте JobTiger.bg в анкетата, които освен сайт за обяви за работа са и HR агенция Simple Smile

Само с връзки става - хубавата работа във Варна.
2 пъти са звънили и е ставало 100% Peace

Ако си специалист в търсена област, едва ли ще са ти нужни връзки във Варна.

На мен пък като варненка ми стана любопитно за какъв тип позиции става дума?

# 43
  • Мнения: 7 987
Изпуснали сте JobTiger.bg в анкетата, които освен сайт за обяви за работа са и HR агенция Simple Smile

Джобтайгър е в други сайтове. Точно обсъждахме, че Джобтайгър не са ЧР агенция.
Ако искаш прочети в другата тема.

Само с връзки става - хубавата работа във Варна.
2 пъти са звънили и е ставало 100% Peace

Ако си специалист в търсена област, едва ли ще са ти нужни връзки във Варна.

На мен пък като варненка ми стана любопитно за какъв тип позиции става дума?

Това може да попиташ в другата тема също. Там има специалисти, които могат да ти дадат информация.

# 44
  • Мнения: 135
До сега винаги съм разчитала само и единствено на себе си.През jobs и съответно друг сайт за работа е ставало при мен лично .Не знам дали бих се чуствала комфортно ако познат или с връзки се случи мисля че не ... Embarassed

# 45
  • Мнения: 249
Но Ви пожелавам да имате повече личен опит, за да не сте вече невярваща а вярваща в думите ми 

  но също е вярно, че що се отнася до България, нищо не ме учудва.

И мен вече!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт