Помощ в търсенето на работа - Анкета

  • 3 692
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 743
Е, значи почти навсякъде  Laughing  Може да си потърсиш работа по проекта Арда. Ще поживееш десетина години в Родопите. Ще имаш сигурна работа и ако е като при Цанков камък, ще е добре платена. Даже много добре  Grinning

и аз искам там........ кажи какво търсят  Flutter

# 31
  • Мнения: 884
Е, значи почти навсякъде  Laughing  Може да си потърсиш работа по проекта Арда. Ще поживееш десетина години в Родопите. Ще имаш сигурна работа и ако е като при Цанков камък, ще е добре платена. Даже много добре  Grinning

и аз искам там........ кажи какво търсят  Flutter

Ами да, кажи какви хора търсят?
Знаеш ли нещо?
Ставам почти за всичко, без момиче за всичко Simple Smile

# 32
  • Мнения: 345
Е, значи почти навсякъде  Laughing  Може да си потърсиш работа по проекта Арда. Ще поживееш десетина години в Родопите. Ще имаш сигурна работа и ако е като при Цанков камък, ще е добре платена. Даже много добре  Grinning

и аз искам там........ кажи какво търсят  Flutter

Ами да, кажи какви хора търсят?
Знаеш ли нещо?
Ставам почти за всичко, без момиче за всичко Simple Smile


Не знам нищо още, просто ти давам идея къде би могла да потърсиш. Предполагам само, че ако условията са като при Цанков камък, ще е готино да се работи там. А и този проект е доста по-голям.

# 33
  • Мнения: 884
Четох, че "Горна Арда" е много спорен от екологична и икономическа гледна точка. Май не си струва човек да си продава душата за пари...

# 34
  • Мнения: 249
а ако познат ти е казал за позицията, но по никакъв начин не ти е помогнал, т.е. абсолютно никакви връзки..  Rolling Eyes
Не всички свободни работни места се обявяват публично, така че това че ваш познат ви е казал за мястото си е достатъчна връзка-информацията, която е дадена на вас не е дадена на друг, което означава че само вие ще кандидатстате и веротността да Ви вземат на работа там е много по-голяма.
Като гледам анкетата най-много гласове има за С връзки! Което само по себе си говори къде е истината в бг. Успех на всички търсещи работа.  bouquet

Абсолютно невярно
А кое е вярното?!

Има и друг вариант - направо да ви потърсят по телефона от дадена фирма.
Случи ми се миналата седмица, така и не разбрах от къде ми имат телефона.
Не съм започнала при тях, де, ще видим дали се харесахме.
И аз не смятам, че е с връзки, защото от много места, които съм сменила, само веднъж са ме препоръчвали. Всичко друго сама съм си намирала в джобса. Rolling Eyes
Е, една позната започна точно с връзки на необявена работна позиция, без образование при все!!!  bouquet

# 35
  • Мнения: 7 987
а ако познат ти е казал за позицията, но по никакъв начин не ти е помогнал, т.е. абсолютно никакви връзки..  Rolling Eyes
Не всички свободни работни места се обявяват публично, така че това че ваш познат ви е казал за мястото си е достатъчна връзка-информацията, която е дадена на вас не е дадена на друг, което означава че само вие ще кандидатстате и веротността да Ви вземат на работа там е много по-голяма.
Като гледам анкетата най-много гласове има за С връзки! Което само по себе си говори къде е истината в бг. Успех на всички търсещи работа.  bouquet

Абсолютно невярно
А кое е вярното?!


По принцип, местата не се обявяват публично, ако бъдат назначавани хора от същата фирма. Тогава случаят е съвсем трети. Случаят, където познат е казал само на вас може да важи само в някоя фирмичка с по-малко от 10 човека персонал, ама иначе няма как да стане.
Както вече обясних в случая връзки и познати не означава "с връзки", а се има предвид, че не сте си намерили работата чрез точно определена институция например, а по друг начин. Идеята на анкетата е да докаже на някои хора, че jobs.bg е основния източник на работа тук.  Понякога е трудно да се разграничат връзки и познати и затова съм ги сложила под един знаменател, докато например е много лесно да се разграничат два различни сайта за намиране на работа или агенция от бюрото по труда. Затова останалите неща в списъка са в отделни полета.  Когато един познат ви препоръча на друг човек, това връзка ли е или нещо друго? Както и да е... много мога да пиша по темата...
Имам предвид, че връзки и познати може да са две крайности.
Другото, което искам да кажа е, че процента на връзки/познати е доста малък, като се има предвид, че обобщава много неща, от което се вижда, че само за връзки би останал доста малък процент.

# 36
  • Мнения: 249
а ако познат ти е казал за позицията, но по никакъв начин не ти е помогнал, т.е. абсолютно никакви връзки..  Rolling Eyes
Не всички свободни работни места се обявяват публично, така че това че ваш познат ви е казал за мястото си е достатъчна връзка-информацията, която е дадена на вас не е дадена на друг, което означава че само вие ще кандидатстате и веротността да Ви вземат на работа там е много по-голяма.
Като гледам анкетата най-много гласове има за С връзки! Което само по себе си говори къде е истината в бг. Успех на всички търсещи работа.  bouquet

Абсолютно невярно
А кое е вярното?!


По принцип, местата не се обявяват публично, ако бъдат назначавани хора от същата фирма. Тогава случаят е съвсем трети. Случаят, където познат е казал само на вас може да важи само в някоя фирмичка с по-малко от 10 човека персонал, ама иначе няма как да стане.
 

НЕ става дума за мен, и фирмата Зравна каса, надали е от 10 човека!?  bouquet

# 37
  • Мнения: 7 987
НЕ става дума за мен, и фирмата Зравна каса, надали е от 10 човека!?  bouquet

Не ми се вярва. Не може в Здравна каса да има свободно работно место, за което да знае само един човек.... Няма как да стане.

# 38
  • Мнения: 249
НЕ става дума за мен, и фирмата Зравна каса, надали е от 10 човека!?  bouquet

Не ми се вярва. Не може в Здравна каса да има свободно работно место, за което да знае само един човек.... Няма как да стане.
Ами хубаво е да не Ви се вярва, ама няма как в здравна каса да влезе човек още преди да се е освободило мястото Wink, но ще влезе скоро. По принцип там хората са с висше образовани, а явно като си имаш връзки и средно става.  Wink Но както и да е, да не разводняваме и без друго хубавата тема. В която Вие  и без друго не ми вярвате, а аз Ви казвам това което знам от първа ръка! Simple Smile
В България всичко е възможно стига да имаш връзки и не само Simple Smile Това държавата на възможностите, виждали сме колко кадърни кадри са на определени позиции и как на определени места вместо да има вишисти има среднисти които не могат и името си верно да кажат! Но Ви пожелавам да имате повече личен опит, за да не сте вече невярваща а вярваща в думите ми  bouquet
Успех на всички в търсенето и намирането на добре платена работа!

# 39
  • Мнения: 7 987
Но Ви пожелавам да имате повече личен опит, за да не сте вече невярваща а вярваща в думите ми 

Имам доста голям личен опит, който не включва много неща, но не и "връзки", но също е вярно, че що се отнася до България, нищо не ме учудва.

# 40
  • Мнения: 674
Само с връзки става - хубавата работа във Варна.
2 пъти са звънили и е ставало 100% Peace

# 41
  • Мнения: 7 987
Само с връзки става - хубавата работа във Варна.
2 пъти са звънили и е ставало 100% Peace

Ако си специалист в търсена област, едва ли ще са ти нужни връзки във Варна.

# 42
  • Мнения: 2 616
Изпуснали сте JobTiger.bg в анкетата, които освен сайт за обяви за работа са и HR агенция Simple Smile

Само с връзки става - хубавата работа във Варна.
2 пъти са звънили и е ставало 100% Peace

Ако си специалист в търсена област, едва ли ще са ти нужни връзки във Варна.

На мен пък като варненка ми стана любопитно за какъв тип позиции става дума?

# 43
  • Мнения: 7 987
Изпуснали сте JobTiger.bg в анкетата, които освен сайт за обяви за работа са и HR агенция Simple Smile

Джобтайгър е в други сайтове. Точно обсъждахме, че Джобтайгър не са ЧР агенция.
Ако искаш прочети в другата тема.

Само с връзки става - хубавата работа във Варна.
2 пъти са звънили и е ставало 100% Peace

Ако си специалист в търсена област, едва ли ще са ти нужни връзки във Варна.

На мен пък като варненка ми стана любопитно за какъв тип позиции става дума?

Това може да попиташ в другата тема също. Там има специалисти, които могат да ти дадат информация.

# 44
  • Мнения: 135
До сега винаги съм разчитала само и единствено на себе си.През jobs и съответно друг сайт за работа е ставало при мен лично .Не знам дали бих се чуствала комфортно ако познат или с връзки се случи мисля че не ... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт