Забраненият плод (Aşk-ı Memnu) ~ 59

  • 47 450
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
А чухте ли когато Аднан каза на Нихал че ще има пълнолуние и ше е много хубаво от новата къща да го гледат? Всякаш и каза, че ще има нови пълнолуния за нея Peace
 Да,но беше неуместно за мен,защото пълнолунията за нея никога вече няма да бъдат изпълнени с нещо хубаво,само с  горчиви спомени  Peace,затова не смятам,че ще му се радва.

И защо обричаш така Нихал цял живот на печал? За нея не е настъпил краят на света - когато човек е жив винаги има шанс да му се случи нещо хубаво.Неслучайно е приказката,че"времето лекува" - преживяла съм раздяла с любим човек и смятам,че е така.Нихал ще е заобиколена от хора,които много я обичат/самата тя е много човечна и обичлива/и това много ще и помогне.
Съгласна съм. Аднан и каза, че се радва на усмивка, на луната. След такива тежки удари се учим да ценим дори тревичката. Колко много неща ще ни радват после. В живота се случват доста по - тежки неща, но ги надживяваме. Те ще надживеят и това. Защото са семейство, защото се обичат. В празната къща остана тяхното грозно минало. Те го заключиха вътре. Хванаха се за ръце и поеха към своето ново начало.
Само Дениз ми се искаше да я няма. Не зная защо ми остана отрицателно чувство за нея. Дори Бихтер съжалих, а никога не съм била грабната от нея. Но Дениз, тя някак остана по - скоро отрицателна за мен.
Бехлюл не го съжалявам. Нека си живее страхливия живот. Той ще си остане страхливец до края. Той е неспособен да обича и цени жената до себе си. Ако беше обратно Бихтер нямаше да се гръмне. Но той не може.
Считам, че той така и не обичаше. Какво е изпитвал не знам, но не и любов.
Още преди месец бях писала за думите му на гроба. Той отиде там и изприказва това, което го мъчи. Да го беше изкрещял на полето. На Бихтер нямаше да и хареса тази реч. Нито имената на  Аднан и Нихал в нея. Така и не разбра Бехлюл, че тя просто искаше да я обичат. Отиде на гроба и и наприказва какво е сътворил. Ми хубаво, добре, че мъртвите не чуват.  Peace

# 661
  • Мнения: 654
Всеки герой си каза репликите.
Видяхме и финалния епизод.
Защо ние трябва да сме дребнави и тълкуваме кой какво казал.
Давай те снимки на актьорите зад кадър.
Толкова са интересни.
Особено една с Пейкер-а как убедително плачеше във филма.

# 662
# 663
  • Мнения: 3 371
Добро утро , дами !  bouquetТази сутрин ни го няма обичаното кафенце , затова ще си позволя аз да ви почерпя по едно , за свежо начало на деня ! Hug

# 664
# 665
  • Мнения: 332
аз не харесах г-жа Дениз още от самото начало. За мен образът и е изграден на база на методичност, постоянство, чакаща да я забележат. Аз лично бих си премълчала, ако съм на нейно място, не смятам, че тя беше човека който трябваше да изважда тайната на яве. Колкото и да обича майченски Нихал, можеше да намери друг начин да разкрие връзката между Бех и Бих и можеше да сподели само с Нихал.  Каза, че лъжат Нихал - не съм съгласна, малко преди годежа те вече се бяха разделили. Единственият лъган - беше Аднан.
Колкото до Бехлюл - Ах, Бехлюл..ах...който го е страх от мечки - не ходи в гората! Интересно беше хрумването на сценаристите - нещата са ясни, всички знаят за забранената любов, няма тайни, но Бехлюл го няма на погребението на Бихтер. Пак ходи тайно и крие, какво още има за губене? Да нямаш смелост да се разделиш с любимия човек...голям страхливец.

Последна редакция: сб, 02 юли 2011, 09:20 от vania_61

# 666
  • Мнения: 1
от целия филм ми остана една единствено неясно нещо................
ако може някой нека ми го разсясни
Защо Бихтер постоянно наричаше себе си майка си и Пейкер-" ОТБОРА НА МЕЛИХ"
Ясно ми е че така се казва баща ѝ но защо?

# 667
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Всеки герой си каза репликите.
Видяхме и финалния епизод.
Защо ние трябва да сме дребнави и тълкуваме кой какво казал.
Давай те снимки на актьорите зад кадър.
Толкова са интересни.
Особено една с Пейкер-а как убедително плачеше във филма.
Джоджо, защо да е дребнаво тълкуването на видяното? Всеки го чува и вижда различно. Пък и за това е темата. Да си пишем това, което сме видели. В предходните 58 теми това правихме. Ако финала не тълкуваме би било жалко. За мен лично е ценно да чета усещането на другите.
Аз нали видях как Аднан затвори миналото им в къщата. Да, но Чар е видяла друго. И на мен лично страшно много ми допадна. Как тя е чула стъпките на Бихтер. Никога нямаше да го чуя аз, но сега като Чар го написа го погледнах и така. Удивена съм от усещането. Рядко съм напълно съгласна с нея, но пък за този и пост съм благодарна. Даде ми доста интересен поглед.  От снощните разговори това мнение ме грабна.

# 668
# 669
  • Мнения: 3 371
Така ги кръсти Хилми Юнал !
Дори и той , независимо от неприязънта си към Фирдевс , Бихтер и семейстовото им , отиде да изпрати Бихтер ! Това ме впечатли !
Дениз никога не съм я харесвала , а снощи съвсем ме разочарова ! Както и Бешир - мъчно ми беше , че си отива млад , но не разбирам поведението му .
Аз също смятам , че Нихал никога повече няма да се радва на пълнолунието . Да , ще продължи напред , може би ще излекува наранената си душа , но пълната луна винаги ще и напомня за белега в сърцето и ! Може да я боли по- малко или изобщо да спре да я боли , но винаги белега ще бъде там и ще и напомня ! Peace

# 670
# 671
  • Мнения: 1
мерси за отговора

смятам че артистите от дублажа не се справиха добре!!!
 на турски, в оригинал, епизода беше двойно по въздействащ!
Интонацията, самото изговаряне на думите въздишките паузите...........нищо не беше както в оригинал!
А най мого ме дразнеше през целия филм когато някой от героите КРЕЩИ а от дублажа просто почват да говорят малко по бързо, а не да КРЕЩЯТ както героите

# 672
# 673
# 674

Общи условия

Активация на акаунт