въпрос, на които не успях да отговоря

  • 8 985
  • 154
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 743
Я най-добре
Ако ме питаш искрено - пусни снимки като се очовечи.


Ами ако не се "очовечи', а, къде да го скрие, че сакън да не подразни крехката психика на някоя  си?

# 121
  • Мнения: 10 547
Ако ме питаш искрено - пусни снимки като се очовечи.
Разбирам тези снимки, от които Йода се показва от някакви пелени, автентични и отдолу да пише "роди ни се син" примерно, но тези с професионалната фотография ми е по-естетично да се случват, когато и самото дете е вече в сладката фаза и прилича на човек, а не на грамаден ембрион.

(Касита, това към теб, защото попита кога се пускат снимки, който въпрос и редактира...)



Защото реших, че няма смисъл да отговарям на явните ти провокации.
Влез в някой сайт на профи фотограф, който снима деца и виж, че снимат новородени до около 15-тия ден, а после препоръчват на родителите, децата им първо да се научат да седят и после да се снимат, защото рискуват да имат еднотипни снимки. Явно т.нар. от теб ембриони ги сгъват в много странни пози.

Ужасно е да се гнусиш от нещо, което си бил и ти в даден етап от пребиваването си на земята. Или вероятно и ти си с божествен произход и си кацнала на земята на около 16, висока над 174 см и с тънки китки?

# 122
  • Мнения: X
Аз само казвам как стоят нещата отстрани, за незапознатите с вида на новородените. Познатата ти, Касита, е недодялана, за това че е казала мислите си на глас.

Проблемът не е кога и какво да се снима в децата, а риска, който поемаш, когато правиш снимките публични. Същото чувство за мяра, което ви спира да пускате свои снимки с 40те кг отгоре преди раждането, ще ви подскаже, че някои фотоси на детето ви ще се приемат противоречиво  Peace

# 123
  • Мнения: 10 547
Nesiha, ако знаеш, какъв бизнес се прави със снимки на качили 40 кг. дни преди раждането.  Peace
Една фотосесия е към минимум 150 лв.

# 124
  • София
  • Мнения: 3 471
Абе аз да си призная, не искам да се гледам в тази си фаза.
Дори се потрисам от идеята да поканя мъжа си да присъства на раждането, а да го увековечава със запис вече ми клони към силно извращение.

Би трябвало да признаем, че и тук нещата имат две страни, нали за това говорим през цялото време.

И в момента, в който едната страна наруши баланса и пресоли, общуването вече става натоварено.

За това става въпрос, дами и двете имате право и цитирате случки, които са прескачане на тънката червена линия.

# 125
  • Мнения: 12 683
Честно казано, на мен и автарите с ембриони не са ми особено лицеприятни.

# 126
  • Мнения: 46 592
...Защо очаквате някой, незапознат с новородените да открива в тях нещо красиво!


Жената е споделила важен за нея момент, във фейсбука се споделят такива дивотии, но явно няма място за нещата, които са наистина значими. Едно Честито, да ти е живо и здраво! е достатъчно, не е нужно да се умиляваш или възхваляваш.
Т.е. ако детето ми има някакъв недъг, не е съвсем красиво (по критериите за красота) или нещо подобно, трябва да се грижа за доброто настроение на приятелите го крия? Идват у нас и аз хоп - чувала на главата, сакън, да не им проваля деня.
Удивлявам се на представите ви за приятелство...

# 127
  • София
  • Мнения: 3 471
...Защо очаквате някой, незапознат с новородените да открива в тях нещо красиво!


Жената е споделила важен за нея момент, във фейсбука се споделят такива дивотии, но явно няма място за нещата, които са наистина значими. Едно Честито, да ти е живо и здраво! е достатъчно, не е нужно да се умиляваш или възхваляваш.Т.е. ако детето ми има някакъв недъг, не е съвсем красиво (по критериите за красота) или нещо подобно, трябва да се грижа за доброто настроение на приятелите го крия? Идват у нас и аз хоп - чувала на главата, сакън, да не им проваля деня.
Удивлявам се на представите ви за приятелство...
До отбелязаното, постът ти е съвсем адекватен и отговаря на всичко, което си казахме по въпроса и удовлетворява всички страни.

Останалото е интерпретация в свободен стил, за която освен да те набия, не знам какво да те направя. Свали си чувала от главата и си признай, кога си слагала новородена снимка на красивата си дъщеря. Защото аз мога да се хвана на бас, че не се е родила в този си ангелски вид, в който ни радва взора вече толкова години.
Или снимка от раждането, понеже е много свещен и съкровен миг и трябва да всички да се трогнем до сълзи.

# 128
  • Мнения: 4 965
...
азаф, ти си от хората, които харесвам във форума  Peace Според теб децата ти каква част от живота ти заемат, след като казваш, че децата на приятелите ти са малка част от техния живот. За моето дете смея да твърдя, че е най-важната и хубава  част от живота ми. Иначе нямаше да го искам и да го раждам. Е, второ няма да имам - от егоизъм и заради това, че съм изцяло съсредоточена върху единственото дете, което имам.


Това, че децата ми са най-ценното нещо, според мен, което съм създала, не означава, че са моят живот.
За мен те са най-скъпото и най-милото, като усещане и емоция, но наистина животът ми включва и много други неща, освен тях. Съпруг, родители, приятели, професия, почивка, пътувания, филми, книги, учене, време само за мен, магазини, домашни любимци, мъже и т.н. Имам доста други интереси и не съм се вторачила само и единствено в децата, заради което имам и много теми, които да обсъждам с приятели. Пък и /както поясних/ за мен децата ми може да са най-ценното, но за моите приятели аз съм най-ценна, а не децата ми /мои приятелки са ги гледали, за да свърша нещо; обичат ги; радват им се, но не държат да им говоря при всяка среща с часове как са кихнали или кога са пръднали/. Peace
И тук е разликата - аз съм егоист за повече деца, защото правя разлика между това, че те са най-важните за мен и факта, че това не ми дава право да обсебвам съществуването си с тях. Моите деца са хипер самостоятелни, на което аз държа /не казвам, че с мен не се глезят и не чакат да ги обгрижвам, защото им е приятно/ и осъзнавам, че не мога да имам само тях като център на света си.
И за теб важи същото, убедена съм. Чела съм и за работата ти, и за амбициите ти, и за интересите ти. Просто приемаш нещата от друг ъгъл. Hug

# 129
  • Мнения: 12 683
...Защо очаквате някой, незапознат с новородените да открива в тях нещо красиво!


Жената е споделила важен за нея момент, във фейсбука се споделят такива дивотии, но явно няма място за нещата, които са наистина значими. Едно Честито, да ти е живо и здраво! е достатъчно, не е нужно да се умиляваш или възхваляваш.
Т.е. ако детето ми има някакъв недъг, не е съвсем красиво (по критериите за красота) или нещо подобно, трябва да се грижа за доброто настроение на приятелите го крия? Идват у нас и аз хоп - чувала на главата, сакън, да не им проваля деня.
Удивлявам се на представите ви за приятелство...


Тя нали не е споделила, че е нейното. Ако баша поставила нещата - Родих, ето го, сигурно щеше да получи Честито.   

# 130
  • Мнения: 2 448
На мен детето ми не ми е пречило или променило отношенията ми с приятелите, но отношението на някои от тях се промени покрай сдобиването ми с отроче. Та много ясно, че няма да седна да жаля за някой, за когото съм била запълване на свободното време и забавления и да почна да създавам неудобства на детето си, само и само да поддържам някакви забавлителни връзки.Живота и събитията в него променят посоката, интересите на хората, така, че в един момент приятелите ми може да са едни, в следващия други, но детето ми си е все едно и също.
В тази връзка приятели не ми липсват, сравнително социална личност съм и си намирам с кого да общувам, когато имам нужда.
А от тези приятелства, в които се влага големия патос, че когато и да звънна онзи отсреща ще се отзове предпочитам да не влагам сили напоследък, защото не мога да кажа за себе си,че на всяка цена каквото и да ми струва бих се отзовала за нечие среднощно изслушване, ако и това да е било на дневен ред преди време.И не го и очаквам от никого.

# 131
  • Мнения: 46 592
...Свали си чувала от главата и си признай, кога си слагала новородена снимка на красивата си дъщеря.


Ами доскоро стоеше ето този албум в подписа ми, но вече нямам време да правя рамки и сложих аналогичен. Има я новородена, още в болницата, за съжаление имам само няколко снимки и то с ужасно качество, защото нямах с какво да снимам...
Споделям го с познати и приятели, които искат да я видят, аз правя същото с техните албуми, не си слагаме децата с цел - виж колко са хубави, има ги от съвсем малки бебета, радваме им се как растат и т.н., красиви, грозни, относително понятие, но това са ТЕ, нашите деца.

...
Или снимка от раждането, понеже е много свещен и съкровен миг и трябва да всички да се трогнем до сълзи.

Е, то да сложим и как ги правим  Joy
Това е друго - как влиза и как излиза си е нещо интимно за мен и никой, освен участниците в процеса на създаване (и докторите, естествено) нямат място там.



Тя нали не е споделила, че е нейното. Ако баша поставила нещата - Родих, ето го, сигурно щеше да получи Честито.   

Така е. Но пак се чудя какви са тия компании, които си пускат снимки на новородени, за да им се присмеят, явно за тяхната е било практика, не само за тази снимка.

...Та много ясно, че няма да седна да жаля за някой, за когото съм била запълване на свободното време и забавления ...


Точно! Peace Имам и такива познати, но за мен това са само познати, приятелите са нещо съвсем друго, различно от излизане за дивеене, не че е невъзможно и с тях, но има още много, много страни на връзката, които тук мернах като досадни и ненужно в едно приятелство.

# 132
  • София
  • Мнения: 3 471
Разбра ме идеално какво искам да кажа.
Аз не съм гледала албумите, виждам аватара.

А онези, които след определена възраст са се закотвили в пуберитета и излизат оттам, само за да влязат в ранната критическа, не могат да бъдат обект на един подобен разговор, защото не могат да бъдат дефинирани като адекватни също.
В този ред на мисли, не ми е приятно някой да ми звъни посред нощ, защото се е наковал в някой бар и много му се иска да си сподели каква мацка му е намигнала.

Или да не съобразиш времето и мястото на срещите с факта, че приятелката ти е с детето си.
Не е толкова сложно и това.

Това отново не влиза в параметрите на доброто възпитание.

# 133
  • Мнения: 12 683
В този ред на мисли, не ми е приятно някой да ми звъни посред нощ, защото се е наковал в някой бар и много му се иска да си сподели каква мацка му е намигнала.

Накара че да си спомня с носталгия това време.  Приятерка срещнала принца и веднага бърза да ми се обади.  1-2 през нощта.

По въпроса за срещите с деца - хич не ми беше приятно, когато моите бяха малки.  Сега вече даже ми е приятно, защото нямам такова нещо на главата си.

# 134
  • Мнения: 46 592
Разбра ме идеално какво искам да кажа.
Аз не съм гледала албумите, виждам аватара..

Права си, но аз слагам актуални снимки, няма как да сложа на новородено, като тогава не съм  била регистрирана тук, даже не подозирах за съществуването на форума  Laughing

За останалото написано по повод приятелите съм абсолютно съгласна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт