Количкa X-Lander № 2

  • 37 005
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 070
⅞ ...and Happily Ever After, благодаря за изчерпателния отговор!
Имам предвид степенката там където зацапват обувките или ботушите в калното и кишаво време. Ако материята там е покрита с найлон или е гумирана не е проблем - с една влажна кърпа почистването става за нула време, но има марки и модели със степенки за крачета които са с плат било то и промазка и за да се почисти си трябва да се мине с четка и вода, да, не е маловажно това, но когато детето е на възраст да върви крачетата му ще опират, т.е. ще стъпват на степенката, а там е гумирано (за ХА говоря) но това разбира се не е най-определящото в избора на количка. Просто зачекнах въпроса, защото ми направи впечатление модел XQ в магазина, на който степенката зад прасците и ходилата е цялостна и материята е сякаш текстил, който е закрепен с винтчета за шасито - от една страна се чудех за почистването от друга за удобството на крачетата, но това са подробности.. Сега обърнах внимание, следкато каза за модел XA, че зад прасците е найлон, Арктик със сигурност има найлон, но в наличност я няма вече никъде, понеже няма да се произвежда повече този цвят. НЕ на всички цветове там е покрито с найлон, да не казвам на почти всички. Енерджи цвета със сигурност няма такъв, за другите не съм се заглеждала кои точно имат и кои нямат. а там където опират подметките е леснопочистваща се материя. Тези разсъждения са в случай, че се чудя какъв модел да избера и няма за какво друго да се хвана... Аз когато си избирах количка 2 месеца се чудих, накрая взех първата, която ми беше легнала на сърцето. Е колкото и да гледах не харесах друг модел, особено като се позапознах с някои и по отблизо-коя какво има и какво няма.
Сега разглеждах XA и XQ успоредно в два браузъра и виждам, че има разлика и в шасито и в големината на предните гуми.... За мен двата модела са си доста различни, да.

Между другото на вас кога ви се налага да вдигате количка освен в случаите на сгъване и пъхане в кола, защото аз не се сещам за други такива? Ако имаш да минаваш например неохраняем железопътен прелез или ако ще я качваш в градският транспорт.На мен единствено ще ми се налага да я дърпам/свалям по десетина стъпала всеки ден... Не е проблем-аз слизам и качвам на задни гуми-като го правя лекичко даже и мъникът не усеща трусовете.

# 16
  • София
  • Мнения: 159
еййй ама много лесно ме навихте Laughing Hug  bouquet

Сега остава да мисля дали още сега да си я купя или да изчакам до октомври заради гаранцията и заемането на място...

# 17
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен,
За съжаление аз имам много лоши отзиви за тази марка колички. На 20-тия количката се разскърца толкова здраво, че може да ти скъса нервите, но уви от магазина ми казаха меко казано лаконично, че няма как да се оправи този проблем. Те винаги скърцали, лошото било, че моята се разскърцала твърде рано....
не се лъжете да си купувате тази марка, цената е доста висока за качеството, което предлагат....

# 18
  • София
  • Мнения: 159
а сега де! Thinking

# 19
  • Мнения: 0
Незнам какъв е лимитът ти за количка, но със сигурност за тези пари можеш да вземеш друга в пъти по-качествена.

# 20
  • Мнения: 398
Според мен просто е трябвало да се смажат колелата (ако изобщо е вярно това де  Peace ) Аз толкова време бутах ХА и в дъжд, и в сняг, и в киша никога не е скърцала.Имам приятелка, която буташе ХТ дълго време и при нея е нямало проблем.И в старата и в тази тема не се е оплаквал никой от скърцане.

# 21
  • Мнения: 1 070
Това за скърцането е някакъв единичен проблем. Почти съм убедена, че е поради причината, че в големите гуми са влезли пясъчинки. Ако е смазана добре (както трябва и един автомобил да се поддържа разбира се) и се почиства това няма да е така. Все пак всяко нещо се амортизира. А всъщност дали скърца от там или ако не е от там, тогава от къде?
И как стигнахте до заключението, че качеството е ниско за цената, само заради това че скърца ли?
Наистина количките не са супер евтини (поне за мен), а и всеки има различна представа за "евтино и скъпо".

А в тази тема например мога да вметна едно въпросче да обсъдим-какво качество пък получаваме за количка Чиполино, която нова струва около 400-500 лв. и има ли място за сравнение не само като качество, а маневреност, комфорт и удобство и за майката и за бебето? Аз познавам поне 3 майки, които отдавна захвърлиха този сорт колички, за още дузина поне съм чела. Или се счупват или се управляват отвратително.

Тикала съм на приятелки и Чиполиното, и Бертонита-хич, ама хич няма място за сравнение и то при положение за разлика в цената от 100 кинта  Wink

А колички като Чико, ABC даже имат цени над 1000 лв-значи ли това да очаквам двойно качество?
А и винаги ще има доволни и недоволни от всичко. Хубаво е да има всякакви мнения, аз което бях сметнала за минус на моята количка го написах.

# 22
  • Мнения: 1 070
Здравейте и от мен,
За съжаление аз имам много лоши отзиви за тази марка колички. На 20-тия количката се разскърца толкова здраво, че може да ти скъса нервите, но уви от магазина ми казаха меко казано лаконично, че няма как да се оправи този проблем. Те винаги скърцали, лошото било, че моята се разскърцала твърде рано....
не се лъжете да си купувате тази марка, цената е доста висока за качеството, което предлагат....

И разбира се нищо лично, ама да се регистрираш във форума в 15:13 часа и да напишеш отрицателното си мнение в 15:17 часа ми понамирисва на.....  hahaha сами ще се сетят другите на какво  baby_neutral

Исита, не се подлъгвай по единични мнения за да си извадиш извод. Има цяла една тема за количките, прочети я. Има и за други марки тема. Аз не налагам мое мнение, но не си вади изводи от временни посетители тук.

# 23
  • Мнения: 13 512
Добре, кажи от кой град, кой магазин си си купила количката и са ти отговорили така- да знаят хората и да не си купуват колички от там:-)
За ABC- нямат модел за 1000 лева.

# 24
  • София
  • Мнения: 159
Аз нали съм си половин ченге и веднага го разконспирирах като ⅞ ...and Happily Ever After  Peace

За Чикото - имала съм Трио фор ми за 1 100 лв. - голяма минавка, зарязах я на 5ия месец. Сещам се за случай в който мъж си е предлагал услугите да ми помогне да я вдигна от платното на тротоара, от съжаление като ме гледаше как се мъча да я бутам все още с новородено....

За Чиполино - имах Омния 3 за 140 лв. и бях супер доволна, но ми я откраднаха "под носа". Днес ходих до там за друг пазар и хвърлих едно око на определен модел, че си го е харесала приятелка и всичко ми се стори много дървено и кичозно....за по 400-500 лв. Иначе имат много изгодни и леки кошници за кола по 68 лв Rolling Eyes

Х ландерите мисля, че са доста изгодни за по 600 лв. /количка, покривало, дъждобран/, която е функционална и за новородено Peace Днес ми споделиха, че мога да си капарирам или платя модел и цвят който харесам и да ми го съхраняват до момента в който ще ми е нужна и от тогава да ми напишат гаранцията, защото не се знае на по-късен етап дали ще го има и дали ще могат да го доставят...

И да попитам тези които са имали количка светъл цвят - Дизърт или Арктик, доволни ли сте, не се ли замърсява лесно особено отгоре по сенника като се пипа, като вали дъжд и от др...

# 25
  • Мнения: 1 070
За ABC-то да, верно че са около 850 лв.
Аз с моя Арктик досега не е имало петно, което да не изпера, включително и от грес. Бях писала мисля вече, че самата материя може да се пере на място, не осатава после следа нито от петното, нито от мокрото. Защото например имам в нас един диван, който като го пера на място само определен участък и след това се вижда къде е било мокро петното. Поне за материята на плата не може да се каже нещо отрицателно. Обаче пък точно за Арктик разбрах че вече няма да намериш този цвят, изчерпан е и няма да се произвежда и освен втора употреба едва ли ще попаднеш на този цвят. Също и съм писала, че цветовете в сайтовете са различни на живо, особено пък Арктика няма нищо общо според мен, освен червеният му цвят.

А като пита за плата се сетих, че не ми се понрави единият път когато "прах" на място сенника (едната му част не рискувах да сложа в пералня, има едни обръчи и си мисля да не се счупят в пералнята) и понеже имам една четка, с която търкам като я пера и лентата, която е зашита по края с логото Always in motion се поизтърка малко, затова е хубаво там да не се търка с толкова твърда четка.

Ако се сетя и друго ще пиша.

Добре, кажи от кой град, кой магазин си си купила количката и са ти отговорили така- да знаят хората и да не си купуват колички от там:-)


 Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 070
Полският сайт http://wakacje.x-lander.pl/ има обявен конкурс с много интересни условия. Трябва да "съставиш" екскурзия, която да не надхвърля определена сума пари, да е до 6 човека, най-много четиридневна и да приканваш приятелите си после да гласуват. Първа награда е парична, втората е 2 колички X-Go + чанта за лаптоп още 30 предметни награди. Само че има условие да живеете на територията на Полша.
А за тези които не са разгледали фен страницата на Ландер-там също имаше конкурс, в който наградата беше XS и още други хубави награди.

# 27
  • Мнения: 0
Да започна отначало....
Количката скърца независимо, че е смазана на всички възможни места, аз лично съм се примирила, че едва ли ще се оправи и най-вероятно ще си продължи да скърца:(((
Все пак говоря за количка на 20 дни, не мисля, че е нормално подобно скърцане.
Относно цената - едно XA с кош за новородено е около 800лв., а за тази сума може да се купи едно ABC, което със сигурност няма да се разскърца за 20 дни.
Казвам го от личен опит, защото съм ползвала същата количка и след здраво бутане по всякакви терени не скръцна един път.
А относно регистрирането, целенасочено е - явно доста често ще посещавам магазина от който закупих количката..... и затова не искам да става ясно кой пише?!!!
Все пак трябва да поддържам добрия тон...
Всеки прави своя избор сам, аз направих моя и сгреших, за което съжалявам много, затова исках да споделя опита си за да може избора на всеки да е по-обективен:)))
Лека вечер Simple Smile

# 28
  • Мнения: 13 512
А би ли показала касовата бележка или гаранцията, която имаш за количката? Извинявай, но звучиш неубедително.

# 29
  • Мнения: 0
Искаш да ти я сканирам и да ти покажа ли?????
Кое точно ти се видя неубедително???
Ще го повторя отново - имала съм опит само с ABC и с X-Lander, първата не мръдна въобще, а втората се разскърца на 20-тия ден.
За мен това не е нормално и реших да изкажа мнение в темата.
Не искам да убеждавам никого да си купува или не количката, но моето мнение е, че за теи пари не си заслужава - това е моят опит.
Може и да нямам късмет в случая - всичко е възможно:))) но е факт...

Общи условия

Активация на акаунт