Седми клас завърших вече аз, и за нови подвизи се стягам в осми клас

  • 39 114
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 266
marto12345 , това са 2 части на една книга. Вие учите само "Преди да се родя", но книгата е много забавана и предполагам, че ще прочетеш и "След смъртта".  Laughing

# 61
  • Мнения: 82
Марто12345, книгите са всъщност три - "Преди да се родя", "И след това", " И след смъртта ми", но вие ще учите само първата.
Успех!

# 62
  • Мнения: 360
Да, май децата спечелиха за НПМГ. Сина ми е много доволен и се успокои. Мислйа, че ще ходи с удоволствие на училище. Той до 7 клас беше много щастлив с класа си и учителите му, затова се радвам, че избора е негов. Току-що ми каза, че В НПМГ ако си добър по мат, биология, физика и химия, не те закачали другите учители. ХА ХА ХА

Миличка DMBI,

не искам да звуча като черна станция, но лично аз (мое мнение) виждам голяма доза истина в думите на детето. Детето е казало нещо много важно, поучително и което в крайна сметка има връзка с бъдещата професия и житейски път на детето. Защо? Защото математическата гимназия
е насока  -- точно за "по мат, биология, физика и химия", което е оринетир за след 4-5 години за ВУЗ. На мой колега синът му беше в НПМГ с биология, в последствие записа фармация. Е, КАКЪВ Е СМИСЪЛЪТ ДА ЧЕТЕ СТИХОТВОРЕНИЯ НА Н.Лилиев или Н. Вапцаров? Беше постигнал 9синът на колегата) определено ниво на англ.език и сега се стяга като завърши, да заминава за чужбина (или поне такива са намеренията). Както съм чела в дебелите книги, родителството е една много важна школа, т.е ние учим децата, но и те ни учат на нещо.
Така че нацелувай момчето и се надявам да постигне максимума, нали той искаше тази гимназия?
С най-добри чувства, извинявам се за патоса.

# 63
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Не разбрах...искаш да кажеш, че примерно НПМГ и СМГ нямат нужда от четене на литературни произведения? Ми те и езиковите...за какво им е Вапцаров и Лилиев....в немската я да си четат само немски.....вестници примерно ... newsm78

# 64
  • Мнения: 734
Не разбрах...искаш да кажеш, че примерно НПМГ и СМГ нямат нужда от четене на литературни произведения? Ми те и езиковите...за какво им е Вапцаров и Лилиев....в немската я да си четат само немски ... newsm78

Пък в корейската паралелка - само на корейски  Grinning

Мисля, че е важно децата да са грамотни и да имат добра обща култура. Затова са нужни и Лилиев и Вапцаров и познания за средновековната история ...
Това не пречи да се развиват основните си таланти в точните науки.

# 65
  • Мнения: 360
Не разбрах...искаш да кажеш, че примерно НПМГ и СМГ нямат нужда от четене на литературни произведения? Ми те и езиковите...за какво им е Вапцаров и Лилиев....в немската я да си четат само немски.....вестници примерно ... newsm78

Специално за НПМГ - май са някакъв лицей на Соф. университет или нещо такова. Системата им
беше строга и дисциплинираща, покритие на определен брой часове, определено  ниво на знания, не помня конкретните изисквания, които колегата ми каза.
Що се касае до четене на немски вестници, това не е лошо. Но дали ще са достатъчно житейски зрели за да смелят новините и статиите? Не ми се иска да подхващам някоя болна тема на образованието ( и без това не съм наясно за много неща), но лично аз не съм против алтернартивните методи и форми на обучение.

# 66
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Ок, за Лилиев и Вапцаров не разбрах...инак какво е НПМГ ясно ...

# 67
  • Мнения: 360
Ок, за Лилиев и Вапцаров не разбрах...инак какво е НПМГ ясно ...

Извинявам се Lady_A , лично аз бях през целия си ученически живот слаб литератор. Както по бълг.литература, така и по руска. И което не мога да си простя е че все изнамирах убедителни оправдания да не си науча урока, на което учителите 100% вярваха.  Embarassed Embarassed Embarassed

# 68
  • Мнения: 75
Като си помисля, че ние някога за 8 клас четохме История славянобългарская, май децата ни имат супер интересна и приятна литература. Иначе тогава в немската се четяха доста вестници (досада), но и хубави немски автори.
Заслужена почивка на всички!

# 69
  • Мнения: 336
Синът ми прочете История славянобългарская преди 2 години, тя беше в списъка за 6 клас. Друг въпрос е, че на практика я "превеждах", за да я разбере... Твърде много непознати за него думи, питаше ме какво означава това и онова почти постоянно. Радвам се, че това лято имат по-леко четиво, децата заслужават почивка след тежката учебна година  Hug

# 70
  • Мнения: 212
Чакайте да видите списъка за 10 клас- "Майстора и Маргарита", "Мъртви души", "Престъпление и наказание", "Герой на нашето време", "Житие и страдание грешнаго  Софрония", "История славянобългарская", "Дядо Горио", "Граф Монте Кристо", "Дон Кихот", "Червено и черно", "Бел ами" и още много по-малкообемни.
Големият заяви категорично, че е свръх неговите възможности да изчете всичко и ще избере само 2-3 произведения. Трябва май да видя кои от всички ще му трябват за матурата /живот и здраве/, мисля, че само български автори, но не съм сигурна.
На кандидат осмокласника съм му дала малко почивка, но от идната седмица ще трябва да му връча някоя книга, че ей сега ще дойде септември. Мисля и от август да правим по малко диктовки по английски за тренинг, а от началото на септември- някое и друго тестче по математика.
Не ме хокайте, че го юркам, просто се възползвам от последната възможност думата ми да се чува все още.  LaughingС големия вече не мога лесно да излизам наглава.  Twisted Evil Crossing Arms
Ех, кога беше то, когато слушаха и изпълняваха, минало безвъвратно свършено.

# 71
  • Мнения: 343
Здравейте, момичета!  bouquet

Рядко се включвам при вас, поради липсата на време, но гледам да не ви изпускам. Простете ако нещо не съм разбрала, но имам статистиката за Бургас от 1-во и второ класиране. Ако ви интересува кажете на кого да я изпратя?

Иначе за протокола - вече се похвалих, че синът ми е приет на 1-во класиране по 1-во желание, но в еуфорията пропуснах да споделя кое е то - ГПНЕ "Гьоте". Много съм горда с детето. Нямах възможност за частни уроци, но като подготовка го записах последните 2 месеца на курсове по математика при г-жа Савова, която за мен е невероятен математик и педагог.

По отношение на изпитите искам да споделя, че е много важно не само добрата подготовка по предметите, но и психическото състояние на децата. Лично аз се бях притеснила изключително много, защото синът ми повръща преди 2-та изпита и съответно не показа най-доброто на което е способен, но пък за щастие това се оказа достатъчно, за да го приемат в желаното от него училище.

Хубав ден на всички и благодаря, че ви има!

# 72
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
Разглеждайки статистиките от двете класирания, у мен възникна въпросът, щом статистиката от второ класиране показва бала на приетите деца само в това класиране, не би ли следвало и максималния бал да е различен от този в първо класиране (защо той се запазва)?

# 73
  • Мнения: 30
Май ще трябва от РИО да обясняват системата за класиране и баловете на децата , по-добре на хората, Banghead за да не приличат на сметки от Топлофикация.  Rage

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 09:44 от DMBI

# 74
  • Мнения: 30
Обади се и ги попитай. smile3506 spam2 Макар че, това ми напомня за един мой близък, който работи в Топлофикация. Когато го помолих да ми обясни какво означават всички данни от сметката ми за парно. И той ми каза ,, Честно казано, не знам,,.

Общи условия

Активация на акаунт