Нискомаслено или Пълномаслено кисело мляко?

  • 5 226
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Причината защо трябва да се дава пълномаслено мляко:
Цитат
Why full fat?
Full-fat or whole cows' milk is essential for your baby because she needs the energy that the fat in milk provides. Fat also carries essential vitamins A and D, so by skimming the fat off the milk, the vitamins are reduced, too. You should give your baby full-fat milk until she is at least two years old.
Цитатът е от http://babycentre.co.uk/
Бях написала в една друга тема, че при обезмасляването се губят витамините, за енергийното съдържание не съм знаела  newsm78
По същият начин се препоръчва и мазна риба да се дава, но заради съдържанието на Омега-3, която е необходима за развитие на мозъка.

# 16
  • Мнения: 516
Нискомаслено! 2%

# 17
  • Мнения: 3 663
пълномаслено разбира се
нискомасленото мляко е диетични майки, не за деца

# 18
  • Мнения: 827
 Нискомаслено. Така съм чувала и това правим. Предполагам е ,защото по-лесно се приема от техния организъм, а и истинското кисело мляко, според възможностите на кравите в БГ  Mr. Green, е до 3,6% . Повече масленост от тази се постига с други добавки.

# 19
  • Мнения: 4 915
Пълномаслено до две годинки!

Защо - пише го в посочения по-горе линк от  http://babycentre.co.uk, а и в много други сайтове.
Кърмата и адаптираното мляко са пълномаслени също.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
По мои наблюдения нискомаслено мляко педиатрите са препоръчвали преди години. Все по-често започнах да срещам мнения в полза на пълномасленото, а вече почти навсякъде.
Наистина при обезмасляването се губят ценни витамини- А, D и Е. Мазнините са не по-малко важни от белтъчините.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 844
И нашата педиатърка ни препоръча пълномаслено - причините вече са изброени по-горе.

# 22
  • Мнения: 8 505
Пълномаслено.

# 23
  • Мнения: 120
Пълномаслено и от мен  Peace

# 24
  • Мнения: 5 577
Аз давам 2%, но ако нямам - давам и 4.5%

# 25
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Всички млека, които се дават на децата до около две години трябва да бъдат пълномаслени, защото растящия детски организъм и мозък се нуждае от тези мазнини

и нашият педиатър каза същото. Леле, колкото педиатри, толкова и мнения ooooh!

# 26
  • Мнения: 2 673
започнахме (и до сега давам такова) - домашно или Фибела 3.6

Общи условия

Активация на акаунт