Отслабнахте ли "завинаги"?

  • 62 274
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
И аз така я разбрах .
Когато един човек се грижи за външния си вид , в т. ч. и за кг , това си личи в цялостната му визия и излъчване .
Да познавам такива вманиачени с куп  проблеми ,с манията си за перфектност и здравословен начин на живот избиват ниската си самооценка, липса на любов  и други неразбории в живота им  Sunglasses


Добре е да се грижим да но при някои се прпревръща в зависимост   Whistling  тази им мания  Wink




Със страста която се грижим за тялото трябва да не забравяме да се грижим и за други неща от живота ни Wink


Последна редакция: вт, 25 окт 2011, 15:19 от Desss

# 661
  • София
  • Мнения: 6 810
Да познавам такива вманиачени с куп  проблеми ,с манията си за перфектност и здравословен начин на живот избиват ниската си самооценка, липса на любов  и други неразбории в живота им  Sunglasses





Много точно казано.  Peace

# 662
  • Варна
  • Мнения: 957
Доста пълни жени и мъже има, които истински са ме радвали с излъчване. Дори и когато изглеждах завидно добре и бях завидно млада. Как пък не се случи да изкочат вътрешните им проблеми? Частен случай са били, вероятно.
Няма крайност, която да е трайно привлекателна.

# 663
  • Варна
  • Мнения: 289
по повод че не съм зависима и пристрастена към кг си направих чудни кашкавалки днес и сигурно трайно качих поне половин кило  Laughing В крайна сметка ако не съм слаба то поне съм...руса.. Mr. Green

# 664
  • Мнения: 2 590
А замисляли ли сте се, че въпросните килограми в повече може да се дължат на здравословен проблем, вместо веднага да се лепва етикет, че видиш ли този човек не се поддържа, значи нещо не е в ред?  Rolling Eyes

# 665
  • София
  • Мнения: 12 570
А замисляли ли сте се, че въпросните килограми в повече може да се дължат на здравословен проблем, вместо веднага да се лепва етикет, че видиш ли този човек не се поддържа, значи нещо не е в ред?  Rolling Eyes

Абсолютно. Или тежка бременност на легло. Или стрес, или може да има 1000 причини.

# 666
  • Варна
  • Мнения: 289
А замисляли ли сте се, че въпросните килограми в повече може да се дължат на здравословен проблем, вместо веднага да се лепва етикет, че видиш ли този човек не се поддържа, значи нещо не е в ред?  Rolling Eyes
разбира се, нормално е да помисли нещо такова човек, ама в крайна сметка в 90% от случаите са си от ядене...В което няма нищо лошо, важното е човек да се харесва в кожата си и да не му създават сериозни здравословни проблеми.Аз не съм крайна, понякога са ми много симпатични и слаби и по дебелички хора.Излъчването на човек няма общо с кг.

# 667
  • Мнения: 55 067
От приятно закръглен , до потънал в лой човек има голяма разлика .
Има хора , за които храната е единствения смисъл на живота . Тях откровено ги съжалявам .
Има и хора със здравословни проблеми , но повечето са дебели от лакомия .
Поне тези , които познавам в близкото ми обкръжение .

# 668
  • София
  • Мнения: 6 810
Аз пък много обичам да ям. Обичам и да готвя. Laughing Не виждам какво лошо има в това, да обичаш храната. Освен, че като прекалиш с количеството се отразява на кантара.  Crazy
И да изглеждам добре също обичам. И се налага да се съобразявам и с двете ми любови.  Joy

# 669
  • Мнения: 55 067
Ами не знам .
Аз ям , както се казва , да си мина от реда . Само от сладичко се изкушавам . Embarassed
Но и там се контролирам .

# 670
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ауу, аз имах предвид излъчването ...разбира се, че килограмите нямат значение....

 макар че едно дебело момиче има много по- различно израстване от слабото ... като се мине през подигравките, липсата на гадже и сексуален живот и т.н.... много е неприятно да се види млад човек, който няма воля да се справи с килограмите ... тази липса , в тази възраст е много лошо нещо

# 671
  • Мнения: 6 365
Внимавам с категоричните изказвания, но е вярно, че голяма част от "болестите", които водят след себе си затлъстяване, пак тръгват по един или друг начин от храненето. В БГ се яде доста хляб и други тестени- и определено един тип фигура преобладава на опашката за пресен хляб на близката пекарна. Да, пресният хляб е вкусен, но не е полезно да имаш талия над метър.

Освен това се занимавам умерено със спорт и забелязвам, че известна доза атлетизъм отразява един по-приятен, дисциплиниран характер при човека. Бих предпочела да работя с такъв човек. Веселият и пълен хедонист...хм, опасявам се да не се огъне, когато нещата загрубеят.

Баба ми беше от тези ужасно чаровни пълни хора, които никога не се опитваха да отслабнат, били хубави и така. За съжаление един ден лошите хранителни навици доведоха и до болести.

Познавам и хора, които не могат да отслабнат заради стрес. Но и борбата със стреса се учи.

Ама аз съм от хората, които вярват, че човек може да вземе в ръцете си повече неща, отколкото си мисли.

# 672
  • Мнения: 4 916
А така, обяснете на болните хора, че сами са си виновни. Понеже ядат хляб. Който каже, че не яде хляб - лъже, иначе нямаше да е болен.

# 673
  • Мнения: 55 067
Ама аз съм от хората, които вярват, че човек може да вземе в ръцете си повече неща, отколкото си мисли.

+1  Peace

Mamacita , голям фен съм ти ! Wink

# 674
  • Варна
  • Мнения: 957
Освен това се занимавам умерено със спорт и забелязвам, че известна доза атлетизъм отразява един по-приятен, дисциплиниран характер при човека.

Тук замлъквам, защото фактите говорят, най-вече в момента "дисциплиниран". Неоспоримо. И ми се ще повече да наблягаме на това - движение, активно, целенасочено - в зала, извън зала, без значение. Един пълнее от хляб, друг от мазнини, но от обездвижването (и преяждането!) страдаме всички, дори и слабите.

За баба ти те разбирам, моята бе същата - вторичният диабет (и наднорменото тегло) я разболя и я взе поне 10 години по-рано, отколкото трябваше. Дисциплината, движението и режимът подариха на дядо ми 10 години, въпреки поне 4-те филии хляб, които ядеше дневно (+ много, много сладко), въпреки младежката му туберкулоза.

Общи условия

Активация на акаунт