Захранване с риба

  • 1 236
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,
Ако бебето е захранено с един вид риба (в нашия случай треска), мога ли да дам направо друг вид риба (сьомга, калкан и др.) или пак трябва да захранвам постепенно? А според вас риба пангасиус подходяща ли е за 10 месечно бебе?
Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 15 222
Не съм захранвала отделно с различните видове риба.
Пангасиуса го свалих от менюто в къщи-изобщо. Не бих го дала на малко дете. В тази тема го обсъждахме преди време: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=564775.0

# 2
  • Мнения: 8
Не съм захранвала отделно с различните видове риба.
Пангасиуса го свалих от менюто в къщи-изобщо. Не бих го дала на малко дете. В тази тема го обсъждахме преди време: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=564775.0
Благодаря за отговора Vivi. За пангасиуса попитах, защото отскоро я записах на детска кухня и това е рибата, която използват... и съм на същото мнение, че не е за малки деца!

# 3
  • Мнения: 15 379
Пангасиус не бих дала, нито на бебе, нито на дете. Всъщност никаква китайска риба.
След първоначалното захранване с риба, давах различни видове, без да захранвам наново.

# 4
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
След първоначалното захранване с риба, давах различни видове, без да захранвам наново.       
И аз по същия начин. Peace

# 5
  • Мнения: 8
Благодаря за отговорите!

# 6
  • София
  • Мнения: 39 772
Аз също след захранване с риба давах всякакви други риби, без захранване.

Благодаря за отговора Vivi. За пангасиуса попитах, защото отскоро я записах на детска кухня и това е рибата, която използват... и съм на същото мнение, че не е за малки деца!
В ДК и ДЗ (детски заведения) би трябвало да дават хек. Навремето бях чела, че само тази риба била позволена в ДЗ.
В кухнята, от която взимах храна приготвяха скумрия.

# 7
  • Мнения: 628
Пангасиус в никакъв случай! Идва от Виетнам, от най -мръсните реки там, направо не знам как са измислили да правят това за бебета!
Аз също след захранването съм давала новите видове (по 2 пъти в седмицата) направо без проби.Калкана не зная доколко е подходящ сега на тази възраст. Сьомга сме яли вече, хек и други също.

Общи условия

Активация на акаунт