Цьолиакия-тема 7

  • 170 669
  • 858
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 199
Поли,много кофти работа  Sad.Аз не припарвам до басейни и Макси със сигурност няма да припари,при все,че не е с бяла,чувствителна кожа.Свидетелка съм била безброй пъти,когато се слагат химийте в басейн.С кофите!Вечер,когато никой не вижда!Дано все пак да се окаже,че това ви е проблемът  Hug.

# 16
  • Мнения: 47
Здравейте!
Отдавна не съм писала, но следя темата.
Поли, не искам те притеснявам, но като придвижвах курсора надолу и стигнах до снимката на детенцето с обрива - изтръпнах. Казвала съм ви, че синът ми е с Дюринг. От една година не бях виждала този отвратителен обрив. Изчакай резултатите и моля те пиши. Надявам се да не е Дюринг, защото при него обривът е локализиран обикновено симетрично - на лакти, на колене, на бузките на дупето, на гърдите и т.н. Кожните проблеми са безброй и симптомите им си приличат до голяма степен. Така че само изследванията могат да са обективни. Не си спомням точно, но вие вече не сте ли на безглутенова диета? Искам да те помоля, ако приятелката ти, която е с Дюринг няма нищо против, може ли да ми дадеш нейни координати да поговорим за проблема. Не познавам друг човек с тази диагноза.
Алра, аз имам два вида зеленчуков бульон безглутенов, разбира се. Купувала съм си го от Италия, но около седмица след като го взех ни забраниха и консумацията на йод. А готовите бульони съдържат готварска сол и тя винаги е йодирана, така че аз не го ползвам. Ако искаш напиши ми адреса си и ще ти го изпратя. И аз бях свикнала да ползвам бульони... но можем и без тях.
Успех на всички!

# 17
  • Мнения: 186
gogikris здравей!Резултатите ни излязоха но те само доказват че не е бактериална инфекция и че нетрябва да пием АБ .Между другото разбрах че пъпчици с мехури могат да излязат от най-различни неща-ухапвания от насекоми ,препарати и какво ли не още.Разбира се че съм силно притеснена но засега  лекарите ми казват че става въпрос за т.н. уртикария или строфилус но ще изчакам още малко време и ако трябва пак ще ходим до Варна да пускаме изследвания за антитела  SadЗа съжаление Дюринг може да бъде диагностициран само във София и то чрез биопсия на пъпка .Все пак си мисля ,че ако веднъж си го имал -Дюринга ,той не може просто да изчезне след безглутенова диета ,абсурд.И Ц и Дюринга веднъж появили се си остават доживот.А нашите изследвания винаги са били отрицателни ,просто бяхме близо до долната граница и затова ни слажиха на безглутенова диета.След 3 мес. безглутенова диета пуснахме изследвания и бяха отрицателно и ни разрешиха глутена.Три месеца ядохме глутен и отнова пуснахме изследвания -отново отрицателни.И оттам ни изписаха като здрави и ни казаха да забравим за този проблем ,и така от януари мисля че беше си ядем глутен и не сме имали никакъв проблем.Та затова все си мисля че има надежда да не е Дюринг..........Незнам ще изчакам още малко и ще видим какво ще правим.........Миши вече е по-добре ,пъпките минават ,мажа ги с лекарството което кожната ми изписа -спирт и някакъв мехлем.А за моята приятелка ще ти пиша на лични ,няма проблем мисля че няма да ти откаже.

# 18
  • Мнения: 47
Да, Поли, имаш право за всичко, което казваш. Искренно се надявам обрива да отшуми. Права си и за диагностицирането на Дюринга. При нас го потвърдиха след кожна биопсия и TTG и никога не са му били засегнати ходилата и дланите. Най-вероятно е нещо друго. Моля да ме извиниш за вчерашното ми писмо. Много съжалих впоследствие, че го написах, защото със сигурност съм те обезспокоила допълнително. Но реагирах импулсивно, защото съм страшно чувствителна към проблема. Щом лекарите твърдят, че не е Дюринг би следвало да им се довериш, още повече, че има резултат от лечението с този мехлем. Ние сменявахме безброй медикаменти, но лечението винаги беше неуспешно. И TTG -то на сина ми беше далече над границите - 63.5 при горна граница 15. При вас сходството са единствено мехурите, а кой знае колко заболявания имат същото проявление. Дано само по-бързо се отървете от тях. Пожелавам ви го от сърце!!!

# 19
  • Мнения: 186
gogikris -изобщо няма за какво да ми се извиняваш,не се притеснявай.Затова пиша тук ,за да чуя още мнения .Аз самата съм много объркана но споделям всичко тук защото на докторите невинаги им вярвам .Аз лично ще се успокоя само ако направим биопсия и видя отрицателен резултат,но засега изчаквам защото си е един голям стрес и за малката и за нас.Сега пък малко ме поуспокои като ми каза че никога не сте имали пъпки по ходилата и дланите,защото и моята приятелка ми каза че никога не са и излизали по ходила и длани ,а тя е с Дюринг от много малка -сега е на 31!!!Това е засега ,радвам се че  всеки споделя мнение и опит,защото човек понякога не може сам да прецени реално нещата.Благодаря на всички тук ,които си правят труда да помогнат на човек в нужда  PeaceБлагодаря ви ,че ви има   mrstraetz

# 20
  • Мнения: 47
До голяма степен и моето спасение бе този форум, не по отношение на Дюринга, но за цьолиакията - определено. Не разполагам с никакво време и пиша само за неща, за които наистина мога да съм полезна, но чета почти всичко. И аз благодаря на всички, дори понякога ви се възхищавам, че намирате време да отговаряте на всеки въпрос, дори на коментираните многократно.
Искам да кажа на всички, които биха искали да се възползват, че следващата седмица ще поръчвам продукти от Италия за сина ми. Периодично се зареждам оттам. Ако някой желае нещо нека ми каже. Аз му вземам всичко оттам - от маята за хляб, сладките неща, макаронените изделия до колбасите и сирената. От миналия месец вече ядем и кремвирши без глутен.

# 21
  • Мнения: 168
Поли,много съжалявам ,че отново имаш притеснения с малката,тъкмо се успокои и пак наново. SadАз съвет не мога да дам ,но знам че пъпчици с мехурче могат да бъдат от всичко.Миналата година преди да открием болестта ,Емма имаше точно такъв обрив ,малки пъпчици ,които ставаха на мехурче и завяхват.Тогава го дължах на едни малки мушици ,които се наричат папатаци и хапят ,но като установихме болестта ,аз веднага го отдадох на нея.Ето че тази година пак се появиха гадните мушици и отново беше нахапана и като напръскаме вкъщи ,няма и помен от ухапване ,така че и миналата година обрива не е бил от цьолиаклията ,а от папатаците.При положение ,че изследванията ви са отрицателни ,нямаш основание да се тревожиш и да си мислиш нещо лошо,а да търсите друга причина.

gogikris , ти откъде поръчваш ,пусни линк ако не е проблем. Hug

# 22
  • Мнения: 47
Поръчвам каквото ми трябва на моя приятелка. Тя живее в Италия и е напълно запозната с проблема и с продуктите. Знае от кои магазини и аптеки да пазарува безглутенови храни. В края на седмицата през нея минават наши хладилни камиони и вземат това, което тя е напазарувала.

# 23
# 24
  • Мнения: 1 849
Поли, преди около 8 месеца направихме (Фили) подобен проблем, като бяхме за 5 на хотел в Сандански. Установи се, че е от чаршафите в хотела (праха или дезинфектанта, които използват). Диагнозата беше точно уртикария и пъпките изглеждаха по същия начин, но бяха безкрайно повече. Като открихме проблема (2 дни) и го изолирахме всичко приключи за 3 дни. Фили пи Зиртек и го продължи още 1 седмица. Доста често се получава от басейни и разни препарати. Бързо минаване. Радвам се, че се чувствате така добре без диетата  Hug

# 25
  • Мнения: 335
Здравейте,ето уред който ни е много необходим

http://www.kaufland.bg/Nachalo/01_Aktualni_predlozhenia/index.jsp#top

Утре съм там за да си купя!Надявам се,че ще го има!

Неволята учи!  Wink

# 26
  • Мнения: 47
ЗДРАВЕЙ, БИСИ!
Ако говориш за машината за нудели, аз имам такава, но още не съм я ползвала. Като го направиш ти, сподели какво се получава. Аз се страхувам, че всичко ще полепне по машинката и не мога да си представя как меката кора ще върви и ще се реже на различни форми. Затова ме беше страх да опитам. Ако функционира нормално ще бъде страхотно.

# 27
  • Мнения: 77
Здравейте скъпи, бях се изгубила напоследък лаптопа ми се скапа и докато го оправят мина време Sad Вече съм на линия слава богу:-) Поли наистина много неприятно е това с Миши но съм сигурна че ще се оправи и спокойно ще заминете на почивката и ще си изкарате много хубаво, искаме снимки да знаеш Grinning Моят Дани ще тръгва от 01.09. на градина и се чудя какво да му дам  за имунитета. В момента пие витамини и пробиотик Биогайда Георгиева ми препоръча да го пие лятото заради чревните вируси според вас нещо друго има ли нужда:-) Иначе сме добре сега края на явгуст ни предстоят изследвания отново....Целувки на всички

# 28
  • Мнения: 335
ЗДРАВЕЙ, БИСИ!
Ако говориш за машината за нудели, аз имам такава, но още не съм я ползвала. Като го направиш ти, сподели какво се получава. Аз се страхувам, че всичко ще полепне по машинката и не мога да си представя как меката кора ще върви и ще се реже на различни форми. Затова ме беше страх да опитам. Ако функционира нормално ще бъде страхотно.


Вече я имам машинката!  newsm44
Утре вечер като се върна от работа ще бъде изпробвана!Обиколих двата Кауфланда,в единия беше изчерпана,но в другия за мой късмет я имаше!Дано се преборя с нея и не си скубя косите  smile3511
Радост само я обикаля и се смее!И тя няма търпение!
Снощи и правих хляб в пекарната с брашно на ШЕЕР,стана много хубав,но за моя изненада реакцията и беше   smile3506  и само каза -и този е хубав,но с моето брашно /на КВАЛИТЕТ/ е по вкусен!Незнам,защото му е свикнала на вкуса ли?

# 29
  • Мнения: 47
Дано се справиш, Биси! Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт