Отговори
# 705
  • Мнения: 991
Аз като бях кръстница на Ванката, братовчедка ми ми подари една хубава икона на Богородица и съм си я сложила в хола. За мен това е най - удачния подарък.  Peace

Стихийке, дано се размине малката!  Praynig

# 706
  • София
  • Мнения: 561
Мами и дечковци, как сте?
изчела съм до 43 страница, ама се включвам да си задам въпроса че е спешен и продължавам да чета
В събота ще  кръщаваме Ради и сега разбирам че трябвало подарък на кръстницата да се купи, а аз не съм взела нищичко. Чета тук в нета че се подарявало кърпа (халат),  нощница, икона и разни сувенири. Вие какво сте чували и какво ще ме посъветвате да купя, като все пак до събота има 2 дни и трябва да се задействам максимално бързо.
Мим, вие нали правихте кръщене, какво подарихте на кръстника (цата)?

Чакам отговорите ви  Hug

Аз не съм чела какъв трябва да бъде подаръка, но както си го мислех наскоро, бях решила да е икона (напр. на Св. Георги, че нашата кръстница е Гергана)  Hug

# 707
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Здравейте ние умираме от жега тук. Пътуването с влака беше ужасно, добре че ще се прибираме с кола Simple Smile
Лили мерси за отговора за приспиването, като се приберем във Варна и започваме да се учим да си приспиваме сами Rolling Eyes
Нямам време да чета Embarassed сега малко ме пуснаха на брат ми на лаптопа, но иначе не мога да се добера ooooh!
Тук е пълно с мухи и комари  #Crazy Не взех нищо на Мони, понеже ни ми се иска да го мажа, но мисля зя стаята да вземем срещу комари нещо.

Чао зя сега от мен и Мони-Бонбони непослушкото.

ПП: О в неделя гушках Краси Party  толкова е сладка и пухкава бузанка Crazy

# 708
  • Мнения: 1
Бенджи шапка ти свалям за упоритостта и постоянството. Защо не провериш в някоя банка за кърма дали не можешда я дадеш ,поне по-скорошната,че да не ти иде трудда на вятъра.
Огнена дано Еленка бързо пребори температурата.
Бобче и според мен икона е добър вариант.
Снежи и Анилеви и всички без мъжепри тях да се отчитат всекиден,че да не ви мислим

# 709
  • Мнения: 2 590
Бенджи шапка ти свалям за упоритостта и постоянството. Защо не провериш в някоя банка за кърма дали не можешда я дадеш ,поне по-скорошната,че да не ти иде трудда на вятъра.


Ами във Варна няма банка, а и да имаше не се покриват изискванията, които са доста и сериозни, като едно от тях е кандидат дарителката да отделя не по-малко от 300 мл на ден след като е задоволила нуждите на своето дете, като естествено това е много хубаво, да е толкова строго Simple Smile

Поствам :


Изисквания към донорките: Донорки могат да бъдат здрави лактиращи жени, които не употребяват алкохол, цигари, лекарства, живеят при добри битови условия, с добра лична хигиена. Необходимо е да притежават нискотемпературна хладилна камера. Количеството кърма, което отделят не трябва да бъде по-малко от 300мл. дневно, слeд като са задоволили нуждите на собственото си бебе. Задължителни изследвания: Кандидат-донорките задължително се подлагат на изследвания, с които се отхвърля СПИН, Хепатит В, Хепатит С, сифилис, гонорея, туберколоза, носителство на болестотворни микроорганизми в гърлен и носен секрет, фекална проба. Ред за одобряване на донорките: Записване на кандидат-донорките на майчина кърма в специална тетрадка-име, адрес, телефон. Посещение в дома на кандидат-млекодарителката се извършва от лекар и мед.сестра, които преценяват: условията в които живее млекодарителката /хигиена, хладилна камера и др./; клинична оценка на здравословното състояние на новороденото й дете и останалите членове на семейството. Уточняване на излишното количество кърма. Запознаване на кандидатката с изискванията на БМК за да стане дарителка и предоставяне на "Карта на млекодарителката" по образец. Медицинската сестра, под ръководството на лекаря ординатор, взема кръв и секрети за изследване в СХЕИ и КВД, взема сведение от ГТД за заболяване от Туберколоза. Кандидат-донорката осъществява пробно изцеждане на 10мл. нативна кърма в стерилно шише за микробиологичен анализ. Лекарят ординатор и мед.сестра съставят досие на млекодарителката. Досиетата се държат в картотека към БМК и се съхраняват 10 години. След приключване на изследванията по "Карта на млекодарителката" с кандидат-донорката се сключва договор в 2 екземпляра. Събиране на майчината кърма: Извършва се от екип/мед.сестра и шофьор/ под ръководството на лекар ординатор към сектора по събиране, съхранение и пласмент/СССП/ на майчината кърма. На всяка млекодарителка се предоставя пакет със стерилни банки за събиране на кърмата, дават й се указания за изцеждането и съхранението й. Лекарят и мед.сестра запознават майката с хигиенните изисквания при събирането на кърмата, от спазването на които зависи нейното качество. Млекодарителката изцежда излишната кърма с ръка или с помпичка по предварителното указание. Изцеждането става директно в стерилните градуирани шишета с личния номер на млекодарителката. Кърмата се съхранява в хладилната камера при температура не по-висока от-10°C за не повече от 48 часа в дома, а при температура-18°С за не повече от една седмица до момента на транспортирането й в БМК. Събраната от донорката кърма се доставя в БМК от мед.сестра или от самата дарителка, като това има значение за заплащането. Транспортирането на кърмата се извършва с кола с хладилна система или хладилна чанта. Контролът върху изцеждането и съхранението на кърмата се осъществява от мед.сестра при първото и всяко следващо посещение в дома на дарителката. Бракуване на майчината кърма: На бракуване подлежи: -Нативната/непастьоризирана/ кърма, в която се установява растеж на бактерии над допустимата норма. -Пастьоризираната кърма също се бракува при наличие на микробна флора над допустимата, след извършената пастьоризация. -Фалшифицирана/оводнена или с примес на животинско мляко/ кърма се бракува и договора с донорката се прекратява. Бракуваните количества кърма не се заплащат на млекодарителката при бракуване по нейна вина/микробиологично замърсяване, оводняване или друга фалшификация/. При технологичен брак/счупени банки при размразяване/ количеството бракувана кърма на млекодарителката се заплаща.

# 710
  • Мнения: 991
Правим общ скайп. Който се интересува - инфо в групата във ФБ.  Peace

# 711
  • Мнения: 12
Момичета много ви благодаря за отговорите за съхранението на кърмата.

Бенджи, като гледам какви са зискванията, едва ли има много "млекодарителки". Което е много жалко, разбира се. Но едва ли има жена, която да може да отдели 300мл в излишък, това е някакъв абсурд. Между дугото и моичката твърдо отказва шише вече, въпреки че до 3 месец ядеше само от шише (изцедена). Не знам какво й стана - явно е забравила как да суче от шише. Но ние с мъжа ми твърдо сме решили да я оставим на майка и да отидем на море за една седмица през август. Според мен ще се дърпа, дърпа ама накрая като огладнее ще капитулира...  Whistling

# 712
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Абе все се каня да попитам защо не мога да качвам снимки в групата във фейсбук  newsm78

# 713
  • Мнения: 991
Защо да не можеш?
Не ти позволява да я качиш или ...?  newsm78

# 714
  • Мнения: 2 590
Дам едва ли млекодарителките са много, но ги има, аз лично знам жена, която отделяше около литър на ден  Crazy Нали се сещате за точно колко дена щеше да събере моите драгоценни 7 литра, които аз скупчих за 3.5 месеца.

# 715
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Пчеличке изобщо няма добави снимки както пише на моите албуми. Ааа или трябва от там да качвам и нали има да си избереш в кой албум  Thinking

Що никой не пише newsm78

Сега чета на 33 стр. (има още много) и да споделя и аз че за мен  отначало кърменето не беше много лесно, но сега  точно обратното. Не се съобразявам с нищо, ям каквото ми се яде и вадя цица (почти) където ми падне Blush И изобщо ми е много хубаво и от 2 седмици яде по 80гр. зел. пюре, но още се каня да му давам 125гр направо без кърма. Ами  много ми е странно като си помисля че вече няма да зависи само от мн като спра да кърмя Embarassed Heart Eyes Пък и както писах много ми е хубаво така Rolling Eyes
И да питам все пак де (че то рано или късно трябва да стане) утре например като му дам повече зеленчуково пюре,  да не го кърмя така ли? Ами ако иска повече пюре до колко да му дам? Ох нещо ми е много притеснено какво да правя от тук нататък Embarassed

Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 21:54 от mimi_jobnoto

# 716
  • Мнения: 95
Имам въпрос към консултантите по кърмене! Все още кърмя, а ми се иска да отида на солариум! Дали ще навреди по някакъв начин на кърмата?
По-скоро едва ли. Някои майки забелязват, че зърната им стават по-чувствителни след солариум и предпочитата да ги прикриват с нещо. Но това си е до кожа.
Добра идея е да се мажат с нещо - например чист ланолин за кърмачки - за да не се допусне прекомерно изсушаване.

Клото, благодаря! Отговорът ти поражда още един въпрос! По време на самата процедура ли да мажа зърната с ланолин?

# 717
  • Полски Тръмбеш
  • Мнения: 18
 Praynig ДА МИНАВА ТЕМПЕРАТУРАТА ПО-БЪРЗО НА ХУБАВАТА ЕЛЕНА И ДА НЕ Е  НЕЩО СЕРИОЗНО  Praynig

БОБЧО  Shocked ти ме хвърли в джаза  Rolling Eyes  подаръци на кръстниците не сме давали  Embarassed нито за на Вики, нито за на ЙО  Embarassed казаха ни че те трябвало да подарят на нас  Rolling Eyes   newsm78 знам ли явно навсякъде са различни обичаите  Rolling Eyes  защото едни ни бяха казали да е с бели дрехи.... а попа каза че са глупости...  Rolling Eyes  Подарих на кръщенето икона на БОГОРОДИЦА ТРИРЪЧИЦА С МЛАДЕНЕЦА на близката, която помага на мъжО да гледа ЙО аз докаго бях в клиниката.
А иначе за на Вики кръщенето кръстниците му подариха агнето(за корбана) + голяма кърпа(трябва за церемонията)+ дреха и плюшена играчка
сега за ЙО- дадоха пари за нужните покупки за църквата( 2 малки кърпи, 1 голяма за ЙО, сапун и дрехи) и после пак дадоха пари (да й купя играчка и  рокля- че моя вкус бил по-капризен  Crazy )
абе явно сме намазали  Party  ако знаех, че трябва да се купи нещо естествено щях да взема и можеби най-вероятно ще ше да е икона  Peace  но като питах всички ми казаха, че те на нас  Flutter  а попа каза,че в това вр кой каквото може  Peace  Heart Eyes
спирам, че си изписах химикала  Joy Joy Joy

# 718
  • Мнения: 2 908
Как пък децата ми вдигат температури и се разболяват все в най-големите жеги. Зимата нищо им няма. Не съм я водила на лекар, консултирах се с нашата по телефона. Не мога да разбера от къде дойде това сега, като за пореден път ми доказа, че май некърмените или недългокърмените са в повечето случаи по-здрави от дълго или въобще кърмените. Е, кво като и давам някакви си антитела-на голямата след 4-ти месец не давах никакви, а се разболя чак като тръгна на ясла.
Бенджи-дай кърмата на мен-моята пие от шише като смок, само дето аз не мога да изцедя и 10 мл след кърмене. Joy

# 719
  • София
  • Мнения: 2 483
Как пък децата ми вдигат температури и се разболяват все в най-големите жеги. Зимата нищо им няма. Не съм я водила на лекар, консултирах се с нашата по телефона. Не мога да разбера от къде дойде това сега, като за пореден път ми доказа, че май некърмените или недългокърмените са в повечето случаи по-здрави от дълго или въобще кърмените. Е, кво като и давам някакви си антитела-на голямата след 4-ти месец не давах никакви, а се разболя чак като тръгна на ясла.
Бенджи-дай кърмата на мен-моята пие от шише като смок, само дето аз не мога да изцедя и 10 мл след кърмене. Joy

Аз съм от тези, които не разбират връзката на кърмата с имунитета. Имунитетът ми е свръхзасилен, а не съм кърмена. Според мен е до ген, каляване и късмет. Огнена, стискам палци  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт