За раждането след секцио в чужбина?

  • 2 325
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 777
Аз и двете деца сам ги раждала секцио.Първото беше непланувано секцио, а при второто имах избор нормално или пак секцио.

# 16
  • Мнения: 318
Това за Бразилия направо ме хвърли в оркестъра! Но наистина е така - имам приятелка бразилка с 3 деца - и трите секцио. И каза, че в Бразилия така се ражда и точка.

За първи път го чувам този факт.
А държавата ли плаща в пове4ето слу4аи или всеки си поема секциото  newsm78
И ми е интересно, какви са им съображенията
Ако за Бразилия питаш, Кейси, не държавата, ами жените си плащаха. Само най-бедните жени явно раждат нормално там. Дадоха едно 17-18 годишно момиче от бедните предградия, то чакаше 2-ро дете и щеше да ражда нормално. Ами какви да са им съображенията: да е безболезно раждането и явно е на мода много сега там, а то секциото се практикуваше в супер частни клиники, докторите и те проповядваха много в полза на секциото, голям бизнес е явно. И за Китай споменаха, че процента на секцио е много висок, но не си спомням колко точно. Гледах и слушах с едно ухо и съм изпуснала някои неща от репортажа. Та такива ми ти работи по шрокия свят.

# 17
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Възрастта, късогледството, дори първо секцио не са фактори при раждане. Винаги се опитва с нормално раждане (естествено, преценява се ситуацията), но заради това, че си на 36 или 40, или че си с 8 диоптра никой няма да ти назначи планово секцио.

Ауу, казваха ми, че има нещо подобно в Канада, но аз много-много не вярвах. Confused
Ясна е работата, за второто дете май ще се връщам пак във Варна да си раждам. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 5 370
Възрастта, късогледството, дори първо секцио не са фактори при раждане. Винаги се опитва с нормално раждане (естествено, преценява се ситуацията), но заради това, че си на 36 или 40, или че си с 8 диоптра никой няма да ти назначи планово секцио.

Ауу, казваха ми, че има нещо подобно в Канада, но аз много-много не вярвах. Confused
Ясна е работата, за второто дете май ще се връщам пак във Варна да си раждам. Rolling Eyes
М-дам-да си кажа и аз сега. Наши приятели заминават за френската част на канада и опциите са евентуално за там.
Тъй като гледам-ако се стигне до второ,и аз май ще направя кръгом за София.Това е в сферата на прогностиката де.
все пак ви благодаря за отзивчивостта!  bouquet

# 19
  • Мнения: 221
Мили мами,моля ви,споделете как стоят нещата в тая посока при вас.
Понеже съм малко от типа"рибата в морето-тя тигана слага",затова и задавам този въпрос. На 34 съм и бебонски се роди с непланово секцио. изключително съм доволна от този вариант и ако сме си в България, то е ясно,че и евентуалният номер втори ще е пак така.
Ама има една голяма вероятност след време и ние да си съберем куфарите нанякъде. Та....като една истинска бъзла-да попитам.Дали предвид вече възрастта тогава, а и първото рязане ще го планират? Чувала съм,че се дава приоритет на нормалното раждане навън,бих искала да споделите?
Благодаря ви!  bouquet
В Дания ти ре6ава6, но до последно те съветват да ражда6 естествено. Оба4е съм 4увала, 4е много 4есто тези които са раждали първия път със секцио, раждат и втория път така, за6тото матката можело да се пръсне, като не е раждала естествено първия път. Това не се слу4ва на вси4ки де. Като цяло са много обяснителни тук, така 4е нема да се пла6и6, ако дойде6 при нас в Дания Laughing

# 20
  • Мнения: 1 502
"Не питай старило, питай патило." При мен важи тая поговорка. Първото ми раждане беше непланувано секцио, а при второто имах възможност да избирам между двата вида, но ме насърчаваха за нормално. Тук в Исландия, държат на нормалното раждане. Е, второто ми раждане не беше по цветущо от първото, но в крайна сметка родих с епизиотомия, което си е пак, чисто рязане (поне за мен). Но ако трябва да сравнявам възстановяването от двата вида раждания, то втория си е определено за предпочитане. Иначе тук, тъй като бях вече веднъж раждала със секцио, по време на второто раждане имаше в готовност екип, който евентуално щеше да извърши секциото и ако може така да се каже, бях наблюдавана под око. За протокола, д-рката ми заяви категорично, че ако случайно имам и трето раждане, то тогава няма да се размина със рязането, структурата ми не е за нормално раждане.

Извинямвам се за отклонението.  Embarassed

# 21
  • Мнения: 2 452
М-дам-да си кажа и аз сега. Наши приятели заминават за френската част на канада и опциите са евентуално за там.
Тъй като гледам-ако се стигне до второ,и аз май ще направя кръгом за София.Това е в сферата на прогностиката де.
все пак ви благодаря за отзивчивостта!  bouquet

Не зная дали ще спечелиш с нещо ако се върнеш! Аз си карах бременността в Монреал и съм много доволна! В началото ме следиха в един мед. център; разбира се, гинеколог, но той не израждаше (което за мен бе без значение, т.к. бях решила да раждам в Торонто). Направиха ми всички изследвания, които се полагат в 13 г.с., имах възможност да избирам между изследване на хорионни въси и амниоцентеза, аз избрах амнио. Процедурата бе много безпроблемна. След 28 г.с. ми откриха диабет и започнаха да ме следят в клиника по усложнения на бременността. Там ходех всяка седмица за проследяване, като първо имах "среща" с акушер, к. слуша тоновете на плода, след това с диетик, който проследява диетата и ти дава конкретни съвети и накрая с ендокринолог. От болницата ти дават безплатен монитор за кр. захар; ти си плащаш консумативите. Всяка седмица ми правеха и видеозон поради наличието на диабет и хипертония. В общи линии, много агресивно проследяване. Освен това раждането е много по-приятен процес, отколкото в България. Моите впечатления от България са от преди доста години и то от "другата страна" на барикадата, но за мен не може и да става сравнение!

# 22
  • Мнения: 768
Не знам как е в другите райони на Франция но в нашия секцио не правят само в мноого редки случаи и то след като са изчерпали всички вьзможни методи когато раждането вече е започнало.
Доколкото си спомням статистиката беше от 3% до 7% секцио за последните години. А жените масово раждат след 30 особено в големите градове.
Когато питах тук защо е толкова рядко явление секциото и вьобще нямаш право на избор ми казаха че е адски трудно да формират такива големи екипи, каквито има в Бьлгария например.
Тук има недостиг на лекари и това е основната причина да не практикуват масово секцио останалите обяснения са оправдание. С всички гинеколози с които сьм говорила откровено сме стигали до извода че секциото е най-доброто, ама истината е че мнооого рядко го правят и нямат никакьв опит и ги е страх..
Затова пьк правят епизиотомия наред която води до доста усложнения след раждането и до края на живота. На последния конгрес на гинеколозите казаха че не оправдана масовата епизиотомия, но я правят да се застраховат защото ако не я направят и настьпят усложнения носят отговорност. А ако я направят и след раждането жената има проблеми това вече не е тяхна грижа.


Но има поне някои хубави неща, не плащах нищо за прегледите и лекарствата след 5 месец на бременността и нищо за раждането. Пьрвия пьт се преместих в самостоятелна стая след 2 ден(бях 5 дни защото родих с вакуум), а втория пьт бях в самостоятелна стая от самото начало и доплатих малко но бях само 3 нощи защото помолих да ме изпишат по-рано че каката вече чакаше с нетьрпение в кьщи.
А майка ми като видя болницата тук каза че в Бьлгария са в много по-добро сьстояние. Но истината е че това беше болница в затьнтен край и пред ремонт, а предполагам че около Париж са по-луксозни.

# 23
  • Мнения: 21
В Дания със сигурност можеш да родиш със секцио по желание.


Не мисля че може да се избира начина на раждане в Дания. Аз съм на 34 г с висок диоптър и раждах нормално.Секцио се прави само в спешни случаи.

# 24
  • Мнения: 1 613
Родих секцио, заради седалищно.
За второто ми казаха, че ако няма медицински причини ще е нормално, НО все пак предполагам зависи от времето което е минало след 1-вото раждане (така си мисля, де, може и да греша)
А иначе ми казаха, че разрешават до 4 секцио-та.

# 25
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами не е бразилиия само моите наблюдениие е за масовост и тука и то български лекари го практикуват най масово .аз съм с три сеццио първо по данни за тесен таз а после по графиk че е почнато.  тука също правят до 4 ,но мене вече ме е страх определено а и след 4 операциа махат всичко. то там з доста рязано и само големи спецове се наемат. нашите бг лекари не смеят да пипат такива родилки, но еша им няма на нашите за абортите малко къвнала и хаиде ножа- чак сам се карала за това как режете я почвайте задържане а те викат друго сте си направят арабите- е ,това ако не е огранициение на раждаемоста. искат 2 г между операциите и възрастта да не е много особено 1 раждане.при мене и да нямаше показания 40 г вече  било предпоставка за ножа. тука се натискат за сеццио дане ги боляло

# 26
  • Мнения: 5 370
тука се натискат за сеццио дане ги боляло
Marsy , най-интересното е,че моя приятелка,която в служебно в иран с мъжа си,също ще е секцио.А има още около месец и половина до термин. Thinking Явно е практика из арабските държави.
А иначе да си кажа аз що се "натискам" и питам така преждевременно:
Първо,годинките ще са повече.
Второ,съм голямо бъзе Sick Rolling Eyes Embarassed
Трето,съм хипердоволна от направеното ми по спешност секцио и много бързо възстанових без всякакви последствия.
Та....както ви чета,повечето,ако нещата се стекат така,то май ще драпам да се върна в Бг........ newsm78

Общи условия

Активация на акаунт