Афти, стоматит....ужас

  • 10 265
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
Изписаното мазило от стоматолога е аналог на Дактарина. Но пък вкуса му е по - гаден. А и съдържа витамин А, които ще спомогне оздравителния процес, което си е +.
Виж преднизолон ми е странно, че има. При все, че лекувате гъбички явно /заради Дактарина/. Но стоматолга е по  - информиран и явно така е преценил.
Докато минат ще имате поне още 1-2 дни ходене по мъките. Душицата миличка. Като знам как боли.
Изопринозина би помогнал, но пък си е здрава химия.
А стоматита си е вирусен по принцип.

# 16
  • Мнения: 18 051
Не открих съставките на Дактарин-а, дали мога да ги комбинирам двете тогава? Да се не се предозираме нещо? Никак не е гадно това приготвеното, напротив и по- лесно за нанасяне, дактарина нещо все ми остава на пръста

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
Не открих съставките на Дактарин-а, дали мога да ги комбинирам двете тогава? Да се не се предозираме нещо? Никак не е гадно това приготвеното, напротив и по- лесно за нанасяне, дактарина нещо все ми остава на пръста
Аз за вкуса му говорех, но пък може да са го подобрили. Последно като го ползвахме, Иван откачаше от ужас. Казваше "Гану", защото още не можеше да говори добре. Щом замествате Дактарина, не би трябвало да се предозирате. Пък и е изписано от лекар, а те щяха да кажат ако има опасност.
Спокойно вече сте минали повече от половината път.

# 18
  • Мнения: 18 051
Това с половината път звучи чудесно  Heart Eyes Има напредък, днес хапна цяло парче диня, сутринта кус кус, ей сега ще я мъча с мусака. Редувам двете мазила днес, каквото стане  Peace
Още са и надути лимфните възли под гърлото, но предполагам че им трябва време

Мислех, че сме към края, но сега забелязвам на върха на езичето и нови белички топченца  Cry, не са точно като старите, и днес добре хапва, ама защо не изчезват, а нови никнат  #2gunfire

Последна редакция: вт, 12 юли 2011, 18:54 от raja_nikol

# 19
  • Мнения: 18 051
Момичета....още не сме излекувани, вече хапва, играе, спи спокойно...НО продължава да поддържа температура. Днес не съм я смъквала  с нищо, за да видя до колко ще вдигне- 38, на моменти я смъква до 37,5 ей така варира...
Чувам, че трябва да включим антибиотик за долекуване, но....дали е нужно наистина  newsm78
Как протече при вас, помните ли толкова продължителна температура? През устата сме само на Тантум Верде и мажем с Дарацина./тъй ли беше  Embarassed/, жабурим със смрадлика и това е. Приемам всякакви предложения  Peace

# 20
  • Мнения: 290
Ако поддържа температура повече от 5 дни аз бих пуснала едни кръвни изследвания - ПКК и С реактивен протеин, за да се види има ли бактериална инфекция. Ако С реактивния протеин е ок, май няма нужда от антибиотик. Но това все пак док ще го реши Peace
И дъщеря ми в момента е с много афти след изкаран вирус. Мажа с NAP (приготвено мазило в аптека), пръскам тантум верде и се жабури със сребърна вода. Но тя поддържа температура само 2 денонощия, когато избиваха афтите. Утре може и аз да я заведа на стоматолог, че много се тръшка при мазането, много гадно боли Tired

# 21
  • Мнения: 1 351
Прегръщам я непрекъснато  Peace Вчера минахме и през стоматоложката ни, смъмри ме, че чак сега отивам, изписа мазило, което се прави- с Нистатин, анестетик, вит. А, глицерин и преднизолон. Мъжът ми ще вземе и него и ще редувам. Снощи пак имаше 38 гр темп, дано поне тя спре....
Вие пиехте ли нещо? Четох за изопринозин, педито ни го отхвърли и общо взето сме на мазила само. Трябва ли да пием нещо? Да ви кажа, ако се бяхме лекували по интернет май по- бързо щяхме да се оправим   Mr. Green

От какво се лепва това нещо....не можах да си обясня. Бяхме на антибиотик 3 седмици преди да излязат афтите, после аз имах херпеси, тя естествено е била със слаб имунитет...Заразна ли е тя сега? Малко и светна и иска да излизаме, мен ме е страх да не заразим някой, като знам какво е  Sad
Ние лепнахме същото нещо като вас и дактарина не ни помогна , изписаната комбинация  мазахме и ние и направо е вълшебно лекарство - още след първото мазане му олекна на детенцето. На нас ни предписаха и изопринозин 4х половин хапче /ние сме 16.7 кг./, аз прибавих и  Калциев глюконат и капки клеева тинктура /купувам от аптеката /. Това заболяване е вирусно - така ни каза педиатърката - отминава , но вирусите живеят две седмици по играчките , дръжките на вратите ....изобщо аквото е пипало детенцето , затова ти препоръчвам да изтиеш всичко със спирт и да миете ръчичките по - често. Вече сме добре , ние не пиехме дори и вода - много е болезнено.За имунитета е вярно - нашият спадна след четвърти прием на Пентаксим- ваксина.
Бързо оздравяване ви желаем !!!

# 22
  • София
  • Мнения: 163
Миналата година от такива афти, чак до болница стигнахме. Четири дена лежахме в инфекциозно. Обясниха ми, че е вирусно. Синът ми цяла седмица поддържаше температура. Три дни не беше ял, нито пил нищичко. Обезводни се, нямаше сили да ходи. Водих го и на стоматолог, мазаха го с ваготил, с гранофорин...нищо! Даже имах чувството, че се увеличиха още повече. В устата му беше страшно, докторите казаха ,че за първи път виждат такова чудо. Направиха му някакъв мехлем там, мажех, но нямаше особен ефект. Температура вдигаше, докато излизаха афтите, общо, около 8 дни. Докато не започнаха да минават сами, нищо не помогна. Пиеше само по една чашка от лечебното  мляко в болницата. Кошмар! След няколко дни и другият ми син се разболя, пак с температура, но много по-леко мина, поне се хранеше и приемаше течности. 

Дано се оправя по-бързо детето и да забравите този кошмар  Hug.

# 23
  • Мнения: 18 051
Пуснахме кръвна картина- РУЕ 20, други 3 показатела са съвсем леко отклонени от нормата. Педиатърката каза, че са добри резултатите и няма нужда то антибиотик, а и тя е видимо по- добре. Още е трудно храненето, но тя напрактика не е спирала да яде, все нещо тъпчех кашесто, течности си пиеше през цялото време. Днес вече яко бяснее  Grinning какъв кеф....Изопринозин я достраша докторката, заради това, че трудно се храни да не и раздразни коремчето още повече.
За мазилото, което ни правиха в аптеката личната каза, че е аналог на Дактарина и ако редувам все едно давам 2 различни антибиотика. Спрях го, продължавам с Дактарина, ама има още афтички де, виждат се.

И на каката и избиха, по- ниска е температурата, но я боли, подуха се венците, а тя е и с брекети...та  съвсем сложно. Но днес поне не е цял ден из леглата, мърда и тя вече  Peace
Дано сме на финала.... Praynig

# 24
  • Мнения: 267
Нашата прекрасна 3 годишна принцеса изкара този кошмар от 25 юни до 1 юли ! Изобщо не е боледувала , железно си ходеше на ясла , всичко яде , пъргава , енергична , но .......това я разби за цяла една седмица ! Ходих да й взема раницата от яслата и разбрах , че 2 дни преди нашия проблем да лъсне едно момченце от нашата група е шашнало сестрите и лелите с невероятни писъци на обедното ядене!Педито ни е гледала и баткото ни , който вече е на 20 години !!!Та педито каза , че е изцяло вирусно това "чудо" предава се и по капков път и сега през лятото му била силата при децата!Залепихме първия ден 38,5 и 5 дни си беше дежурна с тази температура каквото и да правех !Пръскала съм тантум верде по 3 пъти на ден ,давала съм стрит на прах изоприназин 3 пъти по 1/2 таблетка ,  2-3 жабурения със отвара от смрадлика, само сокове от моркови , ябълка , не цитруси , които дразнят ....нищо топло и колкото може да яде и каквото поиска ...Устенцата му бяха направо ужасяващи - афти по бузките от вътре , по устенцата по цялото езиче и сливиците бяха покрити с ужасни рани .....Хладен /студен чай , охладено картофено пюре разредено с прясно мляко .....Мина ни на 7 мия ден и 2 дни по-късно без афти , без червено гърло , без абсолютно нищо и контакти с никой през ноща вдигна 39,7 температура ...Свалихме я с оцет и нурофен и повече благодаря на Господ всичко стана нормално ...Какво беше това чудо не знам ...Съжалявам , че не съм попаднала на поста на който пише една жена тук къде се продава Гранофорин ...щях с малко намазвания да облекча този кошмар на детето ...Аз самата като 10-ина годишна много страдах от афти заради ангини и гранофорина ме спасяваше за ден !!!Успех на всички дечица да са живи и здрави !  bouquet

# 25
  • Мнения: 267
Пропуснах да кажа , че пуснахме на малката кръв , обикновена и стерилна урина ....и всичко си беше наред.....Утайката била само на границата , но лекарката каза , че при този срив на имунитета от тези афти било в реда на нещата !

# 26
  • Мнения: 18 051
Днес е осми ден на малката, не е ли време да спра  с мазането? Да ги оставя сами да си отминат .....Колко време мазахте вие?

Каката е четвърти ден, нея пък я удари в гърлото, снощи видях ужасни налепи. При нея май си е ангина вече, нищо не разбирам, защото никога никоя от двете не е имала налепи...Днес пак ще посетим джипито.

На малката още са  и надути венците, снощи изпищя нещо в съня си, сега гледам засъхнала кръв има по зъбчетата, и като мажа бързо се разкървавява, защо така?

# 27
  • Мнения: 267
Аз не съм мазала с нищо и не мога да бъда полезна ! Бих мазала само с Гранофорин , но не можах да намеря ! Naughty

# 28
  • Мнения: 0
Здравейте,
Моите деца също са страдали от този проблем с афтите и високата температура. Искам да споделя с вас един много лесен метод за бързо лечение на това заболяване /каза ми го стоматолог и от години съм много доволна от ефекта/. Обикновено афтите се появяват през летният сезон по същото време приблизително зрее и едно дърво, което се нарича черница. Има го във всички градове сигурна съм че сте го виждали. Берете най-тъмните и зрели плодове от това дърво, ако детето е малко стискате на сокче и със сока обливате устата няколко пъти през деня, ако детето е по-голямо можете просто да го накарате да яде от плодовете. Плодовете са вкусни а ефекта ще видите в рамките на няколко часа. Аз лично за моите деца дори слагам от тези плодове във фризера за да имам по всяко време от годината на разположение.
Желая успех.

# 29
  • Мнения: 18 051
Това с черницата и аз го чух и не повярвах  Sad, но те бяха и преминали де, иначе щях да опитам.
Направи ми впечатление, че малката, когато нищо не можеше да вкуси, ядеше малини, хем киселки, хем семки имат, може би и те като черницата имат нещо  newsm78.
Свърши де, точно по 9 дена и двете, каката по- зле, заради брекетите  Sad

Общи условия

Активация на акаунт